Kako kupiti isteklu domenu

Pozdrav,

Dali netko zna kako kupiti isteklu domenu…?

Dok sam surfao naišao sam na jednu isteklu domenu te bi je kupio

Domena je registrirana na www.namesilo.com
Domena je istekla 04.01.2017. u 10h:11min:20sec

Kad odem na stranice registra namesilo.com tamo piše da je domene još zauzeta… hmmm

Kako to ide s tim domenama ?! koliko dugo nakon isteka domene registar drži domenu još zauzetom ?

sada kad se dođe na tu domenu pokazuje reklame koje je stavio registar…

Ako netko zna ili pretpostavlja kako se kupuju istekle domene neka javi.
Hvala unaprijed!

Imam isto pitanje… Hvala na odgovoru

Godaddy kaže:

After the registrar’s grace period, most domain names have a redemption period. This period can last from two weeks to 30 days, and, during this time, the current registrant can renew the domain name by paying a redemption fee along with the domain name’s renewal fee.

If the current registrant does not renew or redeem the domain name, it might be auctioned. When a domain name is released to a public auction, you can participate and possibly capture the domain name by placing a bid on it.

If the domain name is not renewed, redeemed, or purchased through an auction, it is returned to its registry. The registry determines when the domain name is released again for registration. Once it’s released, you can register the domain name through us.

moja domena koju sam cekao je otisla…
samo sad još neznam dali je vlasnik napravio produzenje u zadnji cas ili je registar produzio pa ce prodavat za vecu cijenu :frowning:

Postoji i još jedna opcija (zaboravio sam kako se zove, davno sam to radio) koja košta minimum $25 i tada domena prelazi odmah u tvoje vlasništvo ako nema skupljih uplata. Nema nikakva povrata novca za neuspjeh. :frowning:
Resume: jako je neizvjesno čekati da domena bude slobodna i kupiti je tada. To će se možda i dogoditi za nešto manje od mjesec i pol po isteku, ali ako je riječ o “jačoj domeni”, nju čekaju jači igrači koji su već investirali.
Ako je neka spamy domena, ili uz malo sreće, moguće ju je ipak uhvatiti. :sunny: