Kako odabrati stranicu za backlink?

Juce mi je stigao email od jedne agencije koja je objavila guest post moje konkurencije.

Rekli su mi, nema problema, mozemo da objavimo guest post po ceni od… pazite sad…
10,000 dolara! I recima, deset hiljada dolara. Nisam mogao da verujem. Ja mislim da je ovo najveca cena za guest post u istoriji interneta.

Sa druge strane, javio mi se lik sa spiskom od 1000 blogova za guest post sa ovim detaljima:
PA/DA/RD/TF/CF/Traffic. Mislim da cu se ipak odluciti za njega, ali koji podaci su najbitniji od ovih navedenih?

Mislim da je bitno da PA/DA bude barem preko 15, isto i CF i TF, a sta je sa ovim RD? Ima li tu neka preporuka ili ne?

Ja bih gledala traffic i izlazne linkove.

On ce za tvoju stranu raditi guest posts, ili ti radis guest posts…nisam skapirala.
Kako se krecu cijene ?

Da, traffic je prvo sto cu da gledam naravno. Koje je pravilo za te izlazne linkove?

On ce za mene da radi guest postove, cene nisu bas pristupacne, od 150 dolara pa na gore, ima i poneki za 80 dolara, sad cu detaljno da pregledam tu listu. Ako je neko zainteresovan, neka mi pise slobodno.

Kada narucite guest post, da li usmerite pet beklinkova na homepage, pa onda za mesec dana pet linkova na neki informativni clanak, pa onda pet na neki review clanak, kako bi bilo najpametnije?

Gledaj da ti je TF najmanje 10 i da je omjer između TF i CF najmanje 0.3, dakle, ako je TF 15, CF 55, stranica ti ne odgovara jer je omjer 15/55 = 0.27

Ja također na mail često dobijam ponude za guest postove i do sad ni jedna stranica nije zadovoljila uvjete (nakon malo detaljnije analize).

90 posto ovoga je blagi uzas :frowning:

Svaki dan imam po nekoliko agencija u inboxu. Prave sajtove, SEO, aplikacije itd. Na pocetku sam se i mlatio kao sa nekima da vidim sta nude, i odustao sam brzo. 99% tih ljudi su preprodavci usluga.
Tako da bolje trazi opcije na drugim mestima nego sto ces da se mlatis sa njima.

Ja sam kad pretrazim neke od takvih ponuda na fiver ili seoclerks obicno nadjem iste sa cenom i do 50% nize. Tako da stoji da su vecina preprodavci.

U pravu ste, sto dublje istrazujem ovo vidim da su sajtovi jako nekvalitetni, sa trafficom iz tier 3 zemalja, a cene su mozda i pet puta vece nego sto je realno.

Zakljucak - bolje je da se nadje jedan guest post rucno mesecno preko Gugla sa nekog “pravog” sajta, nego deset od preprodavca. Sto je najsmesnije, ovaj guest post sa pravog sajta je uglavnom jeftiniji :slight_smile:

Radite li profile backlinks?

E sad kolik je sve to tacno…To je pitanje :slight_smile:

1 Like

Upravo mi je jedan iskusniji kolega rekao da ih radi, ne nesto preterano, par komada mesecno, kaze da pomazu.

ne znam na šta se misli ovdje, ali ako misli na profilni link sa foruma recimo, oni još uvijek pomažu, ali ako imaš jedno 50 postova barem. Ne pomaže puno, ali ako ti je jako slaba konkurencija to je isto način da se poguraš i dobiješ ikakve vidljivosti

Koje parametre da gledam za odabir backlinkova?

Gledam lokalne sajtove za sponzorirane tekstove.

Domain Authority
Page Authority
Trust Flow
Trust Metric:
Citation Flow:
PR Quality

Gore vidim dvije preporuke:

  • TF >= 10
  • omjer između TF i CF najmanje 0.3

Ove koje gledam imaju TF barem 20 i omjer TF i CF je skoro 1
Gledam jedan s 30/33

Ima li još nešto pametno za koristiti prilikom odabira?

Posjete mi je nebitna jer neće biti na početnoj stranici i primarrno želim BL. Velika je razlika cijene između kategorije i naslovnice.

Hvala

Naravno da ce John Mueller to reci.

Iz osobnog primjera znam da sam stranicu za par kljucnih rijeci dovukao sa 10 stranice na prvu koristeci gotovo iskljucivo profile linkove.
Druga je stvar sto jednom kad je na prvoj stranici profile linkovi postaju beskorisni ili mogu cak biti stetni ako radis samo dofollow jer je to naravno sumnjivo i Google to moze tretirati kao spam.

Ono sto je najbitnije je da je link relevantan.

1 Like

haha bravo :wave: :wave: :wave: Baš gledam, ti si prvi koji je spomenio riječ “relevantan” u ovom postu.