Kako blokirati IP adresu korisnika

Kako blokirati odredjenu IP adresu, korisnika. Preko nekog plugina ili ?
Tacnije zelim zabraniti pristup stranici odredjenom korisniku, blokiranjem njegove ip adrese.

Ako korisnik nema placenu staticku ip adresu, ip mu se automatski mijenja svaka 24 sata.

Znam, ali na taj nacin par puta ga smoris i nece vise imati volje…
Lako ce on zamaskirati ip ali kasnije postane smor pa odustane.

Necega to smorit, a ako je tako uporan lako skine free VPN pa ces se ti prije smorit.

Blokiranje pojedinacnog IPa u danasnje doba nema smisla, osim ako se ne radi o nekom serveru ili ensto, a ni tada nema smisla.
Ako zelis blokirat, blokiraj cijelu drzavu i stvar rijesena, no vjerujem da ti to nije pametno, niti to zelis napraviti.

Pa ovo je posebna vrsta ljudi i smorit ce ga blokiranje IP :slight_smile:

Kako se blokira IP?

allow all except those indicated here

<Files *>
order allow,deny
allow from all
deny from xxx.xxx.xxx.xxx
deny from .example.com.

https://mediatemple.net/community/products/dv/204405044/block-a-specific-ip-address-from-accessing-your-website

1 Like

Imaš u cPanelu dole skroz pri dnu; Security pa tu je IP Blocker. Klikni tu pa vidi što nudi… :blush:

1 Like

Mozes preko wordfence plugina, ali kazem ti da on ni ne mora nista raditi, svaki dan mu se ip sam mijenja.

Ne mora da znaci, evo meni se recimo ne mijenja IP nikad…
Ali kao sto sam vec objasnio, imam posla sa mentolima koji i ne znaju zamaskirati ip, niti znaju sta je IP :smiley: i odmah ce odustati.

Kako ti se ne mjenja IP? Koji to ISP daje staticki IP? I kakva je cijena?

Pa ja mislim da ja imam staticnu adresu ( vanjsku), tj. brijem da me provider drzi iza nekakvog nat-a ili tako nesto… Razlog vise zasto je ovo lose radit, jer posto nema vise IPv4 adresa, mnogi provideri rade slicne stvari, pa ces blokiranjem jedne adrese blokirat sve korisnike koji idu preko tog izlaza…

P.S.
optika,amis…

Neznam za njih, ali dali iams restart opciju, dali se onda promjeni? Mozda ne mjenjaju svakih 24 sata nego akda se relogiras?

A mozda optike imaju staticne IP?

Pa neznam, nisam zapisivao. Budem probao gledat ovih dana. Ali ovako odokativno bi rekao da su mi, ako nista barem prva 2 broja uvijek ista. Slicna stvar je na poslu, isto optika, adresa je stalna (tamo sigurno jer sam ih whitelistao i nije se mjenjala).
Mislim da slicnu stvar rade i mobilne mreze. Tesko je danas dobit IP adresu ( vise nema praznih koliko ja znam), pa ISP-ovi rade ovakve stvari dok se ipv6 ne implementira do kraja.

Da, prve dvije su iste ali se zadnje mjenjaju.
A staticku mozes kupiti ako se ne varam i kosta dosta.

I ima praznih, pa kako onda mozes kupiti IP za servere?

Bas cu probat pratit sljedecih par dana…

A ovo za servere pretpostavljam da ima na pretprodaji, ali su prije par godina potrosene zadnje javne.

Mi smo u firmi prije pola godine zakupili 3 fiksne IP v4 adrese.

Pa nisam rekao da ipv4 adresa vise nema, samo da vise nisu u javnoj domeni. Tj. prije kad bi se ti spojio na internet dns bi ti dodjelio javnu ipv4 adresu. Prije par godina sve ipv4 adrese su zakupljene, sto znaci da vise ne dobivas ip preko dns-a vec te isp drzi iza nat protokola (ili nesto toga tipa). Tvoja javna adresa je zapravo adresa izlaza tvog isp…
Medjutim, tvrtke koje su zakupile ipv4 adrese sada ih iznajmljuju, pa ih mozes dobit, nije da je ipv4 ukinut…