Kako klijenti se pokušavaju krasti i zašto zazirem od riječi PLUGIN a opet donosi novce

Dakle da podijelim da par klijenata s kojima radim dugi niz godina proslijedilo mi je bezobrazni email od strane jedne firme koja očito štanca i pljuje po radovima. Mi možemo bolje mi možemo sve.

Primjer je naime jedan klijent s kojim sam se razišao zbog nedostatka vremena pa ga je preuzeo netko drugi, no eto čudom kao većina vratila se nazad.

Pa uđem u WP shop kad tamo od 5 dodataka kojih se sjećam da su bili 25 komada extra neažuriranih.
Od toga 5-6 premium, imunify javlja fajlove od instalacije. Dakle zna se porijeklo.

Cijeli ACF premium stavljen kako bi se prikazala neka ikonica na par mjesta itd.
Doslovno jedna ikona koja treba skužiti da je post proizvod ili nije. pa da se prema tome prikaže.

Davno sam kretao sa svim, no nisam nikada pljuvao prema drugima, iskreno ni ne pratim što tko radi, ali ovako usrati sam sebe je fuj. Ne bi reagirao da mi nije došlo na od par strana pa da podijelim.

Znam svoje limite i nikome ne prodajem maglu valjda zato radim sa istim klijentima od starta.
Dakle ako može bolje a uvijek može napravi bolje, nemoj klijenta unazaditi, i još natrpati trošak, pa ga zaboraviti. Jer onda ima extra trošak da se vrati onome prvom, da ispravlja sva sranja, a koje onda koštaju više. Netko bi rekao zarada extra, da ako imaš takav sklop u mozgu.

Nedavno sam preuzeo održavanje i jednog shopa od jedne veće firme iz hr koja je to radila… 57 pluginova. Cca staro oko 1…5 godinu nedirnuto. Što god dirneš sve puca.
Prestali su vjerujem naravno jer im se to više ne da raditi. I razumijem… POSVE!!

Samo što je sa tim ljudima, klijentima, koji su neupućeni recimo da pola dodataka se plaća na godišnjoj razini, pa tipa kad im kažete da treba plaćati 1000€ godišnje za licence dižu sudske tužbe prema firmi koja im je to prodala i nikada rekla da to toliko košta ili često da uopće licence su plaćene.
A recimo shop im je osnova za postojanje na tržištu, njihove plaće i život.

Ne razumijem takav sistem poslovanja. Da sve se to prešuti klijentu,…

NO ISKRENO hvala jer u zadnje vrijeme imam puno takvih poslova popravaka tih nemogućih situacija koje kada su se slagale, riječ održavanje nije ni bilo u razmišljanju.

U plugine i điđe vezane uz WP se ne razumijem, ali vjerujem da mi je jasan koncept.

S tim stavom “jasan mi je koncept” rade i ove firme koje spominješ. Koncept je da se u WP-u sve rješava pluginovima (free ili plaćeni) i da to sve radi. Sve se može, nakrcaš pluginove i drži vodu dok majstori ne odu. Majstori odu dok više ne mogu održavati stanje i onda na scenu nastupaju znalci koje zovu da spase stvar.

Nemoj se zamarati takvim hohštaplerima. Takvih je uvijek bilo i uvijek će ih biti.
Vrijeme je previše dragocjeno da bi ga trošio na njih.

Bio sam i ja tamo radio dok nisam znao kako i što no ne takve stvari. No ovo danas došlo do razine da naletim na klijente koji su doslovno u očaju jer ne mogu sve iznova a dali su eto kad smo u eurima tisuće i tisuće eura i da im se prešuti svašta. Zadnji primjer je gdje su platili skoro 10k eura.

I onda kad im kažeš sve, je koma za njih. Jer prvi put čuju neke stvari.

Negdje ne znam uopće zašto wp za takve stvari.

Hoću reći bilo je prije svašta no sada imam osjećaj da je možda i gore jer naletim češće na takve situacije.

Ne znam što se zajebavaš sa takvim stvarima i prihvataš takve ponude. Popravljati za “profesionalcima”… Nekada je lakše na novo uraditi sajt nego ispravljati krivu Drinu…

Pa u većini slučajevima jesam no nekada jednostavno ne žele ili je toliko sklepano a opet uloženo da ne mogu platiti ljudi. Ali dobro posao je o naplati se i nemam prigovor na to samo je jako nezahvalno procjenjivati takve radove unaprijed kao da ideš po minskom polju. Pojma nemaš kad bude sve puklo😬

@Zdenga dobro kaže.
Ako vidiš da je bolje ne petljati se u to, ne petljaj se. Šta će ti € ako nećeš mirno spavati ili će te zivkati svako malo jer nešto ne radi? A ne radi jer su “majstori” uspjeli napraviti zavrzlamu.

Kakav je to odgovor “ne žele”?
Pa nisi ti socijalna služba niti Djed Mraz da bezuvjetno udovoljavaš tuđim željama.
Dobar dan, dobar dan…
Web vam je u prilično lošem stanju. Predlažem da se sve napravi ispočetka. To će vas koštati nnn €.
Ali znate, mi smo prijašnjoj firmi platiti 10k €? Koliko bi koštalo da popravite to?
Hm… Pa to bi vas koštalo nnn x 3 €.
Pa kako to?
Pa lijepo. nnn € da provedem dane i noći u proučavanju onoga što su napravili. Idućih nnn € da probam riješiti sve greške koje su napravili i idući nnn € da odustanem od popravljanja i napravim sve ispočetka.

2 Likeova

Naplatim ja to, Ne želim više raditi “charity” kako kažeš.

Kažem im da košta toliko i toliko, a onda se uhvate za glavu. I to napomenem da može biti i više.

Pa krenu po oglasniku tražiti, pa se jave opet, pa onda bude još skuplje. I odradi se.
Nego bez obzira na sve jako nezahvalan posao za procijeniti.

Nego tema je da netko tko tako radi ide okolo i reklamira ne znam što pod kvalitetnu uslugu, a onda naletim na situacije plaćeni dodatak od 60$ godišnje + VAT da se prikaže jedna ikona. Ma poludim na to.

Hvala bogu, i godinama, da uspješno prenesem što je što i zašto je to ovako ili onako.

Zapravo ništa novo, tako je bilo i prije 10 godina, a vjerujem da će tako i biti.

1 Like