Kako napraviti da se checkbox-ovi ponašaju kao radio buttoni

Pozdrav svima,

Imam ovaj dio koda:

$.each($("input[name=move_cbox][type='checkbox']"), function(key, checkbox) {
                        var isChecked = $(checkbox).attr("checked");
                            if (isChecked)
                                {
                                    console.log("Checked");
                                }
                             if( !isChecked )
                                 {
                                     console.log("Unchecked");
                                 }
});

Dio koda iznad se poziva u funkciji koja se trigeruje nakon promjene vrijednosti checkbox-a. Radi perfektno console.log tj. imam 5 redova u tabeli i na pocetku su svi inicijalno uncheckovani.
Kad kliknem na jedan od checkbox-ova jednom mi se ispiše ‘Checked’ i četiri puta ‘Unchecked’.

Ono što meni treba je da doradim kod iznad i da se moj checkbox ponaša kao radio button s tim da ima još jednu mogućnost, a to je da uncheckiram checkirani checkbox (što radio button kao što svi znamo nema).

Bilo kakva pomoć je dobro došla :).

Da se ponaša kao radio button u smislu da kada selektiraš jednog, svi drugi se odselektiraju?

Ako hoćeš, hoćeš, ali to ne bi trebao raditi – a ako misliš da trebaš zato što radio-button elementi nemaju neku funkcionalnost koja ti treba, onda sigurno gledaš na problem iz krivog ugla. Evo zašto:

http://www.webmajstori.net/forum/clanak/258-dobra-upotreba-check-box-i-radio-button-elemenata

U tvom slučaju, čini mi se, propuštaš uočiti da možeš dodati još jedan radio-button element koji će indicirati isti onaj izbor koji si htio korisniku prenijeti konfiguracijom u kojoj se “odcheckiraju” svi elementi. Također je moguće da svoje sučelje možeš realizirati s kombinacijom nekoliko radio-button i jednog check-box elementa.

U svakom slučaju, mijenjanje semantike elemenata nije dobra praksa - ti elementi su u ovoj semantici preživjeli velike izmjene HTML standarda, što znači da su prošli “sito i rešeto” i dokazali da su baš takvi najjednostavniji i najefektivniji.