Kako do IBAN broja

Adsense mi trazi IBAN broj a ja ga nemam nigde zapisanog ili sta vec. Kako da dodjem do tog broja?

pa pise ti na kartici debitnoj

1 Like

Kolko sam skontao taj IBAN ima 22 cifre. Da li moze i preko kreditne ili?

IBAN je međunarodna oznaka tvojeg računa u banci.

Pogledaj IBAN RS provjera - provjera IBAN-a Srbija

IBAN ti može dati banka u kojoj si klijent
Primer pravilno napisanog IBAN broja računa: RS35 1234 5678 1999 6113 79

Imas li ti uopste devizni racun?Ako nemas idi u banku, neka ti otvore devizni racun, trazi da ti daju podatke i koji ti je IBAN i SWIFT kod.Podatke ces dobiti posebno nastampane.

2 Likeova

Imam.

Kada sam uneo sve te podatke vezane za svoj racun, da li je potrebno da radim jos nesto. Procitao sam da izmedju 21 i 26 imam prava pdoneti zahtev za podizanja novca. Da li ce mi se taj novac “automatski skinuti” ili ja ga ja moram rucno zahtevati?

Adsense automatski ti isplaćuje oko 21. u mesecu na tvoj bankovni devizni račun novac( po uslovom da si dobro upisao IBAN)

1 Like

Taman sam to hteo da napisem da pre potvrde sve proveri da li je dobro ispisano.Mnogo njih pogresno upise pa zablokira isplata.

Nema veze ako su pogrešne informacije, isplate ti u idućem mjesecu kad popraviš. Imao sam to iskustvo 9tog mi isplaćeno :joy:

1 Like

Za nas starije nije propast sveta a zamisli za novajlije nema uplate, pa onda krece panika, šok… :joy:

1 Like