Kako napraviti redirekt sa starih URLova na nove?

Napravljen je redizajn weba a time i promjenjeni nazivi URLa. Kako napraviti redirekt sa starih URLova na nove? Naziv domene je ostao isti, samo su promjenjeni nazivi podstranica.

Ima tu više mogućnosti, ako znaš pattern linkova tipa:
stari link: tekstovi/naslov-teksta/512/
novi link: tekst/naslov-teksta-512/ ili kategorija/naslov-teksta-512/

Možeš direktno u php-u napraviti ako korisnik dođe na staru rutu da ga se redirektna na novu

Ako su linkovi dosta različiti i nejasni možeš napraviti tablicu u bazi s redirekcijama… (id, old_url, new_url). Ako trenutni link odgovara **old_url **u bazi, napraviš redirekciju na new_url

/stari-url -> to više ne postoji na stranici i sad bi to trebao redirektati na /novi-url

Probao sam koristeći .htaccess ali nije radilo, ili sam možda nešto krivo napravio.

Kroz htaccess možeš sa:

Redirect 301 /old-url /new-url

Ali ako imaš puno linkova to se ne isplati raditi preko htaccessa, već rješiti dinamički kroz PHP

Možda nekih 20-25 linkova, nema puno.

Radio sam na taj način Redirect 301 /old-url /new-url , ali nije pomoglo.

mora raditi, ja link na koji se prebacuje u redirekciji uvijek stavljam apsolutnu putanju
Redirect 301 /stranica.html http://www.mojsite.com/novi-folder/sitemap.html
Redirekcije uvijek stavljam na kraj htaccess-a ili ako je cms u pitanju onda gdje je predviđeno (stoji napomena) za redirekciju
ps:
da li ti je htaccess aktivan, odnosno da li se zove “.htaccess”. Ako je htaccess.txt ondak također ne radi :smile:

Očito nešto krivo radim jer ne radi.

Stari URL:
/old-url/example.html

Novi URL:
/new-url/example2.html

I izbaci mi sljedeći URL:
/new-url/example2.html/?fname=example.html

jer stavljas apsolutnu adresu na drugi url?