Kad Anđeli slože puzzle :)

Na chess.com? Koliki ti je onaj njihov elo?

“Podlo” :slight_smile: obratite paznju na cijene naftnih derivata u razlicitim zemljama :slight_smile:

Nego, kada ce forumasi moci da kupe svoj primjerak?

Ovo je meni odlican poklon za nekoliko prijatelja…

Nego, ima firma u BL, bave se rezanjem stakla, ne znam da li rezu pleksiglas ili plastiku ali te ne kosta nista da ih nazoves. Das Prom iz Banja Luke

http://www.das-prom.com/index.html

@Hellas @simeon lichess ima super app za mob… puno ljudi igra, ne ceka se dugo protivnik.

Mozda se i sretnemo, ja imam ritam jedna dnevno. :slight_smile:

1 Like

Stavit cu sutra malo bolji discount code za forumaše. Valjda neće biti podlo za ostatak svijeta, hehe.

Ovo sam već nešto načuo … može detaljnije kakvom firmom?
Jer ako sam ja dobro shvatio, samo ako dokažem da je prihod od izvoza, da mi to stvara neke olakšice.

Vec sam napisao na email problematiku…al kad ovako kazes da bude “u skladu sa tezinom slagalice” dodatno si mi dao misliti da slagalica zaslužuje imati pakovanje, hehe. Nisam to gledao iz tog ugla.

Uglavnom u pokusaju da dodjem do kutije, potrosio sam para na alate za kutiju za tocnu dimenziju i na 500 njih…kutija na kraju tako jadno izgledala…da je bolja vrecica. Jos je i kutija masu teška…tako da je shipping cijena onda grda. Jos kosta vremena slaganje kutija…pa je skuplje i pakiranje.

(Ali barem sam si napravio 500 kutijica koje mi doma koriste u organizaciji, hehe)

Kako god, kad bi mogao doći do fency kutijice nekako, dodao bi to opcionalno. Al zasad traganje nije urodilo plodom…al nije ni da sam previse grizao za to.

Same puzzle imaju premium feel. Podloga gdje slažeš i kesa nemaju, što je šteta.

Igram na lichess, jer imaju bolju aplikaciju. Oko 1700 mi varira elo, sa tim da igram samo 3 minuta partije i u zadnje vrijeme samo anonimne, te čim osjetim da sam dobio ili izgubio partiju predam.

Ili ako ti ludo krene ta puzzle industrija šalji iz Bosne. Porez na dobit 10% i to je to.

Svjestan sam i za podlogu…isto je zaebana. Pravi proces proizvodnje, kakav bi trebao bit…košta u desetinama tisuća kuna samo da se alat napravi. A alati za moju su samo 2500kn.
A opet sam pravio 5 različitih dimenzija podloški, pa je i ovako bio osjetan trošak. …

Bilo bi extra sa imas ovakvu podlogu kao bambus

ili da postoji premium verzija koja je od debelog kaljenog stakla?

Znam, kenjam :slight_smile:

1 Like

Za pocetak reci knjigovodi da ti izvadi pdv id. Ako si u sustavu pdva tada dobijes HRoibtvojefirme i sa takvim brojem osloboden si placanja pdva unutar eu. Naravno isto to treba imati i firma s kojom poslujes. I to je biznis. Npr, nades u Njemackoj neku firmu za koju ces radit puzle, a oni prodaju. Posaljes npr 100kom i manje platis prijevoz, a lova koja ti od njih sjedne na racun ne placas pdv.

1 Like

Ide drvo na laser…razmisljao sam o drvenoj…samo sto bi okvir trebalo sklapat iz djelova. Al moglo bi se.

Al kako je ova pločica imala dobru prolaznost, nisam mijenjao konja koji pobjeđuje, hehe.

Svakako za neku premium verziju bi se dalo razmislit.

Sad mi baš na pamet pada drvena podloška koja bi ujedno bila i kutija. :slight_smile: Hmm…malo zeznuto za opisat.
Da ima na vrhu ko drvenu ladicu, gdje ovisno od položaja ladice kutija postaje il podloška, il se transformira u kutiju. Još bi bilo zgodno i stakalce koje se može gurnut da pokrije podlošku, pa se puzzle mogu zatvorit stakalcem u složenom obliku. :slight_smile:

Al ga kompliciram, mogao bi samo poklopac kutije biti podloška za slaganje. Nesto na tu temu. :slight_smile:

Vidiš, zanimljivo bi bilo i ako netko zna koliko košta poštarina za slati iz Bosne za artikal do 100g. ? :slight_smile:

Zavisi gdje saljes

https://www.posta.ba/kalkulator-cijena/

Fala, ispada da je slično ko iz HR, čak mrvicu skuplje.

New design on the way. :slight_smile:

1 Like

Ne znam jel se vidi iz skice čarolija. :slight_smile:

Znači ko ugly4 sve će se dat složiti…ali ovog puta sve do zadnje puzzle. Da bi se zadnja uklopila, sve puzzle će trebat izbacit iz ortogonalne orijentacije i poslagat ih pod 45 u odnosu na podlosku. :slight_smile:

Nemoj nam odavati rjesenja, kvariš čar :slight_smile:

A znam da, bilo je jače od mene. :slight_smile:

1 Like

Evo ga, dodao sam discount code: WMFORUMCODE50 …koji ako kucate, popust je 50%.
Shop: https://jigsawholic.com/products/jigsaw-ugly4

Jedino ne obećajem isporuku odmah, tek kroz 5 - 15 dana dok mi stigne iduća serija.

1 Like