Kako da stream-am IPTV na svom serveru?

U posljednje vrijeme vidim jako puno ljudi se bavi tim i ne bi da ulazim u to da li je legalno ili ne.

Mene konkretno zanima kako to sve radi i kako se vrti preko servera.

Vidjela sam da postoji ovaj panel i on se može kupiti i dobije se sve što je potrebno, a zakupi se isto i vlastiti server za kanale kako sam skontala.

Preko tog panela se kreiraju korisnici i tkz line i korisnik mora znati svoju MAC adresu da bi preko nje se aktivirali kanali, nakon toga korisniku bude poslan m3u link i on to gleda preko VLC playera ili neke IPTV aplikacije.

Može li neko malo bolje da pojasni, mene zanima mogu li ja naci neki free panel i instalirati na server te pronaći neke url za tv i ubaciti u panel i da to tako radi :smiley:

svi koji se bave IPTV-om su uglavnom reselleri.

znači negdje nabave jeftino i onda preprodaju kod nas…

evo jedan primjer: https://www.aliexpress.com/item/IPTV-Subscription-4500-Channels-Arabic-Europe-USA-Canadian-African-French-India-Latino-Stream-Live-Android-m3u/32971724537.html?tt=Copy+to+Clipboard&fbclid=IwAR11GIecMa7fsGHCBQpOawiqbYIAiYk-KDaBA1Sj3QChTJNQD3fhKB5yxOY&aff_platform=default&cpt=1552020771805&sk=SUNZJCy&aff_trace_key=0747e72dead44064ba7d2ec2a1daf751-1552020771805-06228-SUNZJCy&terminal_id=89c218159c88491e8839562703deb403

6$ mjesečno, i onda kod nas prodaju za 10$.

a kada bi ti želio biti iptv provider, trebao bi dosta lova uložiti u kartice, opremu itd…

također kako to da neki naši domaći provider nude sky uk putem iptv-a ?
a svi dobro znamo da sky uk ne radi putem cs, što znači direktno da je reseller…

1 Like

Nije baš tako. Znao sam neke ljude koji se bave time. Uglavnom se sastanu njih 9-10 i razmjene kanale i onda većina njih takvu listu preprodaje. Znači strani programi su većinom kod svih iz istog izvora, dok kod regionalnih ovisi od koga uzima, nisu kod svih isti.

Ima par njih koji imaju svoje regonilane kanale ili barem neke svoje.

da, i to isto… zapravo situacija je vrlo slična kao i kod card sharinga.

“Klijent” sam jedno vrijeme i mogu reći da stalno vidim promjenu servera u istim IPTV listama.

Da li ih ganja zakon ili sta je vec, ali svako malo “skrivanje” pod novom domenom :slight_smile:

Zato sto je ocito ispod stola.:grin::grin:

Nabavio sam listu programa i ip adrese , radili su cijela tri dana.:smile::smile::smile::smile:

Ja sam odmah u startu odustao od free listi, traju 24/48 h i samo izlude covjeka.

Ovako nabavis koliko/toliko stabilnu listu, u mom slucaju za TV, pa je covjek bar miran sto se toga tice

Kupiš VPS server, instaliraš Nginx.
Pa onda kupiš xtream panel, i instaliraš na taj server.
Kupiš par IPTV stabilnih listi, i sve to ubaciš na xtream panel.
Podesiš restrim, kreiraš pakete, liste kanala.
I onda kreneš sa prodajom.

1 Like

Preporuka za jeftin dobar VPS server ? ima li postupak gdje kako Nginx instalirati na Ubunt VPS serveru ? Ja sam kupio neku stabilnu IPTV listu i zelio bi je podijeliti sa prijateljima nas 10

pa nije to tako bas kupis server kupis operemu i naces liste uabcis i radis moras da imas izvor dobra stremova svaki stream ima svoju cjenu to se ne moze nac na net moras da kupis il razmejna prvo moras da imas dobru opremu emultore kartice da mozes da stremujes sve to zapkujes on da ides serveri vise comada pa domena panel ima tu puno u laganja i zivica da sve to bude ok moras uvjek ima rezrvu stremova ako stane neki kanal da ga mozes zamjenit bolje kupis 5e 1mj listu i gledas