Kako napraviti stranicu? Hitno mi je potrebna pomoć!

Poštovani!

Molim vas za pomoć jer sam novi u ovome. Naime, kako imam vlastiti posao, htio bih kreirati web stranicu. Pokušao sam to dati drugima da mi naprave, ali mi je više dojadilo čekati, a kako nisam baš informatički nepismen, mislim da to mogu i sam napraviti.
Problem je slijedeći :

  • zakupio sam domenu i hosting
  • htio bih kreirati stranicu tako da kupim neki postojeći template poput themeforest ili tako nešto
  • stranica bi trebala biti one page responsive
  • ono što mi je potrebno je naslovna stranica, ukratko o mom poslu i kontakt forma

Već sam našao neke teme koje mi se sviđaju, ali problem mi predstavlja kako to editirati?
Napravio sam stranicu pomoću wix-a, ali da bih nju koristio moram ju staviti na njihov server, a to neću nego hoću da to bude tamo gdje sam zakupio hosting.

Zanima me postoji li nešto slično wix-u gdje mogu editirati temu onako kako ja želim bilo to online ili offline?
Postoji li neki program koji mogu instalirati na računalo i editirati postojeće teme ili mi predlažete nešto drugo?
Ako postoje neki linkovi s tutorijalima, vrlo rado bih ih pogledao.

Zahvaljujem na svakoj pomoći!

Zaboravi wix, definitivno wordpress…

Pošto nemaš tehničko znanje, teško da ćeš moći brže napraviti stranicu nego da platiš nekoga i da ti to napravi. To što ti dojadilo čekati nekoga, je moguće zato što si platio komšiji 50€ i da ti napravi kompletnu CMS stranicu. U tom slučaju normalno da ćeš se načekati :slight_smile: Ili si nažalost naletio na levata.

Ako se možeš za sada odreći responsive, pogledaj ovo domaće rješenje www.mojweb.ba , hosting, domena i izrada web stranice sve u jednom. Posjeti stranicu ili ukucaj na youtube mojweb.ba pa pogledaj o čemu se radi. Baš ono što tebi treba.

www.wordpress.org i 20 znakova.

zakupi domen, hosting (linux) i wordpress temu, ja cu ti postaviti wordpress. Za 2-3 sata :smile:

Najbolje ti je kupiti gotovo wordpress temu sa themeforesta i inslirati ju gotov si za pola sata ako znas citati engelski :smile:

1.Javi se hosting provideru i trazi ga da ti instalira Wordpress,ako nece htjeti udi u Cpanel i potrazi kategoriju “Softwer/Services” I tamo pogledaj dali imas “Fantastico de luxe” i preko njega sam instaliraj Wordpress ako ga nece biti moras sve rucno instalirati nije tesko ali je prica za sebe mogu ti objasniti ce biti potrebe

2.Kupi template koji ti se svida

3.Logiraj se u admin panel www.url.com/wp-admin

4.Otidi pod Apperiance > Themse > Add New > Uplouad Theme

I nakon uplouda gotov si jos trebas postaviti navigaciju,postove itd… :smile:

Ukoliko nesto neces uspjeti samo pitaj,I imaj na umu sa tim svim gotovim templatima da nemas unikatan website nego da postoje more sajtova istih ko tvojih pogotovo sa popularnim templatima

Ako zelis sam editirat bez puno znanja koda skini si Dreamveawer cs5, s njime otvoris file koji hoces editirat u tvom slucaju index.html ili index.php i imas 3 tab-a Code, Split, Design kliknes na Design i samo editiras text.

@mlukac89 Brze ce nauciti html+css nego Dreamveawer :smile:

Sta ima ucit dreamveawer za editirat samo text, ili zamjenit sliku ? :slight_smile:

@mlukac​89 A sta kad ce imati neznam 30postova a zeli nesto dodati u headeru ili footeru a nezna se koristi CTRL + F pa da FIND/REPLACE na svakoj stranici… U svakom slucaju lose rijesenje

Onda najbolje neka ode na https://wordpress.com/ i napravi blog, malo se igra sa wordpress-om pa vidi da li mu je to komplikovano.
Dugra opcija je blogger.com.

Onda nek uci html i css, ima tutorijala na youtube kolko hoce :), a i nije tesko.