Kako odabrati SEO strucnjaka za sajt?

Pa ja sam napisao šta nudim. Konkretno ova stranica ima jako puno potencijala koji leži neiskorišten. Sa jednim kompletnim SEO auditom i nakon toga primijenjenim savjetima posjeta bi se višestruko povećala. Samo vlasnica treba smisliti kako to monetizirati.

tesko je nac nekog ko ce fizicki odradit sto treba…vec sam par firmi tako uzeo i bacio lovu… svi samo savjetuju do besvjesti…

1 Like

Ne znam posle cele price mi izgleda jedino pametno da nadjem nekog da proveri tehnicki deo ispravi greske i ubrza sajt za mobilne,a ostalo da radim sama i ucim usput dalje seo,jurim back link vec sam nasla par sajtova iz nise pisem im gostujuci clanak…pa videcemo…ako ima ko voljan za razmenu ili post nek se javi bice mi drago…i ako moze savet koliko je realno platiti za tehnikalije?

Ok. Budući da je wordpress ja mogu odraditi tehnički dio. Sudeći po onome što sam vidio imaš još jako puno za učiti…

Meni je to jasno ali ne zurim,kolika je cena za tehnicki deo?

Evo malo nedjeljnog sadržaja:

A što se SEO tiče, mislim da je OK mjesto za početi njegov YT kanal :slight_smile: (Nedimov)

5 Likeova

Trenutno sam na 40-oj minuti i izgleda da ću ga odgledati do kraja.

Odgledao do kraja, bez preskakanja. Lik je car :slight_smile:

2 Likeova

Dobar je. Trebalo bi izdvojiti vremena i pregledat cijeli njegov kanal. Svida mi se jer mu je glavna baza nauciti te kako razmisljati…

2 Likeova

Mene je “kupio” doslovno sa dvije rečenice. Sigurno ću pogledati materijale s njegovog kanala, a cijeli kanal Biznis priča ima zanimljivih (neki više, neki manje) sugovornika.
Čekam da mi supruga posudi knjige koje je Nedim preporučio. Možda se i tu nađe zanimljivih stvari.

2 Likeova

Kaže najbolji SEO Alat je u tvojoj glavi i upravu je :laughing:

Gledao sam dosta njegovih strimova ali nigdje nisam pronašao zašto on hejta yoast ?

1 Like

@Zdenga Zato jer se nekoliko puta desilo hakiranje kroz yoast plugin. Nedim kaze, i tu je u pravu, da sto je plugin popularniji veca je mogucnost da se desi hack.

ne znam zašto on hejta yoast ali kad čujem kako ljudi bukvalno shvataju ono napisano na yoastu koliko puta da ponove istu frazu, da ubace link… i onda ljudi to toliko glupo i bukvalno shvataju. ja ovaj posljednji sajt što prodah vidim čoek na kraj članka doda onako link uglavnom proizvođača i to stoji onako samo odvojeno na dnu članka. pitah ga ja šta ti je to on veli yoast mu reko, a tu na dnu je najmanja vjerovatnoća da će neko kliknut na njega.

onda ima druga stvar pisci, webmajstori prate yoast i ponavljaju fraze i misle da su seo optimizovali članak zato jer su isponavljali frazu masu puta, bez obzira na smisao i potrebu, bukvalno nabacavanje istog keyworda. yoast ima masu zasluge u tome što masa članaka na netu ubi u mozak. ajd to je nekad i palilo i možda čak i pali i dalje kod neengleskih jezika i guglova ali na engleskom potreba za spamanjem keywordima je odavno iščezla.

eto toliko mi pada na pamet šta bi kome moglo smetat kod yoasta

3 Likeova

Ljudi ne shvaćaju da je Google algoritam toliko napredan da se nigdje u tekstu ne mora spomenuti ključna riječ a opet se može rangirati za nju. Algoritam iz konteksta shvaća da se članak odnosi na taj pojam mada on nijednom u tekstu nije spomenut.

to mozda na engleskom jeziku :smiley: pogledaj kakvi se sajtovi rangiraju za domace kljucne rijeci :smiley:

Naravno, na engleskom. Za domaće tržište, tko zna SEO, moguće je biti na prvoj strani za skoro sve osim apartmane, oglasnik i izlete.

1 Like

Slažem se sa tobom naravno da ne treba ubacivati ključnu riječ samo zbog zelene tackice u yoastu. Uvijek gledam da je članak prirodan za čitanja.

Te zelene tackice, i crvene su mnogo mocnije nego sto na prvi poged izgleda, i s Yoastom postoji psiholoski problem. Kad se sve crveni imam i ja tik, fata me nelagoda. Kod mene se doduse cveni i dalje, oduprla sam se Yoast semaforu, ali eto mislim da ljudi masovno, pogotovo pedanti, hoce da vide sve zeleno.

PS. Sad se sjetih da se jos nisam navikla da u Njemackoj ljudi stoje na crvenom semaforu na raskrscu gdje nema auta ma ni u najavi

1 Like

Na to se iskreno ne bi moga nikad naviknit.:rofl:

Pročitao sam knjigu “Od dobrog do izvrsnog”. Jedva. Knjiga mi je bila teška za čitanje, ali izgurao sam.
Pitao sam se zašto je tako dugačka i teška za čitanje. Na kraju sam si dao neko objašnjenje.
Ima moju preporuku.

Počeo sam čitati “Točka preokreta”. Nakon par stranica se vidi da je tema puno lakša, zanimljivija i živopisnija.

1 Like