Jos jedna sramota hrvatskog webhostinga

OOO Mateuss, iznenadili bi se što je sve gore bilo no o tome nesmijem radi zaštite privatnosti.

Anyways, hrhosting je definitvno bio utočište za sve nepoželjne na drugim hostovima.

Cijene sa hrhostingu su promijenjene te će usluga biti u skladu sa cijenom. Dobar dio korisnika je preseljen na InfoIT servere kako bi se ovi rasteretili, serveri su nadograđeni sa RAM-om itd da ne nabrajam. mod_security je bio na 1 serveru ! a fajlova tipa c99.php sam našao preko 20 -tak , na serverima nije bio niti suPHP aktiviran što smo napravili odmah po dolasku itd…

Serveri sada predu “k’o mica mace”

Sve u svemu mogu zagarantirati svim sadašnjim i novim korisnicima kako će nadalje biti sve u najboljem redu

lp,

~D

[quote=“InfoIT”]…mogu ponuditi Intel Xeon 3323, 2 x 500 hdd sata raid 1 (HW) , 4 GB FB RAM @ 667 GHz, flat band - optima telekom za 1400 kn / mjesec…
Damir[/quote]

Postovani kolega !

Ponuda je stvarno interesnata te bih molio detaljno objasnje FLAT-a u ovom slucaju

10 ili 100 mbit ? shared ili nonshared ?

Pozdrav,

Konkretna ponuda je za 5 mbita/s flat (non shared), moze se napraviti upgrade (2000 kn / mj) pa je uplink 50 mbita/s (nonshared) postoji opcija i 100 mbita /s no o tome putem maila :smiley:

lp,

~D

[quote=“InfoIT”]Pozdrav,

Konkretna ponuda je za 5 mbita/s flat (non shared), moze se napraviti upgrade (2000 kn / mj) pa je uplink 50 mbita/s (nonshared) postoji opcija i 100 mbita /s no o tome putem maila :smiley:

lp,

~D[/quote]

ok nisi mi odgovorio dali je to shared ili nonshared uplink

Pozdrav,

U ovoj ponudi je u pitanju 5 mbita non shared uplink :smiley:

5 mbita non shared uplink ??? Sta vi jos uvijek koristite token ring i 50ohma koxiani kabl ?

I sad se cudite sto vas ljudi peru po forumima !

Dakle tri savjeta imam za tebe kolega:

Prvo ne pisati i nuditi nesto sto mozete ispostovati ili nesto ne postoji . (dakle ne prodavati muda pod bubrege, u ovom slucaju 5 mbita non shared uplink)
Drugo prijeko potrebna edukacije topologija mreza i networkinga.
Trece kvalificirano osoblje

Nista lose misljeno no kada ispunite ove gore navedene uslove onda se mozete lupati u prsa i vikati na sav glas “herojska podska”

Prijateljski pozdrav i no hard feeling

Pozdrav kolega

Konkretno imamo server koji sada stoji ugasen u datacentru ugasen upravo sa tim specifikacijama te vjerujem da bi nekom webmasteru sa malo jacim siteovima itekako dobro dosao, raid + offsite backup - stroj moze biti up za 15 min.

No vidite, nas nikada nisu prali po forumima a hrhosting jesu te ce nas nadalje prati i to je OK.

Po forumima upravo ne pisem iz razloga korisnika poput Vas te ovime i zatvaram svoje pisanje po forumu webmajstori.

Vi se posvetite trzistu gdje ste odselili a nas domace pustite da radimo doma.

S postovanjem i zadnjim postom

Damir

[quote=“InfoIT”]Pozdrav kolega

Konkretno imamo server koji sada stoji ugasen u datacentru ugasen upravo sa tim specifikacijama te vjerujem da bi nekom webmasteru sa malo jacim siteovima itekako dobro dosao, raid + offsite backup - stroj moze biti up za 15 min.

No vidite, nas nikada nisu prali po forumima a hrhosting jesu te ce nas nadalje prati i to je OK.

Po forumima upravo ne pisem iz razloga korisnika poput Vas te ovime i zatvaram svoje pisanje po forumu webmajstori.

Vi se posvetite trzistu gdje ste odselili a nas domace pustite da radimo doma.

S postovanjem i zadnjim postom

Damir[/quote]
Napad je najbolja obrana, zar ne.
Pratim pricu iz pocetka i cak sam povjerovao da ce te nesto promjeniti, ali ogovor

je totalno promjenio moje misljenje. To znaci da u HR vrijede neki drugi standardi ili sta? Ili su korisnici u Hr korisnici drugog reda?. Mislim da ste si sa ovom izjavom zabili autogol…

UH, ovo je bilo ružno! :frowning:

Na taj su način funkcionirali neki stariji hosting provideri. Je li moguće da u Hrvatskoj još ima korisnika koji žele pušiti ovakav pristup?

Je, definitvno je bilo ružno te se ispričavam kolegi SAX-u , 48 sati nespavanja radi svoje.

