Kako natjerati ljude da vise upisuju oglase

Sajt je otvoren ove godine www(.)klikdooglasa(.)com
Upisuju se oglasi, najvise za PSE :slight_smile: , smestaje i sl.
Ima dosta slicnih sajtova, ali bih hteo vise na mom oglase tipa, prodajem, telefon, ili auto, ili komp, neke tehnikalije i mnogo toga jos.
Jel ume neko od vas, ko se razume u razvijanje sajtova, da sajt vise nekako aktivira?
Ako neko ima neku ideju :smile:

Marketing… oglasavati se na drugim sajtovima direktno ili kroz Adwords, Facebook oglasavanje… mislim da sam cak sve s tim i nabrojao :slight_smile:

Nije puno drugacije reklamirati taj sajt od bilo kojeg drugog, tako da svi imamo iste želje i muke :slight_smile:

Facebook sam pustao, lajkuju ljudi FB stranicu, ali smatram da im nije toliko zanimljivo jer je sajt sa oglasima iz razlicitih kategorija, pa kad ucestim sa oglasima na FB stranici o PSIMA, neki se smore.
Ipak mislim da sajtovi koji su za uze oblasti, bolje prolaze sa FB stranicama.
U adwords se ne razumem, ali verujem da bi isti slucaj bio.
Oglasavanje banerima na drugim sajtovima direktno nisam nikada radio i ne znam da li ima efekta.

Za google pozicije cu malo pocekati jer je sajt jos uvek nov.

Da, samo sto drugih online metoda za nasu regiju gotovo da i nema, jedino da probas offline oglasanje s plakatima, flyerima i slicno no to je vise za brandiranje, nego izravne posjete.

All-round oglasnika je bilo jako puno ali su se vremenom ugasili. Čak su se ugasili i neki specijalizirani oglasnici. Probaj se specijalizirati samo za jedan tip oglasa (psi, kućni ljubimci) i onda se reklamiraš ciljano. Za širinu treba i snaga ($$$).

Svojedobno je Tomislav Car pisao članke i održavao predavanja o tome kako je uspio sa studentskim oglasnikom.
Možda je još uvijek ponešto od toga na webu, pa probaj izguglati nešto poput ovoga: http://videolectures.net/webstart08_car_pop/

Eh da, on se specijalizirao za studentske oglase. Nije pokušavao konkurirati Njuškalu, Plavom oglasniku i slličnima.

Slazem se s tim, treba snaga materijalna i da bi bilo mnogo lakse oglasavati sajt koji je usko specijaliziran.
Ali ne bih da odustajem kad sam krenuo, valjda ce vreme uciniti svoje :).
Imam stari domen, poddomen jedan iz 2007 i ima PR 5. koji bi se mozda lakse probio, na kojem ima oglasa nekih i firmi.
To je moj prvi sajt, pa ne znam da li bi bilo pametno ovaj sajt prebaciti na taj poddomen, da li bi dalo vise rezultata?
http://oglasi(.)sajt-trgovina(.)com

Kad je toma formirao sajt, bilo je mnogo lakse, ali ja sam tad bio na pocetku ucenja i vise sam bio usmeren ka pravljenju sajtova, a veoma malo ka marketingu :). A sad bih voleo da ucim vise o marketingu, jer dzaba mi sajt kad ga niko ne vidi :smile:

pa pisi ti oglase, malo prepisuj ali izmjeni oglas zbog gugla mada ne vidim da ce te to spasit od duplog sadrzaja posto ga sigurno imas, jer ljudi kace jedne te iste oglase po masu sajtova. kontaktiraj ljude koji prodaju puno po aukcijskim sajtovima, registruj se i posalji im mejl. Mozda da im platis nesta sitno da prave oglase kod tebe. registruj se na forume jer skoro svi veci forumi imaju oglase i stavi u potpis besplatni oglasi i komentarisi upise na tom podforumu sa oglasima i tu kontaktiraj ljude da daju oglase i kod tebe. imas jos milion nacina, nije mi jasno kako nemate kreativnosti nimalo, nije fazon uzeti oglase na fb ili guglu, ne sto je trosak nego jednostavno nije fazon.

Dali bi se raspravljat o tome jeli uspio, sajt više nije online.

Kako nije online, ziv je i bice :slight_smile:

@bugi je mislio na jedan drugi oglasnik, ne tvoj :slight_smile:

A joj, da, onaj Tomin :slight_smile:
A jel to ovaj toma, sto je imao taj oglasnik www(dot)tomislavcar(dot)com/o-meni/
Ako je taj, vidim da je razvio dobro posao u IT svetu, manuo se oglasnika :grin:

Nije to taj, ovaj je puno ozbiljniji igrač.

Evo što se dogodilo studentskom oglasniku:
Nakon par godina, Car ga je prodao EPH-u. S obzirom da je živio od tog sajta, sigurno ga nije dao za sitne novce.
I onda se studentskom oglasniku dogodilo ono što se dogodi svakom sajtu kojeg kupi EPH…
Kad govorim o uspjehu, mislim na vrijeme prije nego je pao u EPH-ove šape.