Kako ispravno pisati članke za web, a ne prepisivati?

Želim otvoriti web magazin s health nicheom.

Pošto na internetu ima dosta dobrih izvora - ovdje mislim na engleske web stranice o zdravlju, plan mi je pisati članke na temelju njihovih informacija.

Ne planiram prevoditi članke od riječi do riječi već napraviti neki miks koji nama paše. Pisci neće prevoditi članke od riječi do riječi nego preuzimati informacije i nadopunjavati ih u svom stilu pisanja.

Zanima me da li imate negdje vodič, upute ili neke korisne informacije u kojoj mjeri se smijemo koristiti izvorima.

U međuvremenu sam poslao jednoj popularnoj web stranici email i opisao ukratko što bi, čekam njihov odgovor.

Cilj mi je sve pošteno odraditi da nemamo problema s kršenjem autorskih prava i da nas nitko ne tuži zbog jednog paragrafa teksta.

U pravilu ako ih linkas nece se bunit, naravno ako nije c/p.

Meni je do sada jedan web odbio takvu “suradnju”.

Primio sam automatski odgovor:

If you are interested in using content, you may do so with appropriate attribution . If using our content online, please include a live link. Content may not be used for direct commercial purposes. Please send a link to the URL or a photo of the content in use.

E sad po ovome što su mi napisali, dovoljno je samo staviti izvorni link. Ali buni me ovo “Content may not be used for direct commercial purposes”. Ako ću na svome webu imati oglase i sponzorirane članketo znači da ne smijem ipak koristiti njihove članke?

Kako ostali webmajstori su riješili ovaj problem? Ili se zamaram bezveze…?

Mozda misle oglasi u postu tj clanku?

Mislim da ne.

Mislim da se ovdje mislilo da se ne smije koristiti u svrhu sponzoriranih članaka.

Podji onom vodiljom - sta bi za tebe bilo ok da neko radi s tvojim sadrzajem?
Kopija cijelog clanka ili pak koncepta stranice prelazi crtu. Inspiracija tvojim sadrzajem bi bila ok. Koristenje sadrzaja kao resurs je isto ok, s navodjenjem linka.

Ako nisi direktna konkurencija tom nekom (a nisi, jer je drugo govorno podrucje), nece biti neki problem.

Hvala. Pa mislim da će onda biti u redu. Svakako stavimo link s izvorom.
Ne planiramo prevoditi od riječi do riječi nego samo preuzeti ključne informacije te sami napisati i smisliti svoje rečenice.