Kako napraviti wordpress mobile friendly sajt

Dobar dan svima dakle zanima me kako mogu najlakše uz pomoć nekog plugina ili slično napraviti mobile friendly site od obicne statičke wordpress stranice?
Hvala

Koja tema je u pitanju?
Nije li ih vecina u posljednjih par godina mobile friendly?

Pomoću nekog front end frameworka tipa Bootstrap, Fundation…
Inače pod statičke stranice podrazumijevamo one koje ne uključju backend, komunikaciju sa serverom (čisti HTML).
S obzirom je WP cms, svaka WP stranica, tema je dinamička.

1 Like

Dakle, “statičke stranice” nije dobar izraz, ali kontam da si mislio na stranice koje trenutno nisu mobile friendly. Sad, većina tema (čak i free) koje možeš naći na netu su mobile friendly, ali ako si se uhvatio posla da sam izradiš istu, moje preporuka za početak je bootstrap (možda nije najbolje rešenje, ali odradi posao). Ako te interesuje malo detaljnije kako cela stvar funkcioniše, objasniću ti ukratko. U CSS fajlu od teme treba da dodaš tzv. media querije. One na temelju određenog breakpointa (npr. smanjenje širine prozora ispod 500 px) primenjuju određene stilove. U praksi to izgleda ovako:

@media screen and (max-width: 600px) {
body {background: #000;}
}

Dakle, unutar media querija, definišeš kako će neki element izgledati pri određenoj veličini ekrana. Nije komplikovano kad jednom skontaš princip, ali u početku zna biti malo zbunjujuće. Slobodno pitaj ako negde zapneš. :slight_smile: