Kako poceti- savjetuje Istok Pavlovic

Evo jedan zanimljiv link pa ko zeli neka pokusa https://twitter.com/istok/status/1429155533647384579?s=21
Inace, savjet je dao Istok Pavlovic. Procitajte cijeli niz

2 Likeova

Ne ide to baš tako lako kao što izgleda. Ti “savjeti” su tu da privuku samo i da se pretplatiš na njihovu stranicu “masterbox” i platiš pretplatu od 260 eura za 6 mjeseci od koje oni zarađuju. Čisto sumnjam da ima i na njihovim zatvorenim grupama interesantnih stvari koje će donijeti zaradu, jer znam da na stranim stranicama zatvorenog tipa pretplata ide do nekoliko hiljada eura i ograničeno je s korisnicima.

Ja ovo smatram “brzom zaradom”, jer ovo ne može biti način poslovanja na duži vremenski period. Ljudi dođu pameti i skontaju da i oni mogu otići to kupiti kod kineza.

Evo jedan primjer brze zarade i svako može zarađivati na ovaj način na nešto duži period:

  1. Naručite 100x lampi po cijeni 1,5-2eura. (sve dogovorite s čovjekom odakle naručite npr aliexpress) oni će vam reći i na koji način da najbolje prođete s pošiljkom itd… A na veću količinu spustit će vam cijenu - provjereno!
  2. Odete pred bilo koju firmu, čekate kraj smjene i prodat ćete svaku po 4 eura sigurno. Svima ovo treba u kući, na poslu, u autu, nije skupo, ne treba punjač itd…

Dupla zarada za kratko vrijeme. Poznajem ljude koji mjesečno žive od nekoliko ovakvih uređaja i njihovom prodajom

Postoji tu dosta nekih začkoljica, tipa carina, pošiljka itd…, ali ima zarade. Ima ljudi koji naruče isto ovako i odu to prodaju nekoj manjoj firmi koja prodaje isto take te lampe, po dosta skupljoj cijeni, a vama će platiti 3 eura, tako da je zarada 1 eur, ako se hoćete odmah riješiti lampi i zaraditi npr 100 eura, ne gubiti vrijeme na prodaju, ali to će funkcionisati samo ako ta firma može prodati sve te uređaje, dok vi naručite druge.

2 Likeova

To sve lijepo zvuči, ali je kratkog vijeka. Treba platiti porez na uvoz, pa će se onda netko pitati zašto kupuješ toliko lampi, onda će te vidjeti da ih prodaješ, i tako dalje i tako dalje… Mislim da je prošlo vrijeme kad se to tako moglo raditi…

Kolega jedan s posla se dugo bavio takvim stvarima i zaradio bi si mjesečno tisuću dvije kuna, ali prestao je zadnje 3-4 godine. On je to nabavljao negdje iz dubrave i prodavao na njuskalu.

Ja sam na crnu isto tako uvozio neke stvari pa udarao fb promociju i placanje pouzecem… zarada bila ~150% od kupovne cijene (tipa kupi se za 15km, a prodaje za 42.5km sa 5km za reklamu FB-u, ostane 22.5 ciste zarade)…

Eh, da je sad ove pare i pamet a da se vratim 4-5 god unazad, mislim da bi to islo laganica. Sad ima bas dosta ljudi koji rade a i reklame na fb dosta skuplje nego prije… plus bih sad bio u obavezi i da skupljam pdv pa i to ubije marzu

1 Like

Nisu ni kinezi više što su nekad bili, bar u Bosni. Prije je njih bilo puno, imali su skoro svoja naselje i mogao si kupovati na veliko. A kad kupiš na veliko ispadne te pravo jeftino.

Više ih nema, a ovi što su ostali su preskupi i slabo prodaju na veliko.

