Kako napravit Vbulletin forum?

Kako napravit Vbulletin forum? Što mi sve treba? Odakle da uzmem? Gdje da platim i koliko da platim? Dal imam neograničeno korištenje onda? Ako platim npr prvu godinu 200 kn, dal ću i iduću godinu platiti 200 kn iako sam npr dobila oko 1000 članva i puuno postova i tema? Dal se forum plaća po članovima i postovima ili je uvijek ista cijena?

Dal je vbulletin pouzdan? Htjela bi i neki dobar design, vaš mi je super, ja bi takav sličan ili na tu foru (mslim na portal stranicu) a forum bi htjela da bude kao forum.hr ili da bude crni design foruma.

Dal je teško otvorit takav forum? Dal moram svaki dan sejvat bazu kod kuće i dal mi forum mora radi cijelo vrijeme? Nemam 2 PC-a.

Vbulletin možeš kupiti na
http://www.vbulletin.com
za 195$ dolara (cca 1000 kn).
Licenca se plaća jednokratno i imaš pravo na sve nove verzije vezane uz 4.X i pravo na hrpu dodataka.

Nemaš nikakvih ograničenja. Možeš imati forum s 100 članova ili sa milajrdu.

vBulletin je definitivno najbolji forum. Što se tiče dizajna imaš hrpu gotovih i besplatnih za download.

što se tile hosta moraš zakupiti hosting. ovo sa sejvanjem baze doma naravno da je loša ideja. takoder bilo bi pozeljno da forum radi cijelo vriejme inače on nema smisla

Huh, ajmo redom :slight_smile:

  1. Kako napravit Vbulletin forum?

Vjerojanto misliš kako naBavit, ili možda kako instalirati? vBulletin je forum software
http://www.vbulletin.com

  1. Što mi sve treba?

Vrlo vjerojatno samo licenca.

  1. Odakle da uzmem?

Pogledaj pod 1.

  1. Gdje da platim i koliko da platim?

Pogledaj pod 1.

  1. Dal imam neograničeno korištenje onda?

Da. Kupiš licencu i to je to.

  1. Ako platim npr prvu godinu 200 kn, dal ću i iduću godinu platiti 200 kn iako sam npr dobila oko 1000 članva i puuno postova i tema? Dal se forum plaća po članovima i postovima ili je uvijek ista cijena?

Platiš jednom licencu i to je to. Nema iduce godine.

  1. Dal je vbulletin pouzdan?

Vjerojatno najpouzdaniji forum software.

  1. Htjela bi i neki dobar design, vaš mi je super, ja bi takav sličan ili na tu foru (mslim na portal stranicu) a forum bi htjela da bude kao forum.hr ili da bude crni design foruma.

Tebi treba i portal CMS?

  1. Dal je teško otvorit takav forum?

Otvorit ne.

  1. Dal moram svaki dan sejvat bazu kod kuće i dal mi forum mora radi cijelo vrijeme?

Ne moras uopce sejvat bazu kod kuce (ne znam zasto bi to radila :S), i forum ti ne mora radit cijelo vrijeme ali mislim da ti korisnici nece bit bas sretni ako dugo ne radi :slight_smile: Forum u principu kao i sve ostale web stranice hoistas na nekom web hostingu, nije bas preporucivo da imas web server kod kuce :wink:

  1. Nemam 2 PC-a.

Ni ja.

1000 kn? To tako skupo? Ja sam mislila da je to oko 200 kn…

@w00t- i mislila sam hostat na nekom web hostingu.

-Htjela sam napraviti specijalizirani forum za filmove, ali onda su mi neki rekli da napravim općeniti forum, ako bi napravila specijalizirani forum za filmove, tada bi imala i portal i novine i sve. Ako bi imala općeniti forum, tada mi ne treba portal.

@ Dži- da, pa i ja mislim da radi cijelo vrijeme, jer članovi su neki ovisni o trenutnom forumu koji je na phbb.

-Isplati li se meni to otvorit?

BTW hvala dečki na odgovorima.

ako broj clanova konstantno raste i ako su aktivni nevidim razloga zasto ne …

Owaj woot mi je sumnjiw. Em je žena (bar po nicku) em je s Osijeka - recept kako izwući korisne podatke od Tončeka :slight_smile:

ima i besplatnih forum softwarea, koji su sasvim dobri …

znaci placa se samo smjestaj (hosting), cca 150-500kn/god, ovisno o kvaliteti.

Znaci trebas 2 web aplikacije: CMS, za portal, Forum, za forum felte.

Da je gola na slici i password bi joj ostavio :smiley:

ako se plati jednokratna licenca, taj forum se moze instalirati na vise domena?

[quote=“ivanbbb”]ako broj clanova konstantno raste i ako su aktivni nevidim razloga zasto ne …[/quote]Bojim se da ne bi morala davat puno para na to, okej mi je oko 200 kn godišnje ali sve više od toga mi je skupo. (osim ako ne isplatim te pare s reklamama)

[quote=“hudo”]ima i besplatnih forum softwarea, koji su sasvim dobri …

znaci placa se samo smjestaj (hosting), cca 150-500kn/god, ovisno o kvaliteti.

Znaci trebas 2 web aplikacije: CMS, za portal, Forum, za forum felte.[/quote]

nice, a koliko je to pouzdano? i znači ja bi imala pristup bazi i mogla bi se kad god poželim preseliti negdje dalje?

ne znam.

ne razumijem se baš ništa u vbulletin. zato i pitam sve vas sada.

Ne. jedna licenca jedna domena.

Topla prepotuka - smf.
Besplatan, pouzdan, dosta mogućnosti za modifikovanje, teme, spajanje sa cms sistemima…

(Vbulletin)
Za tih 195 dolara se dobije i hrvatski prijevod ili ne?
Je li moguće FB connect logiranje članova?

hr prijevod mozes skinuti besplatno sa vbulletin.org

i da mogu ce je fb logiranje i registracija clanova isto besplatan dodatak

ja radim prijevod na hr jos sa 3.7.4 verzije :wink:

[quote=“Nightmaster”]Topla prepotuka - smf.
Besplatan, pouzdan, dosta mogućnosti za modifikovanje, teme, spajanje sa cms sistemima…[/quote]

Već mi je to jedan dečko preporučio, ali problem je u tome što mi i oni kao i forumotion mogu postavljati oglase koje ja ne mogu makniti. A ti oglasi mi najviše smetaju, jer forum s njima izgleda baš ružno i to odbija članove.

to pd forumationa 100% neces dobiti bazu …

a sto prije krenes ispocetka to ce ti biti bolje …

i uzmes si paket SPRINT i nitko ti nepostavlja oglase

Ne stavljaju ti “oni” ništa. Oglase ti jedino mogu postaviti hosting free serveri, inače ako imaš svoj hosting nećeš imati nikakve reklame od strane smf softvera.

E sad imam i ja jedno pitanje?
Ako se uzme ta besplatna verzija, da li je moguce ostvariti dobit kao i sa VBulletinom?
Mislim, meni rekose da se samo sa linenciranim forumom moze steci neka zarada, je li to istina?

Khm, neko je pomenuo skidanje i paswword?:mini:

Koliko sam shvatio, 1000 kn je razlika između posla i generalnog zajeba.

Ako zelis vb platis i miran si … a moze ti zapocetak i posluziti i phpbb i smf mogu se cuda napravit