Kako izvesti donacije?

Recimo da želim napraviti site za internet prosjačenje :smije: , i da se registriraju prosjaci koji napišu svoju tužnu priču. Kako napraviti da posjetitelji dirnuti pričom, vrlo jednostavno mogu donirati nešto novca baš tome prosjaku? I da svaki prosjak ima uvid koliko je skupio donacija.

[SIZE=“1”](u stvari, htio bih napraviti nešto drugo, a ovo sam naveo samo kao primjer da bude razumljivo pitanje)
[/size]
Takvo nešto sigurno nitko ne bi uplaćivao karticom, pa mi se najjednostavnije čini da svaki registrirani, registracijom dobije svoj kod, koji posjetitelj pošalje u SMS poruci. Problem je što čovjek donira npr. 5 kuna, a više od pola uzme pružatelj SMS usluge. (potpitanje: Koji je pružatelj najpošteniji?)

Zatim ima neki sistem sitnoplat. To sam vidio na
http://www.sprdofon.com/smsshop/default.aspx
To mi isto izgleda prekomplicirano za nekoga tko želi donirati. Da li netko ima iskustva s tim?

Što bi bilo najbolje da bude krajnje jednostavno i da većina novca dođe do onoga kojem je upućena?

Da uzmu tiket na tvojoj stranici, a kada kupe u nekom dućanu pokažu taj tiket i tako dućan donira za njih (kada skupi kroz te tikete veći iznos). Znači, u program se uključe i trgovci kao oblik reklame.

OT pitanje: Prosjaci imaju za internet? :smiley:

nemoj bezveze spamati kao ja sada to je covjek naveo kao primjer …

citiram “(u stvari, htio bih napraviti nešto drugo, a ovo sam naveo samo kao primjer da bude razumljivo pitanje)” kraj citata

Nisu prosjaci nego potrebiti.

@ivan.skugor, pa da… žicaju po gradu i onda odu u internet cafe :smiley:

I mene to zanima, imam domenu za takvu stranicu i htio sam to napravit u skoroj budućnosti, al isto tako pokušavam smisliti najjednostavniji način za doniranje. Nažalost u HR malo ljudi koristi plaćanje preko neta i svi se bez razloga boje toga, pa na kraju ne bude niš ni od kupnje ni u ovom slučaju od doniranja preko kartica. Ovaj tsereg-ov prijedlog mi se čini isto malo prekompliciran. Na taj način potencijalni donator dok ode u trgovinu već je zaboravio da je bio na web stranici i da je htio donirati :smiley:

Sms je jedino prihvatiljvo za hr, svi imaju mob. ostali načini plačanja ne dolaze u obzir.
A za servis neznam, vjerujem da znaš za fortumo, al kao što kažeš 50% je puno.

Zakupi svoj broj, al on košta 8 000 kn u startu (bar mislim)!

[quote=“neki_frajer”]Problem je što čovjek donira npr. 5 kuna, a više od pola uzme pružatelj SMS usluge. (potpitanje: Koji je pružatelj najpošteniji?)[/quote]Da, vrlo je bezobrazno što uvijek uzimaju 50 %, bez obzira na iznos. To je otprilike isto kao da banka uvijek naplaćuje 50 % od novčane transakcije, bez obzira na iznos. To je efektivno pogubno za mikroplaćanja, jer doslovno pljačkaju, gore nego carinici iz davnina. Ovdje su neke cijene, bojim se da su svi isti:

http://www.it1.hr/SMS_price.aspx

Ima prosjaka koji voze skupocijene automobile, pa imaju valjda i za svoje web stranice dajkunu.com
Kao dokaz - postoji prosjak s upravo tom domenom: dajkunu.com

Što se tiče onih koji nisu prosjaci od zanata nego od potrebe i ne mogu si to priuštiti, uvijek postoje volonteri koji će žicati u njihovo ime.

I da.
neki_frajer kaže da to navodi samo kao primjer.

BTW viđao sam po nekim ruskim stranicama banner “daj pet!” s pozivom “ako ti se sviđa ovaj web site - doniraj pet rubalja”. Nisam se interesirao kako to funkcionira…

[quote=“sime_zd”]Sms je jedino prihvatiljvo za hr, svi imaju mob. ostali načini plačanja ne dolaze u obzir.
A za servis neznam, vjerujem da znaš za fortumo, al kao što kažeš 50% je puno.

