Kako Naplatiti bez Kreditne Kartice

[font=“verdana”]Webmajstori uključite se…

Vječno pitanje: “Kako Naplatiti?

Prodajete nešto na Internetu, nudite Online usluge, naplaćujete Membership ili nešto drugo; uvijek je pitanje naplate.

Ljudi su još uvijek vrlo, vrlo skeptični kada je u pitanju Online plaćanje kreditnom karticom (…i ja sam bio prije nekoliko godina), jer se boje biti opljačkani, a i ne vjeruju baš puno Internetu.

Što nam ostaje? Evo nekoliko primjera…

SLANJE POŠTOM
Prodajete eBook - kupac ispuni narudžbenicu na Vašoj Web stranici, Vi mu šaljte CD poštom (plaćate poštarinu za taj CD cca 20 kn), a on plati pouzećem za nekoliko dana dok mu CD ne stigne na kućnu adresu. OK, ali tu su troškovi poštarine, puno puta se CD vrati, a Vi u gubitku 20kn + CD i omotnica=25 kn. Nije puno, ali 50 takvih povrata u minusu i ste 1250 kn.

UPLATA NA RAČUN
Mnogima se neda prošetati ni do trgovine po namirnice…, a što im jamči da ćete im poslati ono što su naručili…

INTERNET BANKARSTVO
Slićno kao i plaćanje kreditnim karticama…

AKO IMATE JOŠ KAKVE IDEJE O TOME KAKO NAPLATITI NAPIŠITE IH… [/font]

sta se omotnica, postarine tice i materijala za pakiranje, moras to drugacije gledat, to ti sve ide kao potrosni materijal u predporez i za toliko ti je manja porezna osnovica :slight_smile: Znaci sa time ne gubis, ali ni ne zaradjujes, na nuli si…

Moje iskustvo koje sam bio vec detaljno ispricao u jednom postu, anadovezat cu ga ovdje je da oni koji se sluzte netom u potrazi za stvarima koje bi kupili u 90% slucajeva nemaju problema sa placanjem preko neta 8kartice, int. banking,paypal i drugi servisi). Probleme imaju samo oni koji nisu na netu doma, atakvi ti u stvari ni nisu musterije. Drugi problem je senzibilizirati ljude za kupovinu, tj. da se uopce sluze potragom na netu kako bi dosli do adekvatne robe.
Ja kad dodjem u hr i usporedim cjene u ducanu i na netu, ne vidim uopce potrebu kupovati na netu jer su cjene iste ili cak dosta vece nego u ducanu. Ducana imas u svakom selu pa zasto da se zezaju preko neta kad za istu ili mozda par postotaka imaju u ducanu, “opipljivu” robu.

Treba poceti skroz na drugoj strani, ljudima pribloziti net kupovinu,a placanje ce onda samo po sebi biti najmanji problem.

Ako prodaješ e-knjigu ili sl., omogućiš interesentu da pogleda dio sadržaja knjige (slično kako to čini Amazon), na web-stranicama navedeš svoje podatke kako to za davatelja usluga informacijskog društva propisuje Zakon o elektroničkoj trgovini i sastaviš opće uvjete poslovanja usklađene sa Zakonom o obveznim odnosima, Zakonom o potrošačima i sl. primjenjivim zakonima. Kada to sve imaš na mjestu, posjetitelj će imati više povjerenja u tebe, čak i da trguješ kao fizička, a ne pravna osoba.

Nakon što ti posjetitelj uplati novac koristeći neki poziv na broj, na tvojoj web-stranici, preko poziva na broj pristupi kupljenoj e-knjizi.

Uz to, imaš jeftine stavke kupovinom kojih posjetitelj može dobiti povjerenje u tebe, a onda može kupiti i skuplje predmete. Konačno, koristiš dobar glas kroz različite socijalne portale i siteove gdje ljudi mogu ostaviti dojmove.

Paypal, Moneybookers

Pored Moneybookers, Alertpay, E-gold, postoje i bankovni check-ovi , western union, 2check out …

Evo bas nedavno sam radio sa virmanom, korisnik moze ispisati virman i uplatiti novce.

Ja sam plaćao usluge Paypalom, ljudi samo naprave Paypal potražnicu i kada se nađete na toj stranici, samo upišete koji iznos šaljete. U biti šaljete novac na email adresu.

Nažalost, iz Hrvatske se trenutno može samo slati novac i plaćati preko Paypala, ali još uvijek nismo u grupi zemalja iz kojih na ovaj način mogu naplaćivati usluge.

Probaj Alertpay. Oni salju čekove. Transfer između pay i alert=
http://move-funds.com

cekovi su najbolja opcija

Možda debitna kartica kao kod Google AdWords-a!