Kako da mi url bude www.nekoime.com/croatia/naziv_stranice

Ako može jedno pitanje na brzinu ako neko zna - kako da mi url bude www.nekoime.com/croatia/naziv_stranice umjesto kao sad www.nekoime.com/naziv_stranice

Ako stavim u permalinks custom structure /croatia//%postname%/
ne radi mi

Jednostvno kreiraš folder “croatia” unutar “public_html”-a i unutra napraviš sajt. Pretpostavljam da je riječ o WP. Naravno, potrebne će biti i neke redirekcije s glavne domene i slično, ovisno jel sajt postojeći ili kreiraš novi, itd. Objasni detaljnije.

1 Like

Kreiram novi. To je dobro rješenje ali problem je što će sajt biti na 3 jezika pa bi trebalo bit na hr hrvatska, en croatia, it croazia. Jel postoji neko elegantno rješenje za ovaj problem jer ne znam kodirat.

Ako je WordPress u pitanju, ovo je rješenje.

1 Like

Ok hvala, gledam nešto bez multisite mreže…

http://www.wpbeginner.com/showcase/9-best-translation-plugins-for-wordpress-websites/ izaberi neki od ovih plugina

1 Like

Imam već WPML, znam sa njim radit - ali kakve to ima veze sa seo url-ovima? Ne kužim

Ali stvarno nije moguće instalirat neki plugin i da ti svaki url ima prefiks croatia i da taj prefiks mogu prevest na druge jezike
www.nekoime.com/croatia/naziv_stranice

Sry nisam sve procito do kraja…

“Ako stavim u permalinks custom structure /croatia//%postname%/” Ovo ti neradi jer imas dva // probaj samo
/croatia/%postname%/ i trebalo bi raditi ako ne radi javi koji error baca…

1 Like

Jednostavno neće sačuvat tj. nakon sejvanja sačuva samo /%postname%/

Nema veze, neću se sad sa tim zamarat kad ne može, hvala na pomoći!