Joomla web trgovina

Dakle, nisam se nikad susretao s time kao webmaster. Kako to funkcionira? Banka treba odobrit? Dakle, postoji obrt koji ima svoj proizvod i to bi htio naplačivati i preko interneta. Koju komponentu trebam koristiti i na koji način se to registrira…?

Ako baš želiš ici sa joomlom, treba ti ovo
http://virtuemart.net/
iako Joomla + Virtuemart nebi bio moj prvi izbor za ecommerce rješenje…

Što se tice naplate treba ti stvar koja se zove “payment gateway”, googlaj, ima ih puno, ako ce sprodavat u Hrvatskoj onda i nemaš puno izbora, svega nekoliko njih, recimo LogIT ima ovu krasnu tablicu usporedbe payment gatewaya koji rade u Hrvatskoj:

Koliko sam upućen u tu problematiku, mada nemam web trgovinu u punom smislu da prodajem direktno preko nje nego samo kao prezentaciju proizvoda,
Komponenta za joomlu je virtuemart i mislim da postoji i prijevod za nju a besplatna je.
što se tiče sistema naplate (kartice) mislim da ima dosta tekstova ovdje o tome.
(nisam vidio prošli post odnosno u isto vrijeme smo ga pisali :slight_smile: )

Može se koristiti komponenta npr. Virtuemart za Joomlu, ali može i Magneto, OScommerce ili bilo koji drugi software bez obzira na CMS koji koristiš…

ladno smo u isto vrijeme pisali :smiley: :slight_smile:

Ako ti nije primarna web trgovina koristi komponentu kao što su rekli Virtuemart, ukoliko želiš ozbiljnije prodavati putem weba u jednom ćeš trenutku morati koristiti rješenje namjenjena tome. Virtuemart je prilično teško uklopiti suvislo u postojeću stranicu. Pa odluči, želiš li trošiti vrijeme i novac na implementaciju polurješenja ili se bazirati na prodaju i napraviti trgovinu kako spada.

Treba ti jedan decko koji ce ti za neke kune pomoci s tim, da se ne zezas, slozen je plugin.
U isto vrijeme provjerit podrzava li virtuemart order koncept, di samo naruce i tebi dođe mail.
Zasto?

Well, mozda sam se zabunio, al recimo; ako to stavis na svoj sajt u potpisu; vidim neki vezan za bodybuilding/hrvanje, ugl, sport, svakako ti je najisplativije koristit virtuemart.
Isplativije ti je usto, mozda koristit foru da shipas produkte postom i da placa ekipa pouzecem preko poste mozda. Postarinu navedes i to narucitelj placa.
To spada u offline posao i ima strucnjaka koji to mogu organizirati i znat vise o tome kako ide.
Recimo, to Vs. X.XXX ( i to samo za payment gw) kn za rjesenja online gdje opet - moras shipment radit vjerojatno. (ok, ne znam kak sljaka posao nabadam).

U startu si u plusu s time sto ti se shop namontirao na vec postojeci web, manji cost podesavanja virtuemarta, i usparas dosta novaca a u biznisu si.

Kad krene, vrlo lako je investirati u bolja rjesenja ako za to ima potrebe. Za ovo sve gore briem opce ne treba nis posebno napravit na obrtu da bi se realiziralo.

Eto, moj komentar.

[quote=“Nosf”]Treba ti jedan decko koji ce ti za neke kune pomoci s tim, da se ne zezas, slozen je plugin.
U isto vrijeme provjerit podrzava li virtuemart order koncept, di samo naruce i tebi dođe mail.
Zasto?

Well, mozda sam se zabunio, al recimo; ako to stavis na svoj sajt u potpisu; vidim neki vezan za bodybuilding/hrvanje, ugl, sport, svakako ti je najisplativije koristit virtuemart.
Isplativije ti je usto, mozda koristit foru da shipas produkte postom i da placa ekipa pouzecem preko poste mozda. Postarinu navedes i to narucitelj placa.
To spada u offline posao i ima strucnjaka koji to mogu organizirati i znat vise o tome kako ide.
Recimo, to Vs. X.XXX ( i to samo za payment gw) kn za rjesenja online gdje opet - moras shipment radit vjerojatno. (ok, ne znam kak sljaka posao nabadam).

U startu si u plusu s time sto ti se shop namontirao na vec postojeci web, manji cost podesavanja virtuemarta, i usparas dosta novaca a u biznisu si.

Kad krene, vrlo lako je investirati u bolja rjesenja ako za to ima potrebe. Za ovo sve gore briem opce ne treba nis posebno napravit na obrtu da bi se realiziralo.

Eto, moj komentar.[/quote]

Ne, ne, nema veze taj sajt. Radi se o jednom sajtu kojem radim web-stranicu, pa je rečeno da bi bilo dobro da imaju i naručivanje preko interneta, makar nije obavezno. Mali sajt, ima jedan proizvod tzv. elektroprskalicu. Moram još pitat, ali koliko sam shvatio on želi samo naručivanje, ne i kupovinu preko interneta. U svakom slučaju hvala svima.

Pa gle stari moj, ti si postavio OVO pitanje, a ljudi su nastojali dati odgovor. Mislim da je za tebe rješenje virtuemart katalog, zoo komponenta ili K2 (koju ti toplo ne preporučujem) za koji treba imati određeno (čitaj, veliko) iskustvo.

@doom, kako to misliš da je virtuemart prilično teško uklopiti u postojeću stranicu. To je u biti glavna odlika te komponente :doki:

Slažem se…

@Starca za ovo što ti trebaš može poslužiti i najobičniji kontakt obrazac (u kombinaciji s prosljeđivanjem maila na sms) - IMHO najjednostavnije i najefikasnije rješenje za primanje narudžbi :wink:

Da tako sam i ja nešto razmišljao, pa ću vjerojatno to, svejedno hvala svima.

Po meni joomla nije ni malo lose resenje za tako nesto. Narocito ko zeli laku administranicu i masu sablona…