Kakav je vaš radni stol/setup?

Serveri su nam na Linuxu, pa ne treba još i osobno računalo :smiley:

5 Likeova

Nije moj, sa Reddita sto sam skoro vidio.

6 Likeova

WOOW, ovo izgleda lijepo! Ja sam na youtube gledo masu tih pizdarija, ali ti ljudi zarađuju veće novce pa im nij eproblem uložiti, a ne ovako ko ja sve budget i malo haha…

Pa dobro je i tvoje. Bitno da je funkcionalno. Znaci sirok i dubok sto, dobra stolica, tastatura, mis, ekran, racunar. Sve ima svoje mjesto.

Meni je nevjerovatno da neko moze raditi na laptopu. Ajde ako je laptop na stolici ili radnom stolu ili stojecem stolu pa jos prikacis na to veci monitor, ali u bilo kojem drugom polozaju meni bi produktivnost bila nikakva. Pa ni sa tabletom u krevetu ne mogu lezat 2 sata.

Razlika mi je kao u koristenju telefona od 4.5 inca i nekog modernijeg od 5.5+ inca.

3 Likeova

A dobro ovisi i šta radiš, meni je najgore kada pišem, pa si podijelim monitor u dva dijela, na jednom pišem a na drugom istražujem… I to mi je i ovaj monitor mali, radi omjera 16:9, mislim da ću si u budućnosti kupiti onaj ultra wide, samo su strašno skupi…

Dok sam radio u firmi… jedan lik je radio na laptopu bez miša. Pozicija mu je konstantno bila zavaljan u stolici ko u birtiji i laptop u krilu… dok smo svi pored njega normalno sjedili naravno.
I da, bio je također programer…

Nikad mi nije bilo jasno da su šefovi to tolerirali … … zato sam međuostalim i imao mišljenje o njima koje sam imao…

S druge strane, to je bila upravo i najveća vrlina šefova… da su gutali svašta samo radi dobrih socijalnih odnosa…

Ono je zapravo stara slika … nova stolica je tu…

Što se tiče organizacije, novost su ovi sorteri/držači za papire. Inače mi je dugo trebalo da shvatim da mi to treba, a bez toga je i najmanja kategorizacija papira bila velik problem. Baš preporod otkako sam si to uveo … a kad se malo razmisli, svaki ozbiljan ured/posao to ima … praktički pa je neophodno.

8 Likeova

Moj kutak:

  • 2x Dell 27"
  • Dell Latitude 7400
  • Dell XPS 15 9560
  • Dell Dock WD19
  • Logitech Keys
  • Logitech MX Master 3
  • Stol podesiv po visini Jysk

13 Likeova

woow, ovo je lijepo :smiley:

Nego, jel vrijedi novaca taj stol?

Rijec je o ovom modelu: Podesivi radni stol SLANGERUP 80x160 cr. | JYSK
Ima veliku radnu plocu i dovoljno dubine za noge tako da je funkcionalan, obicno stajacu poziciju koristim samo za vrijeme sastanaka, vrlo rijetko ili nikako za rad/programiranje.

Sve u svemu dobar omjer ulozeno/dobiveno.

1 Like

Fora, nisam znao da toga ima u Jysku. Prvom prilikom kad budem mijenjao stol uzet cu podesivi na ovu foru, sad imam neki fiksni nestandardni i baš bi volio da je 5-6cm niži.

1 Like

Podesiva po visini ,hahaha,daska za glacanje sve zavisi dal sedim u stolici ,fotelji ili zavaljen u trosed gledajuci filmove, sa dva lap topa i dva telefona,ponekad i tri lap topa…na stolnim racunarima ne radim vec 10 godina najmanje

15 Likeova

:smiley: :smiley: :smiley:

Tito legenda :smiley:

1 Like

Podesiva po visini i prenosiva gdje ćeš bolje :joy:

1 Like

Kod mene nabacano sve. Srediću valjda jedan dan do ljeta. :sweat_smile: Nisam čak ni ovaj nosač za monitore ubušio u zid, nego zakačio na stari nosač koji je bio na zidu. :rofl:

Kupio bih dodatni monitor kao ovaj Benq ali se ne proizvodi više ovaj model što imam a nije bilo ni nekih novijih modela pa uzeo neki Asus na akciji. Nije kao Benq, ali poslužiće…

Sto je čini mi se bio jedan od najjeftinijih u Jysk-u i odličan za te pare. Sledeći će možda biti po mjeri ako ne nađem nešto da mi se baš sviđa, mada što se stola tiče nisam zahtjevan ali neke ladice sa strane bi možda dobro došle i eventualno da mogu sakriti kablove iz stola.

Miš MX Master, odličan, evo već šesta godina kako ga koristim. Mjenjao mu oklop (polomio ga - moja greška) i baterija oslabila. Na početku trajala mjesec dana, sad ne znam da’l izdrži 7-8 dana. Sledeći miš će vjerovatno biti MX Master 3.

Tastatura neka Logitech, plaćena oko 200 kuna prije koju godinu u HG Spotu, uzeo jer je bila bez kabla. Odlična za te pare, nisam pogrešio. Nebih više uzeo tastaturu i miš sa kablom, ne znam kakvi da su. :smiley:

Kutiju uzeo krajem 2017-te. Intel i7 8700k, 32 GB rama, GTX 1080 Ti Aorus Extreme Edition 11 GB, dva Samsung EVO NVME diska + neki obični SSD i obični HDD. Služiće nadam se još barem 10 godina :smiley:

Stolicu Aeron uzeo prije godinu i koji mjesec i od tad nemam više bolova u leđima.

5 Likeova

Spominjao si da si imao neki kvar na Aeronu, kako si rijesio?

Stvar navike. Radio sam skoro 5 godina na laptopu i mislio sam da je daleko bolje nego sa desktop kompjuterom. Dok naravno nisam kupio desktop a pogotovo monitor sa više Hz. I jedno i drugo imaju mane i prednosti. Sa laptopom možeš raditi odakle hoćeš, nositi ga svuda sa sobom. Sa desktopom je udobnije raditi…

Odvezao na servis, zamjenili onaj gas lift, ne znam kako se zove tačno. Garancija pokrila. Najteže je bilo sjediti opet na ovoj stolici na slici lijevo tih 10-tak dana.