Zakupi svoj broj, al on košta 8 000 kn u startu (bar mislim)![/quote]
I ja mislim da je poziv ili sms jedino dobro rješenje.
Zanima me to o zakupu broja za 8000 kn. Daj još informacija, gdje si to našao?

T-com u takvu svrhu nudi, tzv. Inteligentne usluge (vidi izbornik s lijeve strane). Na raspolaganje nude različite brojeve, čija uloga je, naravno, različita, ali o tome se više može pročitati na njihovom stranicama.

Na stranici postoji i cjenik usluga. Nisam previše gledao cjenik, tako da mi i nije bog zna kako jasan, ali tebi možda bude razumljiviji.

Pružaju li drugi operateri slične usluge, zbilja ne znam. Ovo sam prvo pronašao.

[quote=“neki_frajer”]I ja mislim da je poziv ili sms jedino dobro rješenje.
Zanima me to o zakupu broja za 8000 kn. Daj još informacija, gdje si to našao?[/quote]
Hm, teško pitanje.
Jednom me kontaktirala forma mobile media hr (googlaj) s njima sam trebao zakupit jedan takav broj preko kojeg bi zarađivao sa svojim sajtovima. To se nije realiziralo ali su mi spominjali da taj broj košta 8 000 kn. Onda je sve što zaradiš tvoje.
Probaj pronaći na njihovoj stranici više…

malo pogledajovdje iako mislim da nema toga mada nisam gledao

[quote=“gambo”]Ima prosjaka koji voze skupocijene automobile, pa imaju valjda i za svoje web stranice dajkunu.com
Kao dokaz - postoji prosjak s upravo tom domenom: dajkunu.com
[/quote]

ha, ha, ha pa to je neki šaljivđija

Šaljem mu kunu, trebao je tražiti dvije…

Kako bi se moglo doći do servisa kao što je SMS parking. Ne vjerujem da Zagreb parkingu operateri uzimaju puno od onog iznosa koji korisnik plati za parkiranje.

Vjerujem da bi to našlo primjenu na mnogim stranicama, pa možda i na ovom forumu.

Kao što tutorijal ima potpis: Na forum je uvedena opcija reputacije.
Ako sam ti pomogao, stisni reputaciju uz odgovarajući post.
bolje bi bilo da ima broj na koji jednostavno pošalješ sms i daš mu 10 kuna za pivu, - ako ti je pomogao.

Zamislite koliko bi tsereg piva popio :smije:

Ništa te ne košta poslati neki pristojan mail jednom od operatora (a možda i svima) i pitati ih što ti sve treba da bi ti pružili sličnu ulogu kako bi ti pokrenuo svoj servis ili štogod slično. Ako ti odgovore, super, ako ne, nema veze jer nisi ništa izgubio, odnosno ostao si tamo gdje si i bio.

Operateri vjerojatno i ne uzimaju neki značajniji postotak kod naplate parkiranja, ali stvar je u tome što je volumen poruka vjerojatno ogroman, pa niti ne trebaju guliti da bi dobro zaradili. ]Kao što tutorijal ima potpis:[/QUOTE]

[SIZE=“1”]Vidim da ću morati “kroatizirati” nadimak jer prečesto dolazi do grešaka.[/size]

[quote=“neki_frajer”]
Zamislite koliko bi tsereg piva popio :smije:[/quote]

Mislim da bi pola foruma prije izgubilo jetru nego što bi ponovno imali takvu reputaciju. :smiley:

[quote=“neki_frajer”]Kako bi se moglo doći do servisa kao što je SMS parking.[/quote]SMS-parking je aplikacija neke naše firme, koju su prodali i u inozemstvo. Za rad takvih aplikacija se poslužitelj kolocira kod operatera i dobija direktan programski pristup u mrežu koristeći neko programsko sučelje.

Probaj
The way to pay – Payment Service Provider
to je otprilike to, ali nisam ni ja bas puno gledao cjenovnik