jQuery - zbrajanje u tablici

Pozdrav ljudi, trebala bi mi mala pomoć. Sitacija je sljedeća, imam par brojeva u tablici koje bi trebalo pomnožiti i zbrojiti.

[attachment=1]Capture.PNG[/attachment]

Pratite ovu priloženu tablicu i bit će vam jasno što bi htio. Dakle korisnik bi unosio samo količinu koja je označena zeleno. Cijena1 i Cijena2 su fiksne vrijednosti i one su unaprijed unesene. Mene zanima kako dobiti ove žute vrijednosti, ukupno1, ukupno2 i ukupno?

Započeo sam ovako:

$('.kolicina').keyup(function() {
				
var kolicina = parseFloat($(".kolicina").val());
var cijena1 = parseFloat($(this).closest('tr').children('td.cijena1').text());
var cijena2 = parseFloat($(this).closest('tr').children('td.cijena2').text());
					
ukupno1 =  parseFloat(kolicina * cijena1).toFixed(2);
ukupno2 =  parseFloat(kolicina * cijena2).toFixed(2);				
 				
});

ali ovako mogu dobiti ukupno samo za prvi red u tablici, a moguće je imati tisuće redova. Tu sam zapeo i molio bi vas za pomoć.

Zahvaljujem.

Nisam baš toliko u jquery da bi mogao udariti kod u comment box ali logika iza svega:

Prvo selektiraš sve tr u tablici i radiš iteraciju.
Zatim od tr pokupiš td elemente prema klasi kojim ih označiš (ukopno, cijena količina itd.)
I prema rezultata zbrajanja od td elementa “upucaš” u treći td.

Mali primjer:

ja bi to ovako složio.

na stranici bi napravio tablicu sa onim podacima koje moram prikazati, u tom slučaju je to cijena.
u svaku ćeliju bi stavio input polje.

operaciju množenja i prikazivanja ukupno staviš na event onchange ćelije “količina”, ali u tom slučaju koristiš javascript.

a korisnik se vrlo lako može kretati sa strelicom prema dolje i skakati u inpute.

Da tako bi bilo puno bolje sa key eventom. No opet mora računati ukupno tako da mi iteracija ne gine.

Najbolje rješenje bi bilo imati poseban array i manipulirati podacima.
Iako sam dugo izbjegavao ovakav pristup radu a moram reći i sa razlogom (optmizacija, previše posla, pa ponekad i nije baš sve tako jednostavno) radeći sa YUI 3 upznao sam RecordSet i odlučio probati.
Record set klasa koja služi kao običan array ali sa velikim dodatkom, ima CRUD operacije te dispatcha evente poslje operacija nad klasom.
I tu se dobiva fenomenalna mogučnost, nisi ovisan o DOM a sve izmjene možeš pratiti na jednom mjestu te lagano dodavati u tablicu podatke i iz trećih mjesta i ono što je bio najveći gušt dodati svoje event i napraviti redispatch :klanjamse.

I sad baš pokušavam tako raditi ćim više.

I pa kad malo razmislim nebi baš bilo tako ni komplicirano za izvesti pa čak niti sa običnim arrayom.