Joomla - ja teline IV - header-r dimenzije modula

Poz.
u navedenom templateu postoji pozicija modula header-r (joomla 2.5.8), na koju se može ubaciti baner 48060 u orginalu, no ja bih želio baner 72890.

Zanima me zna li netko možda gdje se to podešava, jer ako čačkam po template.css mogu promijeniti položaj samo na naslovnoj stranici, a na ostalim stranicama taj veći baner se pomakne u desnu stranu van dimenzija stranice.
Da navedem primjer: želio bih nešto kao na osijek-online.com.

ovaj kod je iz template.css-a i odnosi se na header, a na dnu ovoga se nalazi header-r

/* HEADER
--------------------------------------------------------- */
#ja-header { }

#ja-header .main { height: 115px; padding: 0; }

h1.logo, div.logo-text h1 { font-size: 40px; line-height: 1; }

/* Logo Image ---*/
h1.logo { height: 57px; margin-top: 40px; width: 222px; }

h1.logo a {
	background: url(../images/logo.png) no-repeat left top;
	display: block;
	height: 57px;
	width: 222px;
}

h1.logo a:hover, h1.logo a:focus { background-position: left bottom; }

/* Logo Text ---*/
div.logo-text { margin-top: 40px; }

div.logo-text h1 { letter-spacing: 2px; margin-left: 2px; }

div.logo-text h1 a { color: #000; text-decoration: none; }

p.site-slogan {
	background-image: url(../images/stripe-bg.png);
	color: #999;
	display: block;
	font-family: Arial, sans-serif;
	font-size: 85%;
	line-height: 1;
	margin: 3px 0 0;
	padding: 0;
	text-align: center;
	text-transform: uppercase;
}

p.site-slogan span { background: #fff; display: inline-block; padding: 0 5px; }

/* Header Right ---*/
.ja-header-r { padding: 0; position: absolute; right: 0; top: 40px; width: 500px; }

Jel taj sajt online?
lakše bi bilo vidjeti u čemu je problem ako daš link…

nije online. Stvar je u tome da on baner koji je veličine 48060 uredno učita na mjestu gdje je, no ako postavim baner od 72890 on se pomakne udesno (izleti izvan stranice). Njega na početnoj mogu podesiti ako promijenim
.ja-header-r { padding: 0; position: absolute; right: 0; top: 40px; width: 500px; }
ovaj dio koda, no to vrijedi samo za naslovnu stranicu. na svim ostalima ne valja, što dovodi do zaključka da je još negdje ubačen kod.

Orginalni baner izgleda kao na ovom linku Welcome to the Frontpageili ovdje slika (JA Teline IV - JoomlArt - Joomla 2.5 Template v2.5.2 - BIGTheme.net), gore desno od loga. no ja bih želio baner gore kao na osijek-online.com

To bi moralo biti to, samo mislim da trebaš podesiti i visinu ( h1.logo ) na 90 i top marginu smanjiti na manje od 40 tj da ti se sve uklopi u visinu 115.
Možeš li staviti screen shot kako izgleda kada ispadne?

slika se nalazi ovdje - ne mogu uploadati na forum.

kao što rekoh ovo je sa početne. mogu ga postaviti na početnu da stoji kako treba, top ide na 26 da se uklopi i širina ide do loga koliko hoćeš. ali na svim ostalim stranicama opet stoji pomaknut van okvira. teline IV ima malo drugačije postavke od svih ostalih. zapetljali su kod na sve moguće strane.

Ne vjerujem da se radi o nekom drugom kodu.
Prije će bii da je riječ o nečemu (unosu) koji poziva ovaj Logo tekst na drugim stranicama.
kada odem na demo JA Teline IV i promjenim vrijednost ja-header r na 728px na svakoj stranici izgleda isto i kako treba. probala sam na 5-6
Zato bi lakše bilo otkriti u čemu je problem kada bi postojao link :slight_smile:

plugins/system/jat3/base-themes/default/css

nije
ovo je joomla 2.5
pa je i putanja drugačija
/plugins/system/jat3/jat3/base-themes/default/css/

Pa eto, nije bitno ako si rijesio.

pa nisam riješio

i nema veze s tim css-om

Probaj dodati klasu ja-header-r kako ti zelis da bude u template.css kod jat3 plugina…

hm…

može pomoć

Riješeno.
Ako nekome zatreba evo rješenja:

potom u template.css postaviti

.ja-header-r { padding: 0; position: absolute; right: 0; top: 26px; width: 728px; }

ili 730px