Kako obrisati loše backlinkove

Bok,

što je najbolje napraviti u slučaju da blog ima dosta loših backlinkova ?
dali da ih obrišem , ako da dal tada postoji mogučnost brisanja više linkova odjednom ili moram ići jedan po jedan ?
prije određenog vremena sam počeo s guest posts tehnikom i određeni ljudi su mi rekli da samo tako nastavim da napravim veći broj guest postova naravno kvalitetnih i da će oni pojesti ove loše linkove ?

hvala !!!

Ne razumijem…ti “backlinkovi” su vjerovatno na nekim webovima gdje ti nemas pristup…pa me zanima na koji si ih nacin mislio sam izbrisati…
Navodno ce google uskoro u webmaster tools-e postaviti opciju “brisanja” inbound linkova tj. dozvoliti vlasniku weba ignoriranje linkova sa web domena koje ne zeli da google spider biljezi i izbjegne moguci “negative seo”.

ok. a nadjačati ih mogu ? da se izbjegne negativan seo ?

hvala !

Ne nadjacati nego raznovrsnost linkova ce u googleovim ocima biti tako da nece misliti da je tvoj site u nekim shemama ili tako nesto. Osobno neznam o kojem se siteu radi, ali ako se radi o dota 2 onda nemas problema sa time uopce. Jer ovdje se radi o masovnom Senukiranju…

A sto se tice te opcije u googleu, mislim da to nece uopce funkcionirat… jer ako i oce opet su tu moguci toliki problemi. I vec sada kad samo malo promislim o tome mi se radjaju 2 ideje , a koliko ce se rodit marketerima koji zaradjuju miljune…

[quote=“dadaas”]Ne nadjacati nego raznovrsnost linkova ce u googleovim ocima biti tako da nece misliti da je tvoj site u nekim shemama ili tako nesto. Osobno neznam o kojem se siteu radi, ali ako se radi o dota 2 onda nemas problema sa time uopce. Jer ovdje se radi o masovnom Senukiranju…

A sto se tice te opcije u googleu, mislim da to nece uopce funkcionirat… jer ako i oce opet su tu moguci toliki problemi. I vec sada kad samo malo promislim o tome mi se radjaju 2 ideje , a koliko ce se rodit marketerima koji zaradjuju miljune…[/quote]

Kak se ono veli…“bumo vidli”…
Do tada si prvi na trazilicama kada netko trazi “dodaj svoj zbavni sadrzaj” + “zaradi Online” + “forex signali” + “Vijesti iz webmaster Svijeta od Lane”…
a tko gugla te pojmove?

ali gradnjom backlinkova na temelju guest postova bi trebalo poboljšati situaciju mojeg bloga ?

U principu da ali moraš postati na stranicama jakog autoriteta, dobre posjećenosti itd.
Prvo se upoznaj sa sadržajem i stilom te stranice koja prihvaća guest postove i vidi možeš li ispuniti uvjete za objavu svog članka jer se obično traži vrlo visoka ili čak vrhunska kvaliteta sadržaja za objavu. Naravno možeš naći i hrpu mjesta koja će prihvatiti svakakav sadržaj, gotovo na granici spama ali ništa koristi od toga.
Plus ako se baziraš samo na tu metodu, koliko god bila jaka ili popularna trenutno, sama za sebe i za tvoj link profil ne znači puno.

Trol 1:[quote=“posluzitelj”]Kak se ono veli…“bumo vidli”…
Do tada si prvi na trazilicama kada netko trazi “dodaj svoj zbavni sadrzaj” + “zaradi Online” + “forex signali” + “Vijesti iz webmaster Svijeta od Lane”…
a tko gugla te pojmove?[/quote]
Trol 2: TI!

Ti pojmovi nemaju veze s ovom temom. Chief, da trebalo bi. Samo idi kao sto johnwizzer kaze kvalitetom, a ne kvantitetom. Isto tak mozes raditi i komentiranje na blogovima, forumima i tako dalje. Kvaliteta, a ne kvantiteta. A linkove netrebas brisati jer su oni vec obrisani.

[quote=“JohnWizzer”]U principu da ali moraš postati na stranicama jakog autoriteta, dobre posjećenosti itd.
Prvo se upoznaj sa sadržajem i stilom te stranice koja prihvaća guest postove i vidi možeš li ispuniti uvjete za objavu svog članka jer se obično traži vrlo visoka ili čak vrhunska kvaliteta sadržaja za objavu. Naravno možeš naći i hrpu mjesta koja će prihvatiti svakakav sadržaj, gotovo na granici spama ali ništa koristi od toga.
Plus ako se baziraš samo na tu metodu, koliko god bila jaka ili popularna trenutno, sama za sebe i za tvoj link profil ne znači puno.[/quote]

pa ja sve guest postove koje si mi objavili nisu mi objavili na nižem od PR2, uglavnom su to PR3 ili više blog/stranice.
sam članak je vezan za naslov teme, tek u author bio postavim jedan link natrag na moj blog. uspoređujući druge to bi trebalo biti uredu. nego zakaj velite u zadnjoj rečenici da mi to ne znači puno ?

hvala

[quote=“dadaas”]Trol 1:
Trol 2: TI!

Ti pojmovi nemaju veze s ovom temom. Chief, da trebalo bi. Samo idi kao sto johnwizzer kaze kvalitetom, a ne kvantitetom. Isto tak mozes raditi i komentiranje na blogovima, forumima i tako dalje. Kvaliteta, a ne kvantiteta. A linkove netrebas brisati jer su oni vec obrisani.[/quote]

za sada sam se odlučio na guest posting i tu i tam na forumima. dok samo komentiranje sam za sada prekrižio. i naravano samo kvaliteta. bez ikakvog spama. nego kako ste mislili da su mi već obrisani ?

hvala !

Sad sam vidio u google webmaster tools da sa jedne stranice imam 7016 link (backlink).
Dali je to ok, stranica gdje se nalazi link ima pr2 index ili da zamolim da izbrise moj link sa portala?

Link je link, ne vidim kako moze biti los :).

naravno da može biti loš. pogotovo ako ga google smatra spamom…
bezvezni blog komentari i sl. su loši za tvoj blog.

Related:
New Unnatural Links Warning in Google Webmaster Tools | SEOmoz

+1 na ovo.

Makar neki znaju zeznit sve kad uzmes u obzir novije updatove