Kako ocijeniti konkurenciju?

Pa sta je bitnije ?
Prilikom ocenjivanja konkurencije da li je mi valjda bolje naci 35 domena koji ce mi samo jednom linkovati na sajt?

Checklist - Wikipedia, the free encyclopedia

Molim vas odgovorite mi sto pre,hitno mi je :slight_smile:
Pa sta je bitnije ?
Prilikom ocenjivanja konkurencije da li je mi valjda bolje naci 35 domena koji ce mi samo jednom linkovati na sajt ili 35 domena koji ce mi 10 puta linkovati odnosno da gledam refering domain ili ukupan broj linkova?

Samo jednom ako zelis SERP, ako zelis pagerank onda 10 puta.

Aha. Vrlo zanimljivo. Imam todulistu ali checklistu jos nisam koristio. A o kakvim psotocima se ovdje prica. Jel koristite neki checklist template?

Pa to bi bila TO-DO lista s nekim rasporedom i kako rješavaš zadatke tako stavljaš +++ ?

Potrudi se da :

  1. anchor text bude raznovrsan
  2. Imas sve vrste linkova a ne samo u futeru i sidebaru
  3. Imas sto vise guest postova (!)
  4. Da linkovi prema tvom sajtu linkuju sa razlicitih IP adresa i C klasa.

Razmotri i ovaj alat Link Detective
Vrlo dobar i pokazuje linkove konkurencije odnosno mesta odakle linkuju prema sajtu (futer, sidebar, post, komentar)

[quote=“mestro67”]Tražim savjete SEO stručnjaka o tome kako ocijeniti konkurenciju i odkoativno izračunati koliko je vremena/backlinkova/novca potrebno da se prestigne konkurencija?

Recimo vaš se KW nalazi na 3+ mjestu i želite ga progurati na 1-2 mjesto.
Na što obratiti sve pozornost?
Ime domene, starost domene, backlinkovi ??

Koje sve alate koristite?[/quote]

The Importance of Determining SERP Competition | SEO Book.com

Pa koliko sam shvatio sa wikipedije, checklista je abstraktnjii pojam pod kojeg ide i todo lista.

Ja sam mislio na checklistu kao nešto što možemo pokupiti iz žargona američkih filmovi (mislim pa i od tuda većina nas ima shvaćanje jezika, zar ne?) kao nešto što treba učiniti a negdje je to zapisano.

Checklist (barem u ovom smislu) se na hrvatski prevodi kao kontrolna lista.
Dakle, popis kontrola koje treba obaviti prije nego se nešto ocijeni zadovoljavajućim.
Svaku stavku treba pažljivo provjeriti i, ako zadovoljava, označiti kvačicom.
Ako ne zadovoljava - popraviti.

Evo primjer kako izgleda jedna webmasterska kontrolna lista: SEO Checklist: 60 essential checks before launching a website | Web SEO Analytics

Checklist iliti kontrolna lista je odlična stvar za sprječavanje glupih previda, ali nije zadovoljavajuća zamjena za logičko razmišljanje.

Nesto nece da otvori link

SEO Checklist: 60 essential checks before launching a website | Web SEO Analytics

Je li netko koristio traffic travis?Koliko on tocno odredi jacinu konkurencije, tj. koliko je kad dobijes rezultat easy to zapravo lagan keyword.

Postoji li neki besplatni sajt gde mogu da vidim odakle konkurencija dobija traffic?
Pokusao sam na similarweb ali ne pokazuje nista.

https://www.semrush.com/
https://www.alexa.com/siteinfo
Imas vec na forumu nedje ovakvu temu :slight_smile:

Probaj ovdje

Dolje imaš TRAFFIC SOURCES GRAPH pa klikni na “See More Traffic Stats”.