Kako najbrze promovirati stranicu koja je upravo zavrsena

Napravih temu da skupim sve informacije kako najbrze promovirati stranicu koja je upravo zavrsena?!

Dakle imamo stranicu, koja je zavrsena, ali nije indeksirana.

Prvi korak koji bi trebao poduzeti je da sajt indeksujem na google, postavim bannere na neke moje stranice, koje imaju solidan PR, u forumima na kojima ucestvujem da promjenim potpis (da ubacim i tu stranicu), da je prijavim na
http://www.hr
, jahu.net i ostale direktorije… javim raji da taj sajt postoji… i ja mislim da sada trebam raditi na popunjavanju sadrzaja, kojeg sam vec predhodno nabacao, ali treba jos… nikad dosta. :slight_smile: takoder, i meta tagovi su postavljeni onakvi kako bi trebali biti, linkovi su SE friendly…

dakle, po vasem misljenju… sto jos treba stranici koja ima potencijala da napravi veci bum u svojoj kategoriji. ali da to bude u sto kracem periodu… (dakle, mogu odgadjati otvaranje stranice, ali da napravim BOOM!!)

Dakle, vasa misljenja?!

Unaprijed hvala…

par extra linkova čini čuda…

da… ali što se podrazumijeva pod extra linkovima…

da li su extra linkovi… linkovi koji linkaju na moju stranicu, a ja ne linkam na tu koja linka na moju…

ekstra link ti je link na net.hr, tportal.hr, index.hr i slično, al ne reklama, baš link u nekakvom tekstu, na koji će ti hrpa ljudi kliknut, ak ništ drugo sam da vide kakav ti je dizajn na stranici
ja imam tak nekakvu definiciju ekstra linka - link koji u par sati dovede nekoliko desetaka tisuća posjeta
ekstra super link - link koji u par sati nekoliko dana za redom dovede nekoliko desetaka tisuća posjeta

Ni jedan od navedenih portala nece linkom u tekstu poslat “nekoliko desetaka tisuća posjeta”, vjeruj mi, znam :slight_smile:

tako je tomislave :slight_smile: važno je da čim više ljudi za tu stanicu čuje, primjer one domene jadranka-kosor.com, stranica nikakva, domena glupa, al eto :smiley:

ne znam, moje iskustvo je baš suprotno od tvog, bedasti novinar na net.hr je jednom kopirao nekaj i u žurbi valjda ostavio link, u par sati (4-5 sati recimo) sam imao preko 30 000 posjeta preko jednog jedinog linka

Dobar neki link :slight_smile:

Imao sam sponzorirane clanke na vecini pa nisam imao ni 10x manje klikova :slight_smile:

A o ucinkovitosti da ne govorim…

Nikad vise !

ONtopic:

Stranicu, ako je ozbiljan projekt, treba promovirati konstantno, istim zestokim tempom, naravno s nekakvim planom i programom. Nije ovo 96-a da se solidan sajt sam promovira nakon odradjene brze promocije.

A kako promovirati ?

Ucinkovito a besplatno:

Gerila, kako god znas, rukama i nogama, e-mail marketing, stoj gol 12 sati na -5 s plakatom u ruci, budi kreativan, strajkaj gladju, zavrsi u medijima, novinama i TV-u bez obzira na kakav nacin, salji zanimljive PR objave svim mogucim medijima, mozda najvaznija stvar kod promocije bi bila slaganje price (navlakuse) o projektu koja ce se razlikovati od svega vidjenog i stvoriti nekakav “buzz” u bransi na koju se pikira. U prazno je sva promocija ako nema kvalitete i onog neceg sto ce i u buduce tjerati posjete na tvoj site, djabe si se smrzavao ako je projekt dosadan.

Placeno:

Platis nekog sposobnog da ti odradjuje ovo gore :slight_smile:

Mozes li detaljnije ispricati svoja iskustva u ovom threadu?
http://www.webmajstori.net/forum/showthread.php?p=190827

Hvala

Gerila marketing je ono u cemu sam postao ekspert (skromno :stuck_out_tongue: ) za dve godine, koliko se bavim internetom i to ti svakako preporucujem. To ti je jedini nacin da nesto uradis sa portalom koji tek pocinje i od koga nemas prihoda.

Mada za tako nesto bas moras imati talenta, ideje i ostalog.

Pored klasicnog postavljanja linkova ka tvojim tekstovima na forume ciju publiku ti tekstovi interesuju, trebas se prijaviti i na RSS sajtove koji bi objavljivali tvoj sadrzaj i linkovali te kao izvor.

Ipak buduci da ti je jedan portal (pretpostavljam) samo sa mini igrama, niko ti ne moze objavljivati mini igre. Ovaj drugi sa review-ima softvera bi to mogao, ali vidim da je na eng, pa ne znam kako ces se tamo snaci.