Kako iskoristiti fb stranicu i da li se isplati

Pozdrav svima, Imam fb stranicu koju bih na neki nacin da iskoristim i zaradim. E sada moje pitanje vama je kako to na najbolji nacin da uradim s obzirom da su ljudi sa nasih prostora i da li se to uopste isplati.
Domet: objava varira izmedju 10k i 100k
Klikovi objava izmedju: 1k i 10k
Reakcije izmedju: 200 i 3k
Pregledi na video klipu: izmedju 20k i 50k
Ovo je neka statistika za 24-48h.

Utališ se sa nekim ko ima već aktivan AdSense, sheruješ objave na tu FB stranicu i onda u zavisnosti od zarade to dijelite u omjeru: Tvoj ulog-Njegov ulog. Može to biti pola-pola ili jedna trećina tebi njemu dvije…itd. Sve zavisi ko šta ulaže u to, u kojem omjeru pa tako ide i sa podjelom zarade.

Da li bi se uopste to isplatilo sa ovom stranicm? Statistika koju sam stavio je na 24-48h

Kad objaviš link sa sajta na FB, otprilike za 1.000 klikova sa FB zaradiš 1 Euro (kumulativno). Na kraju mjeseca kompletna zarada se porovjerava (AdSense) i umanjuje za određeni postotak, zbog “nevažećih klikova”. Zatim, kad ide isplata (ako pređeš mjesečni prag za isplatu i ako nema zadržavanja plaćaja na računu) onda takođe WU ili Banka uzima proviziju na svaku transakciju…i na kraju je taj neto iznos koji dobiješ oporeziv je, po stopi koja je važeća po zakonu Države u kojoj se nalaziš.

2 Likeova

Zavisi koje objave,ako su objave sa linkom ovaj domet je dobar i zaradio bi fino.

Javi se u PP, možda imam nekih ideja kako da monetizuješ FB strancu :slight_smile:

1 Like

Nebitno da li je link,video ili slika. Domet je uglavnom taj. Zadnje par objava koje sam postavio domet izmedju 60-80k. Moracu jos malo da istrizim forum kako bih video kako da to unovcim posto sam novi sto se svega ovoga tice do sada nisam radio nista slicno.
Ovo je trenutni domet objava za poslednjih 7 dana.
image

Posalji mi privatno Link fb stranice da pogledam nichu pa da ti kazem sta mozes

Linkovi i yt video imaju najmanji domet a slike veci.
Napravis sajt,apliciras za google adsense i postavljas linkove,sad ce ti mnogi u porukama pisati da im reklamiras link pa da vide domet…ne mislim na nikog licno samo kazem iz iskustva.

Hvala na odgovoru, Uglavnom i stizu takve poruke za sada niko nista konkretno da mi kaze. Videcu da proucim malo oko adsense sta i kako ide pa da pokusam sto da ne mozda uspe . Sto se dometa tice priblizno je isti nebitno da li ubacim link,yt liink, sliku, fb video.

Javi se na pp mogu ti odmah konkretnu suradnju ponuditi.

1 Like

Pozdrav svima, posjedujem i ja nekoliko stranica sa ukupno oko 500 hiljada ljudi u raznim nisama. Stranice su jako aktivne… Ukoliko neko ima aktivan instant article, adsense voljan sam za suradnju. http://prntscr.com/nth73q

1 Like