Kako je najjeftinije poslati neku robu u USA i ostatak svijeta

Pozdrav,
da li znate kako je najjeftinije poslati neku robu van države? Šalje se kovertom i nije lomljivo.
Dobio sam neke nebulozne informacije sa ludim ciframa…
LP

Ja sam slao iz Bih za RH, manji paket ( neka sitna majica, školoda) i koštalo me skoro 100kn.
Mailom da pošalješ :P?

Mda, i to sam gledao, malo teže prolazi kroz utičnicu ali ostalo ide ok :smiley:

Onako veci paket sam slao iz BiH za Ameriku preko poste, 15e me izaslo, stiglo za 20-ak dana :slight_smile:

Izgleda da bi mi bilo jeftinije da sam preko Amerike slao za RH…

Nešto konkretno? Kako kinezi šalju free ili jeftino za neke sitnice?

nisam siguran ali mislim da kinezima drzava financira te posiljke, pa im je zato free, ako sam u krivu nek me ispravi

1 Like

Imaju oni neku opciju Air Mail, iz Kine i npr. UK. Neki dan sam naručio iz UK preko ebay.co.uk nešto gdje nude besplatno poštarinu, platio sam sve 1,25€ pa sam se i ja pitao kako mu se isplatilo samo poštarinu platiti. Koliko ja znam, mi nemamo taj Air Mail xD.

točno kinezima država financira poštarinu da bi izvoz bio što veći.

kod nas inače je poštarina vrlo skupa… pa mislim da ispod 75kn nebuš prošao.

@chiefwolfinjo - jesi li slao već išta?

A znate li mozda neki dobar nacin da posaljem paket unutar drzave i da se plati po pouzecu?
Ja npr prodajem neke stvari niske vrijednosti (20ak kn komad), dosta se toga proda ali cijena postarine me unistava… Saljem kao preporuceno pismo, i platim ja 15ak kn postarinu i dodam to u cijenu, i onda jos naplate dodatnih 10kn kupcu kada mu donesu na adresu… pa mislim koji su to lihvari to nema nigdje

Da li si gledao cijene privatnih dostavljača?

Jednom sam ulovio na aukciji (ebay) slušalice za mobitel za ~0,15 dolara, tak nešto sitno. Ceh je uglavnom bio do 1kn. Naravno, poštarina besplatna. Došlo doma nakon 20-30 dana, sve radilo normalno, jedina mana kod slušalica je što je žica bila nešto kraća od uobičajenih, no to nije poanta priče. :smile: