Jos jedna sramota hrvatskog webhostinga

[quote=“gorrc”].
E sad vani, barem koliko sam ja pod dojmom, hosteri su svijesni da je došlo novo vrijeme, vrijeme kad hosting postaje backbone biznisa a ne prezentacija biznisa.
.[/quote]
Itekako si u pravu, ali stvar je zakonodavstva, kao i velikog izbora. Ne moze se dogoditi da nekoga samo tako iskljuce, kazne su velike, ali jos vise kad se jednom procuje po forumima da se tako nesto dogadja, hostler moze samo kljuc u bravu, poljubit zenicu i na arbeitsamt(zavod za zaposljavnje). Da ne pricamo da i sam pad kvalitete(cesta nedostupnost, pad performanci ili los support) dovodi do istoga.

[quote=“junior”]Shvati ovo kao prijateljski savijet: Izbjegavaj fiuhost[/quote]Ljubim te. Pridružujem se kolegi u prijateljskom savjetu, to što je fiuhost napravio mome sajtu kroz par dana toga nema nigdje, ni nisam nigdje pročitao ni sl. Dobit će packu, sve u detalje prepričano, samo ne ovdje, već na blogu ili sl.

Takvo laganje kao u fiuhostu, takav amaterizam, takva pohlepa te takva bahatost… Toga nema nigdje drugdje, kažem vam. Do prije tjedan dana su bili u sasvim u redu, ne bi ni naprijatelju sugerirao da na fiuhost ide.

Definitivno, ne bi smjelo biti niti kakvog stopiranja ili nečeg sličnog, prije nogo se klijenta upozori na problem, te ga se čak kroz suradnju pokuša riješiti. Tu nema priče i takav je postupak suprotan poslovnim običajima, ako ne i zakonu.

Međutim, generaliziranje da je strani shared hosting kvaliteniji ili jeftiniji od hrvatskog ne stoji. I u svijetu i kod nas ima onih koji pošteno i savjesno rade svoj posao, ali ima i onih koje bi trebalo ukinuti. Čak bih rekao da je u Hrvatskoj veći postotak dobrih nego je to uobičajeno u svijetu. To je i normalno radi puno manjeg tržišta.

Jednostavno, shared hosting (pa čak i VPS) nisu ni namijenjeni nekakvim kritičnim projektima, bez obzira na to što bi korisnici željeli za 100 USD godišnje ne znam što. Mislim, ako kupiš Fiata ili Daciu jednostavno ne možeš postavljati pred takvo vozilo iste zahtjeve kao pred Mercedesa. Zato i postoji razlika u cijeni.

P.S. Sve što sam napisao vrijedi za tih 6-7 ozbiljnijih hosting tvrtki u Hrvatskoj. :slight_smile:

Ma kako nebi :slight_smile: Znas ono “Dabog da ti djeca svoje webove hostala na fiuhostu.” :wink:

Bitno da njima pise da je server up time 99,9%

http://fiuhost.hr/images/design/webhostingtitle.gif

Vjerojatno pise na slici da google slucajno ne bi indexirao taj podatak :slight_smile:

Da nebi ispalo da zelim zlo fiuhostu, iskreno želim da se poprave. Ali mene više neće vidjet u ni jednom agregatnom stanju :slight_smile:

Statistika Servera od Fiuhost-a.

http://www.hyperspin.com/publicreport/89700/9772

I neka druga statistika samo za primjer.

http://www.hyperspin.com/publicreport/46636/11008

Postoje problemi i vani kao i kod nas, nigdje nije baš bajno.
Najbolje je rješenje tko je u mogućnosti uzeti dedi server ako posjeduje 10+ domena, i naravno ako ima od toga neku zaradu da pokrije troškove.

Hoster od alfisti.hr je hvalio kako hosta zahtjevan web a sada nije riješio preseljenje na drugi server, po meni je riječ o nestručnošću samog admina.

Problem kod Fiuhosta je vjerovatno kod Amisa, pretpostavljam.

Kolokacija servera u HR se još ne isplati, čast izuzetcima.
Kako zbog cijene tako i zbog usluga koje nude.

Nakon svega sve što su mi napisali jest kako je acc ponovno aktiviran i kako će ga dalje nadzirati. Bez i jedne riječi isprike, usprkos tome što sam sa 1000-1100 uniqa dnevno pao na 400 i uz sve ostale probleme (npr Google).

Toliko uloženog truda uništeno je nesposobnim i neprofesionalnim amaterima, znam teške riječi. ali nemogu sakrit svoje razočarenje.

O2 hosting never more!

