Kako ovako postaviti adsense reklamu i je li dozvoljeno?

Pozdrav svima, zanima me kako postaviti reklamu ovako, ja bi na svoj sajt postavio ovako dvije ove 160x600 sa obje strane, a zanima me i jel ovo dozvoljeno jer vidio sam na dosta sajtova ovo…

Zasto nebi bilo dozvoljeno, ti banneri i jesu za to … nevidim nikakvu manipulaciju ili prisiljeno klikanje…

Dozvoljeno je ali ne bih nikako preporučio osim ako ti stranica nije jako uska, nemaju svi 2k+ rezoluciju.

koji je kod za takve reklame

Ne razumem zašto ne bi bilo dozvoljeno? Mozda ja ne vidim nesto sportno , da li propustam nesto? Najobicniji side baner? E sad da li je produktivan to je druga prica

Fiksiraš jednostavno… Moraš paziti da reklama ne dođe u dodir sa tekstom ili slikama ako se radi o različitim uređajima. Neće svugdje ta reklama odgovarati (misleći na veličine/dimenzije različitih uređaja), ili moraš prilagoditi stranicu, ako želiš da reklama i dalje ostane tu, ili jednostavno ne prikazuješ reklamu na određenom uređaju, odnosno veličini/dimenzijama. Inače, otvara se mogućnost ako reklama prelazi preko teksta da te neko prijavi. Isto tako, reklamu ne smiješ sakrivati “ispod” stranice sa npr z-index, ili overflow:hidden itd itd…