Kako poceti s web stranicom

evo ovako, dugo se imam namjeru otvoriti svoju stranicu…

sada sam odlucio konacno to napraviti…

samo imam 1 problem…

a to je kako poceti?

pa imam par pitanja:

  1. Dali je mogu sam napraviti ili mi trebaju pomagaci?

  2. Dali je ptorebno znanje u photoshopu psoto nevolim bas dizajn

  3. Imam puno volje za to nauciti, mozete li mi dati linkove odakle poceti, gdje vidjeti kako bi ta moja strnaica izgledala

  4. Koji hosting da uzmem (naravno gledajuci sto manja cijena i sto oblju kvalitetu), ja sam gledao da bimi avalon bio najbolji, pa sad vi mi malo pojasnite

  5. Koliko bi mi iskreno trebalo za napraviti neku stranicu kao:
    http://www.tennisexplorer.com/

  6. Dali mi je bolje i pametnije platiti stranicu 1-2 tisuce kuna pa da je imam ili da naucim sam raditi

nesto lsicno…
molim samo iskrene odgovore…

jer dugo sam to zelio nikako da s euhvatim s tim u ksotac, sada sam to bas zagrizao za to sve…

jos da se ispricam ako sam falio podforum ali nigdje nema teme za pitana… hvala unaprijed

[quote=“nitean”]evo ovako, dugo se imam namjeru otvoriti svoju stranicu…

sada sam odlucio konacno to napraviti…

samo imam 1 problem…

a to je kako poceti?

pa imam par pitanja:

  1. Dali je mogu sam napraviti ili mi trebaju pomagaci?

  2. Dali je ptorebno znanje u photoshopu psoto nevolim bas dizajn

  3. Imam puno volje za to nauciti, mozete li mi dati linkove odakle poceti, gdje vidjeti kako bi ta moja strnaica izgledala

  4. Koji hosting da uzmem (naravno gledajuci sto manja cijena i sto oblju kvalitetu), ja sam gledao da bimi avalon bio najbolji, pa sad vi mi malo pojasnite

  5. Koliko bi mi iskreno trebalo za napraviti neku stranicu kao:
    http://www.tennisexplorer.com/

  6. Dali mi je bolje i pametnije platiti stranicu 1-2 tisuce kuna pa da je imam ili da naucim sam raditi

nesto lsicno…
molim samo iskrene odgovore…

jer dugo sam to zelio nikako da s euhvatim s tim u ksotac, sada sam to bas zagrizao za to sve…

jos da se ispricam ako sam falio podforum ali nigdje nema teme za pitana… hvala unaprijed[/quote]

EDIT:
Gledao samo po googleu tutorijale kako poceti sa stranicom, i njih vecina kaze da mi je potrebno samo upoznati se sa CMS om i da bi mi to bilo dovoljno za pcoetak…

Zašto ti trebaju web stranice?
Što želiš njima postići?
Kako to misliš postići?

Stranica bi trebala imati sportske vijesti, s nekim statistikama itd. ali nebi bila kladionicarskog tipa…

Zelim psotici posjete i naravno profit

A kako? a ja to upravo pitam vas, da me uvedete u to sve, kako zapoceti, sto da pocnem uciti itd.

Tesko je to sada odjednom nauciti, kreni polako, sa nekim blogovima, uci CSS, HTML, Photoshop vjezbaj. Izradu web stranica ne mozes nauciti tek tako preko noci. U to treba uloziti truda i vremena!

  1. Ne trebaju ti pomagači, nisi na baušteli.
  2. Ne, možeš koristit gotove predloške (google ‘free website template’)
  3. Obično se krene sa htmlom, googlaj html, izrada web stranica.
  4. Strani su ti najjeftiniji, imaš za 5$ mj (hostgator je brz i jednostavan), ako nemaš iskustva sa plaćanje vani i registracijom onda uzmi u avalona, imaš i podršku na hrvstakom.
  5. Jedno 10g iskustva i 2 g rada. To je kompleksan web site, ne možeš to napraviti.
  6. Ako ti je cilj imati web site, onda plati njegovu izradu. Ako ti je cilj baviti se web dizajnom, Internet zaradom ili sl. onda ti je jedini izbor ‘‘knjiga’’.

Za takav sajt je najbolje uzeti gotov cms (wordpress je najbolji), njega samo trebaš znati instalirati, odabereš temu i sve ostalo je automatizirano, znači ne treba ti znanje web dizajna ni htmla. Pitanje je samo jeli to dobar početak jer ako nemaš znanja osnova web dizajna stalno ćeš nailaziti na probleme i sa cmsom. Po meni ako se želiš baviti ovime kreni sa html sajtom skini program dreamweaver i ući html+css i napravi jednostavan sajt.
Kad to svladaš, kreneš sa cmsovima, naučiš što je seo, google adsense i druge stvari koje idu uz ovaj posao. Znači kreni od nule, inače ćeš se namučiti.

napravi site sa igricama :smiley:

hvala puno na savjetima…

dali mogu skinit z apcoetak frontpage ?

ma napravio bih nesto jednostavno, znaci nista specijalno, voditi taj sajt, zaradivati putem internet zarade tj. google adsense il neceg drugog…

imam uskustva s stranim placanjem…

kod kojega hosta mi je najbolje??

dali imaju svi hostinzi uz sebe CMS program

BITNO: sada sam naisao na problem, a to je da moja domena koju sam htio otvoreno je samo na domenama: .ba i .biz.hr :frowning: sve je zauzeto…

ali psotoji kombinacija s 2 rijeci, gdje da vidim dali mi je bolje staviti s ‘-’ izmedu te dvije rijeci ili ne, dlai je bolje za rank na googleu itd.