[quote=“gnax”]Statistika Servera od Fiuhost-a.

http://www.hyperspin.com/publicreport/89700/9772

I neka druga statistika samo za primjer.

http://www.hyperspin.com/publicreport/46636/11008

[/quote]

http://www.adriahosting.com/

  • neka druga: “Ne vršimo usluge Hostanja trećim licima, niti se bavimo Web Hostingom.”

Ja sam na svom blogu napravio recenziju hostinga daaavno prije i namjerno sam izostavio Cano2 jer sam imao predosjećaj da je taj hosting zapravo neka muljaža. Dok sam surfao intenetom i istraživao što je to otkrio sam da oni zapravo plaćaju 40$ mjesečno i da dobio reseller sa neograničenim prostorom i prometom (ali pod navodnike jer ništa nije ograničeno). Sada ćete vi hostati stranicu na nekom provideru? Ma recimo i da ima server vlastiti sa amo reć 2TB prometa i daje neograničen promet isto tako nije neograničeno i što će biti ako dođe tu neki portal kao što je Download.hr koji će povući taj cijeli promet u 15 dana i što onda?

Isto tako preporučam vam kao brat bratu da ne uzimate jeftine hostinge. Pod to ne mislim samo Cano2 nego i Fiuhost i to posebno fiuhost. Pitate me zašto? Prvo zato što se php i cgi skripte vrte užasno sporo te nekada treba puna minuta da se stranica uopće učita. Druga stvar je to što nude neograničen promet, a oni ga sami nemaju! U razgovoru sa Fiuhost “tehničkom podrškom” sam doznao da zapravo fiuhost ima 2 000 GB prometa sa 10 MB/s simetričnom vezom. Imaju 3 servera od kojih su svi pretrpani do daske zato što se njima ne kupuje novi server tj. nemaju para. (U potpunosti potpisujem JunioR-ov post)

Što se tiče gašenja stranica zbog toga što overloadaju server to je potpuno NEprihvatljivo zbog toga što je hoster ponudio prostor i promet koji ti možeš iskoristit te je potpuno protuzakonito da on ugasi vama stranicu ako nisi iskoristio date resurse.

Isto tako ne postoji savršen hosting. Svaki host ima sr**a. Neki namjerno kradu korisnike kao što je Cano2 neki pružaju odličnu uslugu kao što je Inside ali tu postoji jedan problem. Nikada ali baš nikada nisam vidio da je netko ogadio Cano2 hosting kao što je ogađen Inside internet ovdje na ovom forumu zbog sasvim uobičajnog errora koji se NEmože predvidjeti tj. crkavanja diska.

Da zaključim ovo. Nema savršenog hostinga sa savršenom ponudom… Svaki hosting ima problema te je svakome u cilju da zaradi za svoj život. Ljudi ne gledajte cijenu gledajte kvalitetu!

Puno se sere po fiushotu a zanima me što vi stvarno očekujete od jeftinog hostinga?
Ja sam želio da mi uključe neke ekstenzije, rekli su da nemogu, ja sam im se zahvalio i rekao sam sebi, dobri su za jeftin hosting i određene stvari koje držim pri njima ali za profesionalne stranice uzimam jači hosting.

Jel to nuklerna znanost?

Dokazujte svoju neprofesionalnost sranjem po hostingu koji nije namjenjem profesionalnim projektima.

Možda nije bilo u redu kad su se ljudi okomili na Inside jer 7 ili više dana nije bio dostupan, ali mi jednostavno nije jasno otkud vam ideja da se tako nešto ide opravdati, pogotovo iz ugla nekog kome život ovisi o tome dali su njegove stranice online.

Hostinga vas je izbacio jer ste potrošili resurse?
Svaki hosting će vas izbaciti kad trošite previše resursa.
Zato i postoji hosting koji vas neće izbaciti kad trošite previše resursa.

Važno je shvatiti da neograničen promet ne znači neograničeno sve jer onda bi u biti dobili cijeli server.

Osobno mislim da bi bilo ok skupit neku manju ekipu uzet dedicated server i podjelit troskove.

Vidim da nepisete bas i o ovim poznatijim hosterima.
Ja koristim GEM Studio, (H3paket na host-02) i sve je ok od podrske do usluge. Samo je brzina u zadnje vrijeme pala. Stranice se dosta sporo ucitavaju.

[quote=“Ivan Peso”]
Isto tako preporučam vam kao brat bratu da ne uzimate jeftine hostinge. Pod to ne mislim samo Cano2 nego i Fiuhost i to posebno fiuhost. Pitate me zašto? Prvo zato što se php i cgi skripte vrte užasno sporo te nekada treba puna minuta da se stranica uopće učita. ![/quote]

Vrtio Joomla, WordPress i jedan od php frameworka koji je poznat kao žderač serverva bez ikakve optimizacije (ovo bez optimizacije php frameworka treba naglasiti), a svi znamo koliko framework u phpu ždere.
I nije bilo problema.

Najveći downtime je bio prije skoro dvije godine (moje prvo javljanje na webmajstori.net/forum) i iznosio je oko 7h.

Ima povremenih ispada tako da možda nebi išlo u onu skupinu od 99.99% ali sve u granicama normale (ništa lošiji od hostgatora što se tiče uptime).

Evo to su moje dvije godine na fiuhostu.
Toliko da ne ostane obavijeno velom tajne što to stvarno tamo nevalja.

I by the way, fiuhost koristim samo za stranice koje nisu sposobne ubiti server jer sam ih prije uzimanja hosting paketa upitao što se događa ako moje stranice požderu server i oni su mi ljepo odgovorili da izbacuju stranicu van (gle čuda).

Evo toliko od mojih 2 godine kod fiuhosta.

Ma potpuno se slažem sa tobom u vezi Fiuhosta i vjerujem ti da nisi imao problema al ti onda moram priznat da si jedan od sretnika :wink:

Ne bilo je problema (nisu htjeli uključiti xslt) samo ja ne vidim gdje su vaši problemi, fiuhost je spomenut barem pet puta i to u negativnom kontekstu a od toga je 4 puta uopće nije rečeno zašto a peti put se je radilo o problemu koji postoji kod svih hostera a to da kako pružaju neograničen promet a sami ga nemaju.

Čim uzmite hosting možete izračunati koliko možete potrošiti sa vašim unlimited prometom.
Zašto onda netko to naziva unlimited, zato jer se smije trošiti koliko želite a ne zato jer ne postoji limit.
Ako server ima 10mb/sek koliko onda on može potrošnja na mjesec:
Unlimited ili
10mb/s 60602430 i to je limit iznad kojeg ne ide!
To vam je vaš unlimited na 10mb/s.

ps.
Što bi značilo unlimited, da se potrošnja ne mjeri ili da je protošnja neograničena.

Mislim da bi onda pisalo no limit.

:slight_smile:

Ma Fiuhost se pokazao jako dobrim prema meni. Doduše ja imam dvije stranice na njemu koje ne nadzirem konstantno pa tak i kad mi stigne mail o problemu na serveru, dok ja odem na stranicu već sve funkcionira. A odgovaraju mi i u 10 navečer, jako su simpatični i do sad nisam imao nekih većih problema sa njima.

Ista priča kod Avalona, stvarno ekipa profesionalaca.

Ma gle znam ja cijelu priču da je fizički nemoguće sa 10MB/s napraviti 2 TB prometa al se ozbiljno može preopteretiti veza ako netko to unlemeted shvati ozbiljno :wink:

Moja prijedlog na fiuhost ne ić i na takve slične hostinge, jedino hosting tvrtke koje vrijede su InfoIT i PLUS niti jedna druga, Kvaliteta košta!

Toliko od mene.

Nikako da netko jasno i glasno objasni što stvarno ne štima u Fiuhostu. Nekako imam utisak da je njihov jedini grijeh što su jeftiniji od drugih.
Po čemu njihove cijene nisu realne? Meni se čini baš suprotno.
Ja ne vidim ni jedan problem koji oni imaju, da ga nemaju periodično i sve druge hosting tvrtke.
Tvrditi da je ovaj i ovaj najbolji, ili onaj i onaj najlošiji bez pravog objašnjenja zašto i po čemu, je stvarno nisko prema tim ljudima i neodgovorno.

Ni meni nije jasno zašto se Fiuhost uopće našao u temi koja se bavi O2 hostingom. Ali ovakve teme uzimam s dozom opreza jer se možda (ne nužno i ovdje) radi o spinu…

[size=“1”]@k: imaš plus za inteligentnu primjedbu[/size]

Yep previše smo skrenuli sa teme… sorry :slight_smile: Nego ovako. Cano2 hosting nije pouzdan što svatko može zaključiti po cjenama koje pružaju, Zato se kaže ili cijena ili kvaliteta :slight_smile:

Kaže se i snob traži cijenu a majstor kvalitetu.:zub:

Edit:
Hosting ovisi o projektu a ne projekt o hostingu.

Za brošuru mogu platiti hosting 100kn godišnje ili 500kn godišnje, ali znam da ću dobiti istu uslugu jer mi je važan samo uptime i brzina pristupa kojeg oba dva imaju i još ću ko prvog dobiti server u hrvatskoj a kod drugog u americi.

Treba mi managed server.
Mogu ga dobiti u hrvatskoj za 3000.
Ali ga mogu dobiti i za 1500 u jednoj najačoj svjetskoj hosting firmi.

Treba mi server samo za mysql.
Pa mogu za 3000 dobiti jedan od najkvalitenijih mysql servera i to za cijelu godinu a ne na mjescec.