Kako dobiti više lajkova na facebook video?

Pozdrav. Prije 2 tjedna sam se počeo baviti videozapisima na fejsu, malo sam si razmišljao, reko pa zakaj ne? Imam 3 stranice, pola sadržaja kradem pa malo “predelam” u premieru i objavim kao neku “novost” ili tipa “pogledajte ovog covjeka kako nešto radi” i slično, a drugu polovicu radim sam, uzimam videje na pixabay pa radim kao krakte dokumentarce na temu životinja i prirode. I mogu vam reć da ekipa gleda, po analizi, kad pogledate onu liniju koja označava do koje minute ekipa gleda video, ona je prakticki ravna, i po postootku pojavljivanja naspram pregledima je odlično, ali nema lajkova!!! Kako vi “nagovorite” na lajk ili share? Znači video od 1500 pregleda mi ima 1 lajk ili nijedan!

Probaj da svoje videe postavljas i zakazuješ kao premijeru. To kad uradiš, neki pratitelji će dobiti obavijest da se video premijerno emituje. Provjereno, bolja opcija nego samo običan upload.

1 Like

Vjerovatno se ljudima ne sviđaju pa zato i ne lajkuju.

1 Like

pa što onda gledaju cijeli video ako im se ne sviđa?

1 Like

Ne znam, možda je autor objave pogrešno protumačio statistiku?

1 Like

nisam pogrešno protumačio statistiku, niti zavlačim ljude da pogledaju video do kraja, videozapisi su zanimljivi i zaista ih vrijedi gledat, i gledaju ih. I to malo ljudi što lajka, ako ih pozovem da stranicu označe sa sviđa mi se, gotovo svi pristanu, znači vole moje objave, ali nema lajkova, ponekad čak neko i podjeli, ali ne lajka. Mislim budimo realni, ja dok gledam taj facebook watch, apsolutno nikad ne stisnem lajk, pa makar i 30 minuta video gledal. Ali zato vidim da ima sve više organskiih pregleda bez da sheram po grupama itd. valjda facebook alogirat zakljucuje da ako puno ljudi gleda do kraja, pa makar i ne lajka, da je materijal vrijedan.Ipak, meni bi bilo draže da vidim barem 10 lajkova, čisto da se ljepše vidi :stuck_out_tongue:

Koji ti je reach na tim videozapisima?

Kao sto se vidi na slici slabo ti ljudi gledaju cijeli video, jer imas 8600 pregleda po samo 3sec…

Gledaj statistiku za svaki videozapis a ne tu, koliko je prosječno vrijeme gledanja i koliko dosegnu reach…

kako bilo da bilo ocito mi nije bas tako kvalitetan materijal…Kako vama izgleda vaša statistika?

To ti je druže autoplay uključen kod ljudi pa preskrolaju video. Koja bi budala ušla u video ako ga nešto zanima po featured image-u a da gleda samo 3 sec ?

1 Like

nie to tri sec… ja imam nekoliko videa koji traju 50 sekundi…oni gledaju 50 sekundi ali fejs to uzima u “3sec i više”

Kada udjes u creator studio idi na insights pa na video performace, nadji taj video i vidi statistiku posebno za njega i imas tu “Average Minutes Viewed”.

Pa da to je to sigurno.