Kako izraditi .com adresu?

Pozdrav,

U kratko zanima me kako bi bilo najlakše i najeftinije složiti email adresu sa nastavkom . com

Znači
npr.

[email protected]
Da li je potrebno kupiti domenu stranice i tek onda registrirati email adresu, i koji program se koristi a da bude preko mobitela ili interneta.?
Hvala unaprijed
LP

Potrebnio ti je da imaš domen .com pa potom u okviru domena dobijaš i email adresu sa nastavkom .com na primer tvojsajt .com ⇨ office@tvojsajt. com ili administrator@tvojsajt. com (p.s.postavio sam odvojeno com) već kako hoćeš naziv.Obično stavlja se office ili ovo drugo admin.

A kako mogu preko mobitela onda slat mejlove ili programa ?
LP

pa kad dobiješ domen tvoj sa na primer .com imaš deo gde napraviš email tvog domena potom taj email domena proslediš na tvoju gmail adresu i onda ti svi emailovi sa oznakom tvog domena stižu tu S tim da možež kroz dobijeni email s tvog domena sajta .com i odgovarati na taj pristigli email

Dok da bi poslao email sa oznakom domean sajta .com moraš biti ulogovan u email tvog domena ( najbolje ti je imati bookmaksovan(zabeležen) link od emaila domena i mobilnom) i odatle slati emailove
(pravo da ti kažem zaboravio sam nisam odvano to radio dal se može sa redirektovanog email se slati sa oznakom domena sajta .com ka drugim email adresama , nadam se a će ti neko na ovo odgovoriti od kolega s foruma)

jesi iskompliciro slanje maila… imaš na yt video kao postaviti forward na cpanelu domene, i na gmailu uneseš sve to i normalno i primaš i šalješ iz gmail app… samo kad šalješ imaš oni padajući izbornik da odabereš s koje adrese želiš poslati…

3 Likeova

Moraš kupiti domenu.

Onda možeš koristiti yandex ili zoho oni su besplatni. Nije teško povezati, dobit ćeš sva uputstva.

Možeš i sa gmail ali se onda plaća.

vrlo jednostavno.

kupiš domenu. nakon toga u cpanelu napraviš željenu email adresu

[email protected]

nakon toga na svojem mobaču instaliraš recimo Microsoft Outlook

i onda stisneš add account, i tamo upiše par sitnica kao email adresa, password

i eventualno servers…

Nedostaju ti koraci ovdje.Mora onda i hosting kupiti ako će ulaziti u CPANEL.

1 Like

točno, to sam zaboravio. ali ako mu je bitan samo email, onda može uzeti najjeftniji.

au brate kako znate zakomplikovat, kupiš domenu kod namecheapa i MX zapiše povežeš sa zoho servisom … na zoho sajtu imaš tutorijale za sve