Kako istražiti SEO greške

Tijekom svog bavljenja web stranicama primijetio sam da promjena dizajna cesto ima kontra efekt. Htio si bolje,ali ljudi valjda dodju na sajt,vide da izgleda totalno drukcije nego prije i kliknu na close tab. Ocito misle: Kvragu,ovo nije taj sajt, nije ovako izgledao kad sam zadnji put bio tu.

2 Likeova

Slažem se i svjestan sam toga. Stoga moj affekt na dizajn i nije bio zaokret za 360, nego tek “utezanje” onog što se moglo utegnuti.

Bivši vlasnik je sa redizajnom napravio veliki zaokret…ali i to ponekada mora doći. Kada se iskustveno spozna struktura site-a koja mora biti …jednom se moraju odvaliti i takve stepenice.Tu se eventualno mogu napraviti nove instance postojećeg projekta, tako da onaj koji već dokazano pravi lovu, ne mora umrijeti.

Ali nekada redizajn i nije problematičan, ako ne živiš od stalnih korisnika. Onaj koji pretražuje apartmane, kao da se on sjeća na kojoj stranici je pretraživao prošle godine. Sjeća se za ova jača brandirana imena…ali malo teže za ovih milijon i jednu stranicu na koju će naletiti u okolnim rezultatima. (Možda i griješim tu, jer jedno dobro iskustvo na webu se lako usadi u pamćenje, heh.)

Uglavnom, razlika je ako imaš korisnike koje si naučio na postojeći UX …ili ako imaš one bez predznanja korištenja stranice. Za ove druge je uvijek bolji što intuitivniji UX, neovisno o onome što je bilo ranije.

Epic! http://prntscr.com/slvfh3

Da ne otvaram novi temu uradio sam SEO prije 2 mjeseca ali mi google nije indexirao pocetnu stranicu sve ostalo jeste u cemu je problem da li mogu gdje vidjeti?
www.trebinje-24.info

prvo makni ovo :meta name=“robots” content=“noindex, follow” Meta Robots noindex, follow tu je problem
onda promjeni ovo :
WARNING head TITLE too long (>65 characters)
canonical WARNING not defined
H1 should be 20-70 characters(11 characters) sada je samo 11 znakova

provuci kroz online seo checkere … sve će ti biti jasno … stavku po stavku popravljaj

Imam jedan probelm sa sajtom. Odradim SEO prije 30 dana i zadnjih 10 dana sam na petom mjestu na prvoj stranici… Medjutim danas ulazim i vidim negdje ma 15om mjestu u cemu je problem ? Nista nisam dirao oko SEO sve je isto. Sajt je https://trebinje-24.info

bio je apdejt googleovog algoritma … nadaj se da će se vratiti pozicija

ruin imam par pitanja bili bi mi se mogao javiti pp vidim da se razimijes

Trazilica je ziva stvar, pogotovo za tvoj slucaj. Tek pre 30 dana si sve “spakova”, tako da to tumbanje u tvom slucaju je skroz normalno.

dal zna neko kako kada ukucam na google moj sajt pa ispod njega ove kartice mogu li ja uticati na to ili on automatski izabere… Ako mogu uticat na to moze li neko pomoci kako

Zelio bih da mi bude ovako


i Da li to utice na rangiranje

Google ti je po automatici samo izvukao linkove kategorija sa tvog sajta na to ne možeš da utičeš ( koliko je meni poznato)

na tu temu ako misliš da kategorije sajta idu jedna ispod druge evo ti koristan link o tome)

a jeste ih izabrao svaka mu cast

:joy: šta ćeš google sve zna! (valjda…bolje)

1 Like

dal moze mi neko reci kako sam odradio SEO da malo pogleda na ovim online SEO Check je super ocjena bolja nego u konkurencije…npr U mene 80 ocjena a vamo u njih 65