Kako je ovo moguce

icebluehost.com nudi servere prvu godinu u pola cijene i dva mjeseca besplatno ako platite za godinu dana. Servere uzimaju kod ovh.ie

Cijena servera bude mjesecno: Server “I-32” oko 54 eura, 100% managed detaljnije OVDJE

Gdje je njihova zarada, oni mogu mozda uzeti server malo jeftinije od ovh.ie ali nemogu bas toliko jeftino.
Ima isto opcija da platite punu cijenu za godinu dana i onda slijedecu dobijete besplatno.

Sto je cudno i nevjerojatno da kod njih imam server vec 8 mjeseci i nikad nije bio off a kada bih kontaktirao podrsku odgovor je za max 10 minuta

I ja sam kod njih…i nije istina da baš nisu bili off.

Prije par mjeseci su bili dva puta za redom off…spominjalo se svašta, neka dugovanja ovo ono…

Kad je prvi put stalo, rekoh svakom se desi. No kad je opet za mjesec dana sve mirovalo offline…rekoh da možda stvarno ne tonu s nekakvim dugovima.

Od tad je sve ocke, i dao Bog da im i dalje bude ocke. Iz nekog razloga su mi dragi, možda baš zbog brze i ljubazne podrške…

Oni su iz Finske a svabe su tacne a u skandinaviji je sve opusteno i ovdje ako kasnis sa racunom i 10 dana nece ti poslat opmenu sigurno je covjek tako razmisljao ali svabe ne prastaju. Ali ako bi procitao po netu sta se desava drugima to i nije neki problem.

Nema zarade, ako su na nuli nakon prve godine, dobro su prosli, ali vjerojano su u gubitku osim ako imaju stotine i stotine servera. Ili imaju indijce na podrsci. Trziste je zgruvano pa dampaju cijene kako bi pod svaku cijenu dobili klijente. Sto naravno urusava trziste jer nema fer trzisne utakmice… Ista stvar je i kod nas i kod vas u struci, 33kn godisnje hosting… Mislis li zbilja da ces dobit 24/7h podrsku za 33 kn godisnje? A i moras se zapitatiti bi li ti radio za Juru za 33kn godisnje da ti plati pa da si spreman skocit za njega odmah promptno i to 0-24h? :laughing: Ili mislis da ces dobit super kvalitetu sa izradom stranice za 500kn?

Stvar je elementarne matematike, a o njoj vecina ljudi nazalost ne razmislja. Evo stavi na papir hosting od 100kn godisnje sa 10k klijenata pa vidi jel imas dosta na kraju godine za place 6 ljudi na podrsci(sistemac kosta cca 7k netto mjesecno) jer svi hoce 0-24h podrsku za 100kn godisnje, 20-ak servera s licencama, rezije i najam, hladni pogon jel, a o kolokaciji u HR da ni ne govorim… I onda jos treba zazeljeti i besplatni hosting po mogucnosti : )) Neodrziv sustav, pogotovo za nekog tko recimo razmislja sutra otvoriti hosting i krenuti s prikupljanjem klijenata, nema sanse, bar ne sa podrskom 0-24h jer to zahtjeva place koje se isplacuju bez obzira imao ti klijente ili ne…

Bagatelne cifre si mogu samo veliki “priustiti”, ali to onda vodi u jos veci monopol… Ili ovi sto tek startaju pa misle kako ce sa 33kn godisnje zaraditi dovoljno novaca da si isplate placu od 5k kn. Ne znam zbilja, stvar je elementarne matematike, dumping cijena em sto povlaci urusavanje trzista em srozava kvalitetu usluge i opcenito vodi ka necijenjenju struke. Znate i sami kakva je situacija s webom u nas… Srecom IT nije samo hosting tako da ozbiljniji poslovi i dalje kostaju ozbiljno, pogotovo kad se radi sa strancima koji cijene struku, a i znaju kakva je kvaliteta pakistanaca ili indijaca :wink:
Kod nas se sustav skroz urusio, kasnimo za zapadom poprilicno, a ako govorimo o domeni IT struke onda kasnimo dobrano na nivou informaticke pismenosti. Pa ti objasni nekom tamo krkanu s novcima jel mu treba IT i da to ne moze kostati par sto kuna…Pa taj ne zna sto je email, a kamoli razliku izmedju pop3 i imap-a kad bi se spajao na email.

E da, Icebluehost ima i dugorocni plan, a to je znaci dodji ti meni sa svojih 500-njak klijenata na hostingu pa ces nakon godine dana placati soma kuna mjesecno jer racunaju da se neces selit. Pitanje je imas li toliki broj klijenata te mislis li ih opet selit nakon godine dana na neki treci jeftini server? Ali mozes se recimo skrpat za jednu godinu ako ti treba dedi npr. za neki vrlo posjeceni web kojeg lakse prebacis nakon godine dana…

Da oni su za support i cine cuda, ja jos nisam vidio bolju podrsku…

Poslije godinu dana mozes placati mjesecno ili platis za cijelu godinu i dobijes jos jednu besplatno, znaci ponovo u pola cijene.

Ja kod njih dugo imam server i sve je ok, i da kada platis za godinu dana server uzmes cpanel i njega platis u pola cijene.

Moguce, ali ono sto sam ja cuo od ekipe koja odrzava farme servera za US vlasnike je da su uzasni,ne znaju razmisljati uopce, znaju neki dio i to je to, uopce ne znaju povezati stvari. Iste price sam cuo od kolega koji rade za stranu firmu tu u HR i imaju indijce koji im stancaju aplikacije. I sto kazu katastrofa,tu i tamo se nadje neki koji zna, ali generalno katastrofa.Onda pogledam neke freelance sajtove pa i tamo ekipa pise please no pakistan, no indian freelancers…

Ključno je pitanje za koliko oni dobijaju te servere od OVH. Direktna kupovina sa sajta malo moguća, a pošto OVH ima partnerski program onda je sve moguće da se uklapaju na ovu cenu što nude.

Jedan od provajdera u Srbiji kada su postavili pitanje zašto je tako skup zakup servera, a u inostranstvu je dosta jeftinije, odgovorio: “Zato što je tržište veliko i količine servera koje uzimaju veliki datacentri se mere u hiljadama na mesečnom nivou”.

U prevodu hteli su reći količina određuje cenu, a kada bi se uzeo statistički podatak da OVH ima 700k korisnika od 2002 godine i 15 dana centara onda se može samo zamisliti koje su to količine i popusti…

Ove njihove servere mahom koriste za torrent seed, 10e mesečno odrađuje odlično posao… http://www.kimsufi.com/en/