Ode na zasluženi san. te isprika svima ako sam nekoga uvrijedio - nije bila intencija

@infoit sve ok kao sto sam napisao no hard feeling

Dakle moje misljnje je da sve ovo govori o sceni hrvatskog hostinga koje mogu slobodno reci dijeli se na one koji to jesu i one koji bi to htjeli biti

No nisu krivi oni koji bi tek htjeli biti hosteri nego je kriva drzava koja daje obrtincu ili dozvolu za rad svakome bez ikakvih minimalnih tehnickih uvjeta

Situacija na trzistu ce se vrlo brzo iskristalizirati a najkasnije kada Hrvatska udje u EU jel onda ce doci malo veci igraci te ovi mali nece moci jednostavno izdrazati pritisak, velikm Hr providerima je to jasno ali malima ocito nije

Zato postovani kolega Damire edukacija i ulaganja u daljnje tehnologije ti mora biti na prvom mjestu ili ce te pojesti drugi koji to rade kako treba, kvaliteta i samo kvaliteta ide naprijed a “tvoj” FLATT kojiko god bio Flatt nikada nece moci konkurirati nekome provideru koji ga nedaje

Dakel u HR treba podhitno jedna krovna organizacije koja ce nadgledati tehnicko osoblje kao i minimalne tehnicke uvijete providera i tek onda ce doci do izrazaja znanje i jacina istih

U protivnom sve vise kupaca ce odlaziti van sto nikome od HR providera nije u cilju

Zašto bi oni morali nadgledati nekog sys admina iz npr Indije, jer nije isključivo da recimo ja moram zaposliti osobu u Hrv?!

Susjed, u pravu si - ne bi trebalo “nadgledati” sys admina.
Međutim, da bi preduvjet poslovanja u ovoj industriji trebalo biti dokazano (certificirano) znanje, i to je istina.

Ja bih, npr. pod minimalne tehničke uvjete za bavljenje web hosting uslugama obvezno postavio da mora biti stalno zaposlena osoba sa odgovarajućim certifikatima. Ukoliko ih nema - no problem: neka država organizira ispit (uz suradnju sa proizvođačima OS-ova) i neka izdaje državni certifikat. Ali, na taj bi način opstalo svega par ozbiljnijih hostera, barem što se tiče Windows svijeta…

Da, to je već stara priča, kao i ona koja završava nagradnim pitanjem: koliko će hrvatskih hosting tvrtki (od ovih stotina postojećih) preživjeti dolazak EU i malo ozbiljnijih igrača?

Da ne bi možda još i od svih trvrtki registriranih u hr tražio da moraju imati hosting kod tih certificiranih od države?

Svašta…

Naravno da ne - mogli bi tu uslugu uzimati i kod ino firmi.

Vidim da je ovo preraslo u ozbiljnije teme. Nadam se da se iz svega toga da izvući nekih korisnih
stvari i da će to webmasteri i iskoristiti.

@cano2
Kao što sam i rekao, više ne

@ostali hosting provideri
Nedavno sam prebacio jedan site na InfoIT i moram priznat da sam zadovoljan
njihovim načinom rada i podrške, i što je još zanimljivo fakat su cijene pristupačne.
Samo tako dalje!

I što si onda time točno postigao? Osim što si se ti riješio dijela konkurenacije koji prodaju kikiriki hosting domaćim firmama jer je domaćima tako lakše plaćati, a u većini slučajeva im site niti ne treba…

Postigao sam to da na tržištu ostaju malo ozbiljnije firme, koje su spremnije ulagati u znanje. A mislim da nam to treba…

BTW, po nekim mojim procjenama te kikiriki hosting firme drže osjetan dio tržišta, možda čak i do 20%. Obzirom da im je skoro u pravilu cijeli nastup sveden na dumping (cijena), a tržište to prati (silom prilika, je li), ozbiljnijim firmama se u budžetu uglavnom otkida od razvoja.

[quote=“Sljaker”]Postigao sam to da na tržištu ostaju malo ozbiljnije firme, koje su spremnije ulagati u znanje. A mislim da nam to treba…

BTW, po nekim mojim procjenama te kikiriki hosting firme drže osjetan dio tržišta, možda čak i do 20%. Obzirom da im je skoro u pravilu cijeli nastup sveden na dumping (cijena), a tržište to prati (silom prilika, je li), ozbiljnijim firmama se u budžetu uglavnom otkida od razvoja.[/quote]

Dobro razmišljanje no mene interesira što recimo vas (Vogon) kvalificira kao dobru i kvalitetnu firmu ?

Prvo, to nije tema niti se o tome pričalo pa se može malo i sumnjati u maksimu “napad je najbolja obrana”. :slight_smile:

Drugo, odgovor je: baš ništa, nažalost!
Da postoji nekakav sustav, o kakvom sam pričao u zadnjih 2-3 posta, onda bi svatko tko je ozbiljan to mogao izvjesiti i reći: “e, ovo me čini ozbiljnim, imam zadovoljene sve stručne preduvjete!” :smiley: