Kakav je vaš radni stol/setup?

Hvala Bogu još uvijek ne, iako dobar dio moje generacije već dugo nosi. Mada su i mene počela lagano zezati npr. sitna slova na nekoj deklaraciji :slight_smile:

:smiley: Nekad je na svakom monitoru još hrpa otvorenih tabova :rofl:

Da ne ispadnem neki freak :slight_smile: , malo ću objasnit. Recimo trenutno je upaljen samo jedan monitor jer danas samo lagano radim domaining, a za to je jedan monitor dovoljan. Ovakav setup mi treba samo za trading, i to posebno za scalping. Ja puno scalpam pa mi je važno pratiti više stvari odjednom i često su važne doslovno sekunde. Da imam samo tabove onda dok pogodim pravi tab ili dok pootvaram one koji su mi taj tren bitni “prođe voz”. Ovako samo prošvljam pogledom po monitorima i i često odradim scalp trejd u svega par sekundi. Često držim prst na mišu i gledam više monitora istovremeno pa otvorim/zatvorim poziciju u sekundi kad se sve posloži. To ne mogu ako moram otvarati tabove. Druga stvar, istovremeno pratim razne markete. Npr. ako gledam BTC, ne vidim što se događa sa recimo naftom ili zlatom, a ovako mi pojava velike crvene ili zelene svijeće na drugom monitoru privuče pažnju pa mogu reagirat na vrijeme. Postoje i korelacije marketa, pa ako gledam samo chartove jednog, a istovremeno ne vidim nešto važno na korelacijskom, onda mogu ući u loš trejd. Recimo 1-min chart kod scalpanja. Dow Jones može imati super setup za trejd, ali iz iskustva znam da ako istovremeno SP500 naiđe na support ili resistance onda se cijena bar nakratko odbija, a to utječe i na Dow. Ako to ne vidim u sekundi ulaska u trejd (a ne vidim ako gledam u samo jedan chart), hebiga, vjerojatno će ispasti loš taj scalp trejd. Onda jedan monitor mora biti samo za vijesti. Neke vijesti u roku od samo par sekundi od objave potaknu divlji price action. Ako su vijesti u tabu koji nije trenutno otvoren mogu radi samo par sekundi propustiti dobar trejd ili zakasniti zatvoriti poziciju kojoj prijeti gubitak.
Swing trejdove (one koji traju duže) se može bez problema pripremati i odrađivati i samo na laptopu, ali za scalpanje je ipak ovo potrebno i jako korisno, a ja dosta scalpam.
Na ovoj slici setupa je morao biti upaljen i TV jer je Powell bio live na CNBC-u i market je reagirao doslovno na svaku njegovu rečenicu. Eto, zato mi to sve treba, inače bih kao i većina imao jedan ili eventualno dva monitora :slight_smile:

4 Likeova

Opusti se ako volis vise monitora ne pravdaj se nikome samo udovolji sebi.

1 Like

ovo je nesto sto cu sebi nabaviti, ne zbog potrebe koliko zbog nekog cejfa :slight_smile:
a svakako ce mi dobro doci za poslovni broj koji koristim, da ga odvojim od privatnog telefona… nemam potrebe za fiksnim, a ovakav uredjaj ce mi pretvoriti mobilni broj u fiksni…

1 Like

@3wnet premotaj ovu pjesmu na 00:36, tako te zamišljam ahhaahhaah

1 Like

haha :smiley: to je to … znas da sam gledao i te modele sa sim karticom :smiley:

1 Like

Ma opušten sam, nego bih i ja prije rekao da je pretjerivanje, ali danas znam da je u određenim situacijama ipak stvarna potreba, a ne ćef :slight_smile:

Sto se tice mene malo geeky setup

Stol : elektricni stand/sit

Monitor: LG 35 incha 3440x1440 qwhd ugradeni usb hub

Pc(runna neke virtualke isto):
i7 8700 water cooled
Mbo: asus prime z390 series
64 gb ram 3200 mhz
Ssd 2 TB nvme WD Black
Nzxt kuciste big tower
Psu: Crosair rm850 modular
Gpu - 1080ti

Laptop:
Ideapad Flex 5
14 inch
Ryzen 4500U
16gb ram
256 ssd
Touchscreen i baterija koja drzi 8 sati to mi je bilo najbitnije

I jos neke gluposti poput 500 mbit neta, NAS za skladistenje, 24 port managed switcha, cisco AP…

5 Likeova

ovo ću da kupim kad porastem :smiley:

1 Like

ovo je neka opaka video editing mašina? Nego, kakav je taj monitor? Volio bi si uzeti nešto ultra wide tako da kad pišem članke da mi budu razni tekstovi lijevo, a desno da pišem…

Malo su skupi da eksperimentiram, a strah me da će ipak biti preveliko za normalnu upotrebu, jer se ne bavim ničim “profesionalnim” da mi baš treba treba takav monitor haha

Mislim da je nekada praktičnije imati više monitora, nego sve u jednom. Pokušaj dodati po jedan sa strane i imaš to što želiš…

Monitor je super. Imao sam dual 27" setup i dojadilo mi je glavu stalno ljevo desno okretat sa monitora na monitor. Visina je kao 27" mozda mrvicu vislje posto je 35 incha ali sirina je malo uza u odnosu na dva 27" . Sve je pregledno(model je curved pa zahtjeva malo privikavanja). Ukoliko ponekad odigras neku igru kao i ja monitor je perfektan iako ima “samo” 100hz refresh.

1 Like

Top… haha nemam grafičku ni da tih 100hz ispuni kako spada :frowning:

Nikakav. 1234578iojkocjlc

5 Likeova

sunce ti :crazy_face: poljubim ŠTA JE TO! :stuck_out_tongue: Kolki ekran (monitori) hehe da nije kakva fotomontaža? Iskreno nisam znao da ih ima baš u tolikoj veličiniih da ih prave. Fotelja je moćna sviđa mi se radni prostor ala minimalistika! :grinning:
P.S. vidim nešto se kodira.

:slight_smile:

Do prije godinu-dvije sam imao 19" 4:3 Samsung monitor. I taj mi je bio previše :slight_smile:

Sto se tice setupa vec dugo planiram uzet stol koji se moze dizat elektronski. Sad za sad imam Dell 27 USB-C Monitor - S2722DC 2K, Logitech MX Master 3 for Mac (iako ne znam sta ce mi, drazi mi je canyon mis od 6e) i imam Macbook pro 2020 13" 1TB SSD. Plan je tastatura, stolica i stol novi :hugs:

pazi ledja :grin:

Ko si ne moze priustiti monitore, evo za utjehu ista stolica sa 99$

1 Like

Da ima je u Srbiji gde kupti odmah bi je uzeo :grinning: ne bi se grbavio na ovoj “daktilo” stolici :face_with_diagonal_mouth:

U pitanju su televizori. I da nije moj setup, vidio na Redditu ucinilo mi se neobicno.

1 Like