Nemoj skidati frontpage kad je dreamweaver bolji, ako se jednom navikneš nećeš nikada prijeći na drugi.
Host nema veze sa CSMom, na svaki host može svaki CMS.
Uzmi domenu koja je slobodna.

Treba ti:

  1. znanje engleskog
  2. placeni server i domena
  3. google
  4. wordpress (to ti je cms, skines ga kao zip, dignes na server i jbg guglas kako se to sve odradi da se pretvori u sajt)

Na treci korak ides kad god zapnes ili zelis znati nesto vise i ne odustajes dok ne skontas. Ako ti fali prva stavka onda ce stvari biti malo teze.

imam znanje engleskog, sta se tice kompjutera, samo neznam bas pricati u padezima… ali razumijem vise manje sve …

hvala… znaci da za CMD koristim Wordpress?

a sta mi taj wordpress koristi, sta ce mi on napraviti…

i sta se radi u dreamweaveru ??

dali se u dreamweaveru radi nesto sta nema toga u wordpressu ili se dreamweaverom nadopunjuje wordpresss…

ne bih da zvucim nekulturno ili grubo ali ako imas korak 1 i 3 sva svoja pitanja mozes dalje rijesiti sam :wink:

hmmm… mogu li negdje isprobati wordpress dome? da vidim sta mi to odnosi, dlaij e to samo tempplate ili ja preko CMSa mogu napravit i navigaciju itd. itd…

evo ti moja preporuka za hosting …

http://www.bsp-hosting.com/

Evo zadnji pokušaj, za ostalo imaš google.
Dreamweaver je program za izradu sajta, on pomaže pisati html kod. Dobar je za početnike, s njime lakše naučiš html i možeš napraviti jednostavan sajt.
CMS (wordpress je najpoznatiji), to je gotov web site, znači instaliraš wodress, odabereš dizajn i pišeš postove (nešto kao blog).

sve sam skuzio… hvala puno…

samo da pitam…

zanima me psotoji li program di cu vidit s kojom domenom cu biti oblje rangiran na googleu

[quote=“nitean”]

ma napravio bih nesto jednostavno, znaci nista specijalno, voditi taj sajt, zaradivati putem internet zarade tj. google adsense il neceg drugog…

.[/quote]

Mislim da si iscrpio pomoc dobronamjernih ljudi a mene si kliknuo sa ovim gore…

Kako uopce znas da se zarađiva putem interneta… jer to ti je zadnje od svega…
Kako si dosao do ove informacije na isti nacin saznaj o svemu sto su ti ljudi rekli…

Dobio si prave smjernice…

Ja sam svoje prve html stranice koje sam radio u Dreamweaver-u slao u veci grad da se hostaju na server na flopi disku 1.4 mb…

Jeste vala zivim u takvoj pripizdini…

Na drugim forumima dobijes odgovore google, gulaj, guglaj…

Pozdravljam sve ljude dobre namjere…:neznam:

Prvo se zapocinje idejom, ako imas ideju, onda ide razvoj stranice, nacrtas si makar na papir kako bi htio da izgleda. Kad si zadovoljan onim na papiru krenes u realizaciju istog, tu je google najbolje od pomoci iako najbolje kupiti knjigu posto vecimo svi ti koji djele savjete su nestrucni ljudi vecinom ce zakomplicirat jednostavne stvari ili ce rec to je nemoguce izvest. Uglavnom da se napravi kostur stranice krenes s ubacivanjem sadrzaja. Sigurno ces koristiti bazu, pa s tim najbolje probat se malo igrat s upitima za bazu i prikazivanjem i sortiranjem te vadenjem rezultata iz baze. Zasto to? pa radi rangiranja po stranici, searcha i tako to, ma 100 posto ce ti to trebat. Koji program? pa notepad, ili notepad++ i pocinjes pisati PHP kod. Bit ce na pocetku gusto, al jednom kad krene nema toga sto iz glave nemoze proc u realnost. Nemoj si komplicirat zivot i za svako uplodat stranicu da vidis kako to radi, nego radi to lokalno, za to ti treba npr Wamp, ujedinjuje osnovne alate MySQL i PHP da mozes to vidjeti kako bi to na webu izgledalo. Kad je stranica gotova onda ide upload na Host po izboru. Uploda se preko nekog programa tipa: CuteFTP… Gdje kupit host i domenu? Imas milijon hostera, nasi domaci su recimo skupi, ovi vani su jeftiniji, po meni razlike nit nema, osim ako imas ogroman promet, al onda se vec ide na dedicated ili VPS… Cijene? ja imao za 10$ 1g neogranicen prostor i domenu uz to dobio, postoje kuponi po netu pa prije kupnje traziti po googleu kupone pa se prođe i 90% jeftinije. I eto, to je sva mudrolija… Nakon toga svega tek pocinje pravi posao s privlacenjem posjetioca, reklamiranje sajta i da se ne izgubis ko kap vode u moru sto se brzo moze desiti… Uglavnom SEO i Marketing opcenito 99% vremena… Neka zarada dolazi tek nakon mjeseci i mjeseci rada i to u velicini reda par dolara mjesecno, a tek nakon godina rada moze se racunati na neku zaradu i to samo ako je projekt uspio, al po mom iskustvu tek svaki 10ti uspije… zato puno strpljenja i rada tek onda dolazi neka nagrada. Najlakse je jos napraviti stranicu, al tesko odrzati zanimljivom i isplativom. Sto se tice reklamiranja i doc u googleu na top 1, SEO je najvazniji, a nakon toga linkanje s stranicama s slicnim sadrzajem, i lupati pare i pare u reklamiranje dal to bio Facebook il nesto trece necu u to ulaziti…

Eto, nadam se da sad malo jasnije :slight_smile: