Kako Google gleda na parkirne domene?

Kako google sto se rangiranja tice gleda na parkirne domene. Imam domenu sa .net ekstenzijom. Znam da google bolje rangira .hr domene. Da li je bolje kupiti neku .hr domenu i parkirati je na isti sajt. Ili čak kupiti par nacionalnih domena za ciljana trzista i parkirati ih na isti sajt. Bi li to funkcioniralo bolje nego imati samo jednu .net domenu?

Od kad je to? Mene baš zanima od kad to Google bolje rangira .hr domene od .com, .net, .org, .biz?

Lokalne domene su prednost ako cijljaš lokalno, dakle .hr u HR.
Ostalo sve se svodi koliko je stranica optimizirana.

Parkirane domene?
Poslužuje se isti sadržaj sa dvije različite domene… pazi na google da ne označi možda to kao dupli sadržaj.

A previše domena zbunjuje ljude.

Koliko znam; .hr domenu nećeš moći niti smjeti parkirati. :frowning:
Uz to, Google ignorira parkirne domene, :frowning:

  • nećeš smjeti graditi niti backlinkove za parkirnu domenu. :frowning:

Pa sad, samo naprijed. :slight_smile:

Daj pojasni? Tko to zabranjuje?

Tako je bilo prije. www.dns.hr nije dozvoljavao parking.
Sada ima novih regulativa kod njih, sve i da oni i dozvoljavaju (u što sumnjam, ali neću sada to istraživati) pitanje je hoće li ti taj kod koga ćeš parkirati domenu dopustiti tu extenziju?
Ne primaju se sve. :smiley:

P.S. Jesi li kad vidio parkirnu .hr domenu? :blush:

Sudeci po odgovorima ne isplati se to. Najbolje onda com ili net. Site je turistickog sadrzaja i ciljam na europsko trziste.

.hr i .com u Hrvatskoj rangiraju potpuno jednako, dok izvan Hrvatske .com ima prednost.
ccTLD nikad nema prednost nad gTLD i vani je lošija od .com, ali je lokalno (u državi čiji je ccTLD) jednaka kao .com.

U SAD-u je ccTLD .us (dakle ono što je nama .hr), ali tamo rijetki koriste .us i svi žele .com, a rangiranje .us i .com u SAD-u je jednako.

Parkirane domene već dugo slabo ili nikako rangiraju. Ako postoji solidna konkurencija nema šanse da će se parkirana domena probiti, osim ako u tražilicu upišeš baš domenu sa ekstenzijom.

Da li onda jedan hosting moze imati vise glavnih domena ili moram uzeti novi hosting?

Može imati više domena naravno.

Google u pravilu ne indeksira parkirane domene. Ja imam .com domenu koja je kupljena još 2004 i .hr domenu iz 2011 koja preusmjerava na tu .com domenu. .hr domena nije vidljiva u rezultatima pretrage, već je koristim samo za „brandiranje“ tipa potpis u mailu, posjetnicima i sl.