Kako funkcionira slanje SMS-a putem interneta?

Moze li mi neko reci kako funkcionise ono slanje sms-a sa neta…
Naime imas site vezan za gitare…Zelim napraviti mali kviz i npr. na svakih 1000 poena dijeliti 5 sms-a besplatnih…Ali ne znam kako sta?Hvala unapred

http://www.akordacije.info

Pa jako je jednostavno…

Treba ti SMS gateway. Njega najčešće kupiš kod nekog providera takvih usluga… On ti da API key, a sve parametre šalješ cURL-om.

I sta znaci da zapravo bilo tko moze napravit stranicu s koje se mogu slat SMS poruke? What’s the catch? Pretpostavljam da nije bas isplatljivo?

da stvar ti je u tome da ako daješ taj servis besplatno jako se teško možeš pokriti

Ja bih volio da znam šta je cURL. Naletio sam dosta puta na to, ali…

curl is a command line tool for transferring files with URL syntax, supporting FTP, FTPS, HTTP, HTTPS, SCP, SFTP, TFTP, TELNET, DICT, LDAP, LDAPS and FILE. curl supports SSL certificates, HTTP POST, HTTP PUT, FTP uploading, HTTP form based upload, proxies, cookies, user+password authentication (Basic, Digest, NTLM, Negotiate, kerberos…), file transfer resume, proxy tunneling and a busload of other useful tricks.

vjerojatno dizam temu iz pepela… zanimaju me tko su pruzatelji usluga slanja sms-ova web kanalima ?

postoji li kakav normativ; 1SMS = ? kn

Funkcionira li na shemu provizije provideru od ostvarenog prometa ili samo na fiksnu ugovornu cijenu ili kako vec ?

Zanima me iskljucivo hrv. provider i ako tko raspolaze kakvim cjenikom, molim lijepo :slight_smile:

tx svima !

da i ja dignem temu malo

isto me zanima sto je @digits napisao

Mozda pomogne…:ljuger:

http://www.cardboardfish.com/sms/Hrvatska.html

također za mene HOT tema

Ne želim sada nekoga posebno reklamirati, ali trenutno radim sa InfoBip sustavom i naplaćuju 0,22kn po poruci. Mislim da je to super povoljno.

I implementacija je jednostavna i brza.

Iznad koliko poruka je ta cijena ?

0,22 po poruci

gdje je tu racunica

Mislim da je fiksno, 0,22kn za sve.

[quote=“Zyex”]0,22 po poruci

gdje je tu racunica[/quote]

Računica je jednostavna: po poslanoj poruci trebaš zaraditi više od 0,22 kune.
Da to svatko može, svatko bi nudio free SMS.

pa zato i pitam gdje je racunica

Vrlo jednostavno.
Smisli poslovni model po kojem ćeš po svakom poslanom SMSu dobiti 0,25 kn.
Kad odbiješ trošak od 0,22 kn po SMSu, ostaje ti zarada od 3 lipe.
Na milijun poruka zaradiš 30.000 kuna (bez odbijenog poreza i ostalog)
Još nije jasno?

sve jasno sracunao isti dan kad sam i post napisao ali havla svejedno … ima racunice ima