Kakav je vaš radni stol/setup?

I jest neobično :grinning: ništa slično nisam video od setup-a radnih prostora

Super su mi mnogi setupovi ovdje, neki i smjesni :smiley:

Pa eto, da i ja podjelim svoj, obzirom da nisam vidio nesto slicno.

Fotka je od prosle godine, al uglavnom je sve isto osim misa. Prosli mjesec sam uzeo Logi MX master 3 for Mac. Nemam zvjerku od kompjutera. U pravilu, ako radi, ne trosim novce. Ovaj Macbook pro sam kupio rabljen (uz garanciju) od tvrtke koja prodaje rabljene kompjutere.

[APPLE MacBook Pro 13inch
[i5-5257U, 16GB RAM, 256GB SSD 12,1, GE Kbd, Early 2015]
[Cijena: 3.990,00 Kn (4987)]
U lipnju 2019 kad sam ga uzeo je to bio poprilicno dobar deal.

Uglavnom, najazanimljivija fora ovog setupa je ovo postolje na kojem stoji laptop. To mi omogucuje da povremeno prebacim na noge, cisto kako nebi sjedio cijeli dan. Jeftinije je od stand/sit stola, i nagrdjuje prostor.

Nisam mogao kupiti stand/sit stol jer odmah do moga je zenin stol, a htjeli smo imat iste stolove da prostorija bude urednija. Oboje radimo od doma. Da smo svaki uzeli svoj stol i stolice, nebi to bilo to. Zena je amaterski interior designer, tako da je sve poslozeno kako treba.

Nego, da se vratim na sami setup. Desno imam “obican” mis, a lijevo imam Apple trackpad. Cesto koristim gestures na Macu, a onaj Appleov mis mi ne odgovara. Pre plitak mi je, ne moze se koristit dok se puni, prije sam imao onaj sa 2 AA baterije, pa sam ih mjenjao jednom tjedno, poludio sam od toga… Taj mis ima gestures, ali mi ne pase. Ovaj novi koji sam uzeo se mogu tipke nesto programirati, al ovaj trackpad mi je bas dobar za gestures i “svajpanje”. Al mi nije dobar samostalno umjesto misa, sto da kazem… snob.

Stol je u principu neki bezveze i nisam odusevljen i kupili smo ga za vrijeme lockdowna jer nismo mogli doci do naseg starog uredskog stola i hodat okolo po trgovinama. Taman smo selili.

3 Likeova

eee to ti je prava stvar :ok_hand: i veoma zanimljiva :grinning: i jesu skupi ti stolovi sa forom podizanja

Pa stol je obican, a ovo postolje za laptop sam kupio naknadno i namontirao na taj stol.
Tako da nisam kupio stoj koji se dize i spusta. Al vidio sam po internetu da su ovi kvalitetniji dosta skupi.

1 Like

ne nisam ni mislio da si kupio ja sam se možda pogrešno izjasnio. interesanto mi je to tvoje postolje

Evo i moj setup. Desni laptop je službeni, pa ne želim riskirat i prikazivat išta na njemu.

1 Like

Meni se sviđaju i crvene korice i štivo u njima :star_struck:
Sve su vrijedne čitanja :clap:

Evo da i ja svoj stavim, mislim da je po stolu 4-5 HDD oduvijek muku mucim s prostorom. Zato desni laptop na kojem se vrti konf sad sluzi kao stalak, a nekad je i njegov monitor znao biti u funkciji.
Ovi kablovi su razno razni punjaci iliti meduza i da slika je mutna, jer sam stresao nocnu ekspoziciju… al dobro :stuck_out_tongue:

2 Likeova

jel ta ljubičata sija stalno ?Ako sija ti stalno druže oćoravićeš :nerd_face: :joy:Ili je ta svetlost više radi nekog efekta na primer ako igraš igirce radi štimunga atmosfere

Hehe ne radim bas u takvom okruzenju tokom noci, bude tu svijetla ovo je vise pred spavanje da smanjim osvijetljenje i primirim glavu :smiley:
Boje su ispale malo izrazenije nego sto jesu u stvarnosti, zbog nocne ekspozicije na mobitelu.

1 Like

Kako je ljeti ? Šmcaš li od klime :joy::joy:

Zašto bi izgubio vid od ove svjetlosti?

S obzirom da imam 4 grafe koje rade od 0-24 i da inače ne podnosim temperature preko 24 stupnja, super je :grin:. Klimu još nisam palio ove godine, ali uskoro će biti vrijeme. Klima4life :grin:.

Ma našalio sam se :smile: jer kada sam mu video svetlo pomislih reko nije valjda da radi pod takvim svetlom .
U ostalom, svakakvog naroda ima pa neko voli da mu je mračno ko u pećini a neki vole RGB osvetljenje a neki lampu iznad laptopa - kompjutera

Okej je imati klimu u prostoriji, ali imati je direktno ispred sebe …

NIje problem. Stavi se da puše iznad glave ili staviš na swinganje, a “rešetka” u klimi se može podesiti da puše lijevo ili desno.

1 Like

Puhalo je i meni iznad glave i govorio neće sve do jedan dan kad pola lica nije funkcionisalo… Još je bila u pitanju kancelarija od nekih 36m2

2 Likeova

Hahahaha :rofl:

Treba biti oprezan u svakom slučaju.

Zajeban osjećaj vjeruj mi, treba biti oprezan naravno. Od tada čak u autu ne držim upaljenu duže od 5 minuta.

Izgleda da ipak nije puhala iznad glave. U svakom slučaju bolje se oznojiti nego prehladiti.

U autu kada idemo na more klima obično radi cijelim putem. Da nema klime ne znam u kojem agregatnom stanju bi došao do mora.

Ali sada smo u debelom OT-u.

P.S. Neću slikati svoj stol jer se takav svinjac rijetko viđa :slight_smile:

1 Like