Kakav biznis otvoriti sa kapitalom do €20k?

Kakav biznis pokrenuti, nebitno da li je online ili offline, sa kapitalom do 20k €
I zasto je bolje online ili zasto je bolje offline ?

Prvo vidi u čemu si dobar, šta znaš raditi i šta je bitno, da uživaš radeći to, bez toga brzo ćeš izgubiti volju. Nakon toga provjeri da li imaš tržište za to, kakva je konkurencija i šta bi tebe izdvajalo od drugih, ovdje možeš pokazati i više kreativnosti i napraviti potpuno novi proizvod ili uslugu. Nakon toga provjeri sa svojim prijateljima, firmama…odnosno svim tvojim potencijalnim klijentima kako bi dobio što više povratnih informacija i vidio da li su spremni platiti za tvoj proizvod ili uslugu, tek nakon toga odluči da li želiš ulagati i krenuti sa tim. Što se tiče pitanja razlike između online i offline posla, najbitnije je da nađeš nešto u čemu si dobar ili imaš volju da se naučiš :slight_smile: a da li će to biti online ili offline nije bitno. Ovo važi i za ulaganje novca, ne ulaži u nešto u šta se ne razumiješ. Mnogo uspjeha želim :slight_smile:

3 Likeova

To može biti početni kapital da svoj hobi pretvoriš u nešto što donosi novce.
To može biti početni kapital da nešto u čemu uživaš pretvoriš u nešto što donosi novce.

EDIT: Istovremeno :slight_smile:

1 Like

Unajmi poslovni prostor u najelitnijoj ulici u gradu.
U Splitu, jedna od elitnijih ulica bi bila, na primjer, Marmontova.
Nudi uslugu poštanske adrese, sjedišta firme, poštanskog pretinca… drugim firmama.
Čujem da ima klijenata koji bi, zbog reputacije, rado imali poslovnu adresu u skupoj, elitnoj ulici.

Za početak moraš znati otprilike čime bi želeo da se baviš i koja su tvoja znanja. U okviru tog novca, sumljam da ćeš uspeti otvoriti neki offline biznis (pošto ti on zahteva u većini slučajeva neki prostor, lokal). Da sam na tvom mestu, ja bih se opredelio za online biznis (Kada kažem online biznis, mislim na web stranice. Verujem da imaš neka predznanja u ovom poslu čim si član ovog foruma. Za taj novac možeš kupiti neku web stranicu koja već zaradjuje dosta solidan novac na platformama poput flipe.

za 20k kupit stranica i razvijat… bude cesto ovdje ok sajtova, pitaj nekog iskusnijeg forumasa da ti pogledat dal to valja pa ga pocasti… s 20k, bi trebao moci pasivno/polupasivno imat oko 500e samo do toga+ tvoj rad poslije

1 Like

preporuka svakako kupina eng-content based sajta

imaš na ovim platformama za website flipping dosta toga za naći ako iole poznaješ SEO možeš imati kako je simeon napisao stabilan izvor zarade, poprilično polu-pasivno s tipa 10sati rada tjedno

baci oko na flippu (iako tu ima i scamova i slabije kvalitete), a imaš još empire flippers, motion invest, microacquire i Investors.Club…Na jednom od tih platformi - stranica za kupoprodaju webova sigurno možeš naci i niche u kojoj imaš nešto znanja…a i na nekima primaju sajtove s nekim kriterijima o zaradi pa je koliko toliko sigurno za očekivati zaradu čim preuzmeš sajt.

Ja sam evo osobno to isto uradio nedavno. Deal je bio “private” bez ovih platformi, a sada aktivno trazim po platformama još dodatno jer se isplati…

Ulaganje kroz 36 mjeseci isplaćeno, sve iza toga zarada…

Zaboravio sam preporučiti obrazovanje - edukaciju.
Plati si tečaj nečega što te zanima, a slab si u tome. Tečaj stranog jezika, tečaj bilo čega…
Tečaj računovodstva recimo…

Ne treba podcjeniti važnost formalnog obrazovanja.

Hvala svima na idejama, moje misljenje je da je bolje online nego offline, zbog trenutne situacije ali i u buduce mislim da ce biti tako, iseljavanje ljudi sa balkana…

sta god da krenes online, fokusiraj se na tier 1 zemlje … US, UK, AU, CA, DE

3 Likeova

YT kanal na engleskom jeziku, znam kanale koji prave 10x veći profit od mnogih firmi na Balkanu

1 Like

Relativno je to. Bukvalno ima kanala koji sa 10 dolara mjesecno prave 10x veci profit od mnogih firmi lokalno :grinning:

Edit
E bas ste napravili zajeb sa ovim upgradeom foruma, pa svijetle mi 1000 poruka da je neprocitano. Sad vidim da je stara tema.

5 Likeova