Kako je kod vas rješen problem buke u radnim prostorijama

Jedno pitanjce koje je teško iskustveno spoznati a da se ne zaposlimo na 1000 različitih mjesta. :slight_smile:

So…kako je u vašim radnim prostorijama rješen problem buke i razgovora?

Pitanje se ne odnosi na samostalne igrače koji rade od doma, nego za ljude koji tipkaju u prostorijama koje djele sa drugima.

Uvijek tu netko nekoga treba nešto pitati… i pitanje je kako se vi osobno nosite sa time?

-navikli ste da drugi pričaju? Pa vas to ne smeta?
-vaša okolina je jako umjerena u tome, ako netko mora pričati…radi to stvarno potiho?
-kod vas drugi ne pričaju, imate možda neki princip da se ozbiljniji razgovori održavaju u posebnim prostorima?
…itd…itd.

Bit ću zahvalan da podijelite vašu situaciju i kako se nosite sa njom.
Svaki komentar i opažanje su dobrodošli.
Hvala!

Kod nas u uredu je 4-6 osoba u prosjeku, problem buke rjesavamo slusalicama, upalimo spotify i deri misko, nekad se jednostavno toliko skoncemtriras na posao da i ne primjecujes razgovore ostalih koji se vode cijeli dan. Ako zelis upozoriti nekog da je prebucno uzmes nerf gun i opalis 6-12 strelica u njih i onda nastane sveopci kaos na neki 15-20 minuta. Nakon toga bude mir jedno sat vremena.

Tako mi rjesavamo buku.

To postoji???
20 charachters…

Radim u kancelariji sa 6 ljudi, veliku kancelariju. Svi imaju slusalice. Dnevno imamo dvije, tri pauze od po 15-ak minuta kada se zezamo i pricamo. Ostatak vremena je tisina i prica o poslu.

Kod mene je open space ured, podjeljen na dva dijela staklnenim zidom. Konkretno u mom dijelu je ~14 ljudi i dva psa.

Puno teze se skoncentrirati na posao nego u manjim uredim, ali zato vrijeme brze prode i dolazim kuci odmorniji.

Kad mi je potrebna koncentracija, koristim Noise Canceling slusalica / konkretno - https://www.sony.com/electronics/headband-headphones/wh-1000xm2

Ako me sjecanje dobro sluzi i ti si u DE sad? Ako je tako u kojem si gradu?

Za ozbiljne razgovore imamo meeting sobe, koje se bookiraju, mada vecina razgovora tipa standup i slicno se odvija u office-u gdje radimo (10 ljudi).

Nabijes slusalice u usi ako ti smeta i problem solved.

@creatifcode ako si blizu Berlina mozemo na pivu :slight_smile:

Nazalost sam malo podaleko, cca. 650km - 700km, Stuttgart, ali ako te put nanese u Stuttgart slobodno se javi, a tko zna mozda u skorije vrijeme i mene put nanese u Berlin, trebao bih ici jednoj hosting firmi ■■■■■ mater, :slight_smile: , ali nazalost nece sef dopustiti kaze vi balkanci ste pretemperamentni za nas svabe pa ne izlazimo bas na kraj s vasim nacinom :smiley: .

Ali nemojmo vise spamat temu covjeku. :smiley:

Jesam, u Kölnu sam zadnje tri godine :grin:

A onda i tebi vrijedi isto ko i @belmin. :smiley:

Ja se taman poveselio da sam smislio “uređaj za tišinu”, kad li ono nikome ne smeta buka. Čini se da sam samo ja taj koji cijeni tišinu…

…nezz, i meni paše da postoji života u atmosferi, ali kako sam 10g. radio u tišini svoja četiri zida, osjetim i nakon godinu dana privikavanja da nije to to. Ni blizu. Ono što misli mogu sagraditi u tišini, teško mogu distraktane sa svakojakim zvukovima koji iskaču simo-tamo.

Štoviše, nema smisla niti pokušavati nešto dubokoumnije zgruntati na poslu, takve stvari moram jednostavno ponesti sa sobom u krevet i pred spavanje vrtiti u glavi.

Ali iz toga zaključujem da produktivnost u “bučnoj” atmosferi sigurno značajno opada.
Samo što mi nakon xx godina rada u buci to više niti ne osjećamo, jer niti ne znamo više kako je biti produktivniji…pošto nemamo sa čime usporediti.

Ja sam prilično uvjeren da se nako godinu dana nisam navikao na buku (djelomično jesam), ali sam se zato navikao na to da sam sporiji…i s time sam se zapravo “kao” pomirio. Možda to i nije loše …“što ne uživati na tuđi račun”.

Meni bi ipak bilo draže da tamo gdje je rad da bude rad…a uživanje neka onda bude pravo uživanje, pa neka bude prostorija za to i neka si ljudi daju oduška…

Problem je što u prostoriji gdje je rad, tamo je ipak potreban i razgovor i pitanje je kako ga omogućiti, a da se ne distraktaju ljudi koji žele tišinu.

Znači, po meni bi bilo odlično kada bi mogao sjesti do kolege i sat/dva sa njime pričati o poslu…a da našim razgovorom ne ometamo ostatak ekipe. Pri tome želimo se dobro čuti, a da ne bučimo drugima.

Pala mi je u tu svrhu luckasta ideja. Neću reći da je dobra, ali ću je podijeliti.
Zamislite uređajčić, mikrofon i slušalice. Uređajčić ima svrhu toki-vokia, a svi u uredu izgledaju kao kopiloti, sa mikrofonom na ustima i slušalicom u uhu :smiley:

Kada dođeš do nekoga, samo stisneš gumbić na uređajčiću istovremeno sa time kom se obraćaš, znak beep vam da do znanja da ste povezani…i vi ste na istom kanalu. Nakon toga možete praktički pa šaptati, a uređajčić vam pomaže da se odlično čujete dok ostatku ureda ne smetate.

Na isti način se mogu umrežiti dvojica, trojica …koliko god i pričati bez smetnje drugih.

Osim toga, isti uređajčić bi imao i prateći software na vašem računalu, tako da bi i sa pozicije svog računala mogli praviti sobe/grupe i komunicirati sa kolegama bez da šetate do njih. A sve potiho bez buke za druge…

Hehe…kada bi drugi bili isfrustrirani bukom ko ja, možda bi ovaj uređajčić i imao smisla :slight_smile:
A s tehničkog aspekta, nit je kompleksan…nit skup. Ako bi 20kn koštao jedan.