1 Like

zato kupujes direktno od izvora i maknes jednog middlemana tako

Ovaj thread sazima sve online tecajeve koji se trenutno prodaju na sve strane, i kod nas i vani.
Tu metodu su u HR iskoristili Supergoldy i stecajna.hr, prvi su krenuli gurati kineske proizvode pod parolom “stecaj u njemackoj firmi, sva roba se prodaje jeftino” i ljudi su to masovno gutali.
Sad em je trziste puno zasicenije, em su oglasi na FB puno skuplji.
Zanimljivo, ove dvije firme su jos zive, supergoldy i sa prilicnim prometom (40 mil godisnje).
Ugl, ovo sto govori je teoretski tocno, ali prikazuje to puno laksim nego sto u stvari je, u nadi da ce navuci ljude na svoj placeni sadrzaj.
Realno, vecina ih spali budzet na FB oglase i ne ostvari ni jednu prodaju, kao neki koji su imali posla sa Aleksandrom Stanićem, DROPSHIPPING EXPERTOM na balkanu.

3 Likeova

Nabavka robe direktno iz Kine, pa prodaja na fb pouzecem kad stigne idalje sljaka… samo se promovise fb stranica, video/slika a nikako sajt, jer linkovi imaju dosta losiji domet i nikakvog ■■■■■ od njega jer su kod nas ljudi navikli da kupuju preko stranica (cijena, inbox?). Oni sto kupuju preko sajtova ce svakako naci sebi najjeftiniju cijenu i oni nisu ciljna grupa.

Ovo sto se Stanica tice- dropshiping strancima, gdje trebas imati dobar sajt, uzeti im kreditnu karticu da naplatis (koliko je ljudi spremno da ukuca broj kartice na nekom znj sajtu), ocekivati da ce oni cekati 2 mjeseca da im stigne proizvod i sl… od toga nema nista. Sa strancima samo amazon/walmart → ebay gdje ne trebjau pare i nema rizika ko sa fb-om

1 Like

Ovo za cekanje sto @simeon kaze, sa amazonom ili nekim slicnim sajtom koji koristi uslugu poste u DE ili AT, sve preko 5 radnih dana je dugo kao vjecnost. Znam po sebi, kada sam krenuo sa narucivanjem na amazon de, proizvod stigne za 2-3 radna dana. Da ne kazem i to da poste AT rade dostavu i subotom.

zamisli sad ja ti pokusavam uvalit proizvod koji kosta 4 puta skuplje nego na drugim mjestima, uz to moras platiti unaprijed karticom, i jos cekati 2 mjeseca haha

Sve se to moze, i dobro naplatiti i prodati masu proizvoda
Samo se to onda radi affiliate marketingom a ne dropshipingom
Ugl uzimanje love djeci i naivcima, pao sam na dupe kad sam vidio koliko naplacuju te tecajeve koje sa dva klika nades na torentu

2 Likeova

Mene je blokirao na svim oglasima njegovim a i na pageu, jer sam upravo to rekao. Oni skoro najvecu lovu prave bas sa tim kursevima, i on i Istok sa kampanelom. Izgradili su imena i sad samo sisaju naivce i zabole ih.

Dobar lead tekst da dobije besplatan PR ali i više korisnika za svoje semirare. Poštujem istoka, lik je pionir i legenda ali da se ovako brzo prave pare svi bi ih pravili. Inače kad ti je predavanje i konsalting side posao to kuzimm ali njemu i bildu je to osniva postalo tako da već neko vrijeme uzimam njih s rezervom.

svi sto “odaju” tajne za male pare treba uzeti sa rezervom… Pogotovo Stanica i njegov njegov DS sa, pazi sad, 40% profit marzom (tipa proizvod je 20%, marketing 40% i njemu ostaje 40% ciste zarade). Kad neko ukaze na mane poslovnog modela odma pocne onaj gaslighting “glupi balkanci ne razumiju biznis, zato smo to gdje smo” itd

3 Likeova

Al pazi ljudima prolazi prica i ljudi uzimaju lovu, sad sa li od dropshippinga ili od price, al uzimaju,dakle znaju poso.

Pazi mnogi su se odvazili ui digitalu zbog isotka i bilda, Ja sam priej 5 godina bio dropshiping kojeg sam prodao nekom nigerijcu jer nisam znao da postoje virtualni asistenti kad nemas vremena :smiley: Tako hvala mnogo na tome. Nije cudno da ljudi daju savjete free, ja imam taj obicaj isto :smiley:

2 Likeova