Kafic.net na prodaju

Kafic.net nekada najposeceniji sajt za druzenje i upoznavanje na balkanu je na prodaju i to za sitnis 5000$
https://flippa.com/4495724-kafic-net

Koliko se to isplati kupiti?

Da je to cijena koju je mogao dobiti “na cesti”, sigurno ne bi stiglo do prodaje na flippi. To ti je slično kada kupac prodaje kuću za XX eura i ne može prodati i onda prepusti agenciji da oni prodaju.

Možda sam u krivu, to je samo moje razmišljanje

1 Like

A moje je razmisljanje da nebi dao ni 10% tog iznosa za bilo koji site koji nema tocno i ispravno pokazanu zaradu. Zamisli kupis site s tolikom posjetom i svim time, a on recimo ne zaradjuje? Sto onda?

Ja stvarno ne znam ko jos koristi te stranice za druzenje i upoznavanje pored FB-a.Mislio sam da su one davno izumrle, ali izgleda da neki tipovi hoce da pokupe lovu na racun stare slave.

1 Like

Dosta jaka cijena ako nema zarade tesko da ce oni to prodat. I nema neku posjecenost, pogledaj preglede klipova iz 2013 to je smijesna posjeta, koliko mogu izracunat 2800 korisnika.

Mislim da imaju veliku bazu korisnika, barem bi trebali. Tako da i nije skupo.
Ima ovdje potencijala, jer su to uvijek koristile osobe iz dijaspore, i domaci koji bi da se ispale vani :smiley:
Tako da bi se mozda od toga mogla dobra stvar napraviti :wink: To jeste dobar kes, sa dijasporcima.

Ali bice da ovi ko onaj sa sexy stranicom ne prodaju bazu korisnika :smiley: jedino sto im vrijedi ha ha
Jer vidim nigjde na flippi ne pise koliko ima registrovanih

@limenka2014 pise dolje nize da se baza moze kao ubaciti u neki drugi cms(kao nije veliki posao) sto znaci da sigurno dolaze i svi clanovi, nebi bez toga to moglo.

Meni bi bio problem zbog odrzavanja sajta jer sve je radjeno od nule, ko zna kako su to oni napravili.

Da je 2006 godina taj sajt bi vrijedio sigurno i 500.000€ jer u to doba nije bilo normalno organizirati neki koncert u dijaspori a da nije kod njih reklamiran. Pitanje je zasto nisu shvatili da ce Facebook da ih pojede i na vrijeme prodaju sajt.

To jeste. Ali vrijedi sigurno ove pare.
Cak mislim da je bukvalno ovo mala cijena.

Sigurno da vrijedi, kafic.net nije kao Facebook to je vise za mladje i za muvanje…

Meni bi tu najvisi problem bio da kad treba ubacivati nove opcije kako se snaci jer je sve to custom.

Da i pitanje je koliko je “tezak” sajt… slike zauzimaju puno.

Mislim da bi taj sajt mogao vrtiti ovaj https://www.ovh.ie/vps/vps-ssd.xml VPS SSD 3 paket, ali da kupis naknadno storage-a na tih 40gb koje dobijes zbog tih slika…

Realno za nekoga tko ima love mogao bi se dobar portal od toga napravit. Koliko vidim ima veliku user bazu, forum koji može embedat komentare i dosta direktne i organske posjete. Vjerovatno bi na prednjoj strani ubacio portal i počeo taj web na taj način gurat.

Moze se od ovoga okrenuti dosta love, nazalost nemam toliki budget ta uloziti. Ali ovo je daleko ispod cijene, ko ugrabi sretan je :wink:

Ali opet mi je nesto sumnjivo da po ovoj cijeni ide… Nesto ne stima ili ovom hitno treba lova.

A jel moze tamo da se stavi fake oglas, imali neka opcija da se dokaze da je to sajt onog ko stavlja oglas?

Ja da znam moras ga verifikovat ako mislis da ga postavis.

Statistika posjeta je verified, znaci da se ulogiro sa google racunom i dopustio flippi da pokupi podatke iz analyticsa.

Sve u svemu uopce nije losa ponuda. Odlicna domena za nekakv “Balkan celebrity gossip” news portal, velika user baza (potencijalna neewsletter publika). Donekle aktivan forum i mnostvo unique sadrzaja…

Tako da cak je 5k nekako malo, stoga treba provjerit da li postoji nekakva kvaka 22 iza svega.

Npr zasto tako malo zarađuje? Google adsense ban na domeni? Provjeriti od kuda traffic dolazi? Itd itd

Ja bih kupio taj sajt za 5.000$ ali ovaj sto je stavio oglas ne odgovara na poruke

1 Like

Sretan si :smiley:
Ali pripazi na bazu korisnika, da te nece zeznuti da ostanes bez nje. Ispitaj ga dobro.

Naravno da ide i baza korisnika to je jedino sto vrijedi.

Ali mislim da ili vise ne prodaje (pise da je ovaj oglas kao istekao) ili su ga skroz pustili niz vodu pa ne gledaju mailove.

Pa nadji im direktni kontakt pa pitaj.