Jel se ovo samo meni dešava na chrome browseru?

Ja ne znam sta se ovo meni desava ovih dana sa racunarom ali izgleda malo je poludio.

Chrome mi je poceo cudno da se ponasa pa kontala sam da nije neki update ili nesto slicno.

Radi se o tome da kada otvorim više tabova, otvore se oni ali se ne učitavaju sve dok ne kliknem na njih i tek onda se počnu učitavati tj. load krene to prije nije bilo tako.

Prije je bilo kada otvorim sve tabove odjednom preko googla npr. i kliknem otvori u novom tabu svi se otvore i automatski se učitavaju tako da kada odem na njih vec su ucitani a sada kada odem na te tabove oni se ucitavaju i stranica se refresh.

Da napomenem da nisam pokupila nikakav virus jer imam Avast Premium licenciran na chrome koristim samo AdGuard zastitu, da li je kod ostalih ovakav slucaj ili samo kod mene, gledala sam postavke chrome i nista nisam nasla, svaka info je dobro dosla, Hvala.

Ne, to je novi “feature” na koji i ja divljam. Nisu normalni.

I kod mene je tako. Pomalo živcira ali pretpostavljam da štedi resurse

mogu se zaklet da je prije bila opcija “don’t load new opened tabs until I click on them” ili tako nekako … pa onda imaš mogućnost da to čekiraš ako hoćeš

probajte ovo disable-at
chrome://flags/#infinite-session-restore

U Operi postoji opcija za to, moguće da i Chrome ima nešto tako

Moze li se to kako iskljuciti?

Meni se dešava da pri promjeni taba odradi refresh stranice. Isljučio sam “Automatic tab discard” i poslije toga nemam problema :smiley:

3 Likeova

HVALA! :smiley: Spasio si mi računalo od knockout-a!

Meni se pocelo na novoj verziji Chroma isto ovo desavati, medjutim ovaj Automatic tab discarding ne djeluje.