Kako editovati user dashboard?

Kupio sam jednu temu od themeforest, inace travel booking tema, ali odlucio sam da nema uopste booking (mozda uskoro i objavim ceo projekat na forumu da cujem iskusnije clanove za savete, ako je dozvoljeno)…

E sad me zanima kako da uredim user dashboard tj. kad se korisnici registruju da nemaju ove opcije Invoices i My bookings, zelip bih da ima samo Edit profile, Change password, Reviews, Wish list, Sign out …

Nisam siguran ali ja mislim da to možeš u wordpresu u tabu “korisnici”.Tamo možeš svakom korisniku dodeliti ulogu na primer "Subscriber " (pretplatnik) da dodam (zaboravih napisati) ili instalirati neki od plugina u fazonu WordPress User

1 Like

Koristi plugin Adminimize da isključiš ili sakriješ opcije po ulogama na backend ili frontend strani.

1 Like

Nije to to… 20 karatkeraaaa

ne moze… 20 karakteraaa

Jesi li pokušao da pretražiš Wp plugine na izraz content restriction tako nešto možda nađeš nešto što bi ti odgovaralo?

Pretpostavljam :thinking: da bi u php datotekama morao da prepravljaš neke kodove koji se tiču korisnika templata da bi dobio ono što tio želiš ili da nađeš baš plugin koji rešava te tih “muka”

Na kraju krajeva ako si kupioo temu kontaktiraj podršku i verovatno bi ti oni mogli dati najbolji odgovor kako da rešiš problem.

1 Like

najbolje da kontaktiram podrsku, iako pretpostavljam da je negde tu zavuceno i jednostavno za promeniti ali ko da je u zemlju propao :smiley:

Možda ovo: Advanced Access Manager – WordPress plugin | WordPress.org

1 Like

ne moze … 20 karakteraaa

Potrudi se malo da ispravno podesiš plugin i očistiš cache ako koristiš neki plugin za keširanje, radila sam na sličnom projektu i sigurna sam da radi ovaj što sam ti preporučila. Ovi plugini su kompleksni i treba ih znati ispravno podesiti, ne znači da treba samo kliknuti i to je to.

Npr. ovaj plugin što sam ti ja predložila, kada ispravno podesiš, nećeš vidjeti promjene dok ne odeš na dashboard, tako da malo i dokumentaciju prelistaj.

2 Likeova

prelistacu videcu sta sve ima opcije, mozda i postoji sansa da odradim, jer kad sam instalirao malopre, nisam previse dublje ulazio… u svakom slucaju hvala Vam

Baš sam mislio kako si uspio u 15 minuta vidjeti što ima AAM, taj je poprilično kompleksan i svašta se može. Neke stvari ne možeš naučiti/napraviti za 15 minuta.

1 Like

apsolutno ste u pravu, samo sam povrsinski pogledao

nisam uspeo da pronadjem sa adminimize… kontaktirao sam support oni su mi rekli da se nalazi ovde - wp-content/plugins/tourmaster/single/user/

ovo je kod, da li zna neko koji deo koda treba da izbacim?

<?php /** * The template for displaying single tour posttype */ include(TOURMASTER_LOCAL . '/single/user/user-update.php'); get_header(); echo '
'; // user navigation echo '
'; include('user/user-navigation.php'); $navigation_bottom_text = tourmaster_get_option('general', 'user-navigation-bottom-text', ''); if( !empty($navigation_bottom_text) ){ echo '
'; echo tourmaster_content_filter($navigation_bottom_text); echo '
'; } echo '
'; // tab content echo '
'; echo '
'; include('user/user-mobile-navigation.php'); echo '
'; $page_type = empty($_GET['page_type'])? 'dashboard': $_GET['page_type']; if( !empty($_GET['sub_page']) ){ $page_type .= '-' . $_GET['sub_page']; } $template = TOURMASTER_LOCAL . '/single/user/' . $page_type . '.php'; $template = apply_filters('tourmaster_user_content_template', $template, $page_type); if( file_exists($template) ){ include($template); }else{ tourmaster_user_content_block_start(); echo esc_html__('Sorry, we couldn\'t find the page you\'re looking for.', 'tourmaster'); tourmaster_user_content_block_end(); } echo '
'; echo '
'; // tourmaster-template-wrapper get_footer(); ?>

Oni su tebi rekli gdje se to nalazi u njihovom pluginu, u kojem file-u. Ali ti nama nisi rekao konkretnije gdje se tebi nalazi to što hoćeš. A može se nalaziti svugdje. U admin menu i još tko zna gdje.

Ako mijenjaš u pluginu, kod update-a to se briše, pa te svoje promjene gubiš.

Ono malo što sam radi sa adminimize, koliko se sjećam, on samo skriva stavke u admin menu. Ako ti to nije tamo, onda moguće da nema.

To se može ukloniti na razne načine (valjda). Ako nije u admin menu, onda moguće da zato ne možeš sakriti sa adminimize. Probaj AAM plugin. On ima više opcija. I koliko se sjećam on baš ima dozvole. Tako da ne samo da uklanjaš, nego i zabranjuješ pristup preko url-a.

Recimo, može se i sakriti admin css-om, ali je tu pitanje koliko znaš kodiranje, itd… Sve je to različito od slučaja do slučaja.

Isto tako da znaš, ako nešto sakriješ, a do toga se može doći url-om, to si samo sakrio, tko zna url, može do toga, ili otvori konzolu pa makne display none.

1 Like

Nalazi se na istom mestu gde sam gore napisao.

Nije meni ovo nista strasno, ko zna url slobodno nek udje, a to je mali broj ljudi ko zna :smiley: ja izbacujem to zbog toga sto nisam postavio booking na sajtu,

Ovaj php kod sto si postavio iznad on ti samo uvozi tj. linkuje sa drugih lokacija kod. Tako da ti se ta navigacija nalazi na user/user-navigation.php i user/user-mobile-navigation.php

Ali nije ti baš pametno da uređuješ na taj način plugin i kod, ali ako baš tako hoćeš, tvoj izbor.

A user dashboard ti je što točno? User profile screen? Probaj AAM plugin, on je dosta kompleksan, pa možda bude opcija tamo. I pazi i s njim što radiš, trebaš provjeriti sa drugim rolama. I pitanje je da li je to tvoje dostupno u free verziji.

Ili traži neki plugin za admin css, pa css-om sakrij, a na frontendu imaš wordpress-ovo css polje.

pa user dashboard je kreiran obican Page, pa kako sam skuzio page je povezan sa njihovim pluginom, i sve sto treba da se izmeni jeste taj kod gore… kad udjem u plugine u wp-admin postoji taj plugin tu, ali nema opciju Settings ili delete …

Ti miješaš kod od teme ili plugina sa admin sučeljem. U adminu nema jer nisu stavili Settings, ovi što su radili nisu stavili opciju da to ne koristiš. Zato ti mi pokušavamo reći kako da to probaš premostiti.

Ako si u adminu, uredjuješ korisnika, u urlu je wp-admin/profile.php?wp_http_referer=%2Fwp-admin%2Fusers.php

1 Like