Kako povezati youtube accaunt i google adsense?

Interesuje me ovo pošto mi je youtube registrovan na jednu email adresu, a adsense nalog na drugu…
Kako to da povežem, nisam nikad koristio adsense…
Kad sam aktivirao monetizaciju na youtube, bila je opcija da li ja već imam adsense akaunt pa da ih povežem.
Kad bi išao ponovo na disable monetization, pa ponovo na enable ne znam da li bi ta opcija idalje postojala…
Ali kontam da za to ipak postoji neki drugi način…

Nisam sigura da se to može s obzirom da kršiš googlovo pravilo, imaš 2 accaunta.

Ne krši pravila smiješ imati nekoliko accounta no samo jedan za adsense.

Smiješ i youtube kanala više sa istim adsense računom. Što se tiče više accounta za adsense sigurno na svoje ime ne možeš, već poslovni i privatni… To je drugi par opanaka…

Ne, ne. Znam da ne smem imati više adsense akaunta, ali me interesuje kako da da povežem taj jutub nalog i adsens, pošto su mejlovi različiti…
Evo kako mi izgleda kad uđem u monetizaciju na youtube-u:
[attachment=1]youtube.jpg[/attachment]

Išao sam na “How I will be paid” i izbaci mi da se logujem na adsens sa postojeće adrese (onda hoće da na nju napravi novi adsens nalog), a kad ide login with other adress (gmailova adresa), ja se ulogujem i ono se automatski izloguje sa ove adrese…
Ima li možda neko podešavanje u samom adsensu da povežem taj jutub nalog sa njim?

Vidim da mi niko nije odgovorio.
I dalje sam čačkao i tražio kojejakve tutorijale i na kraju pokušavao i pokušavao i stignem do ovoga na slici:

http://upload.slike.com/slike/DvzRI.jpg

Sad ne znam šta dalje…

Znači išao sam sledećim redom:

  1. uđem na monetizaciju na mom youtube profilu
  2. piše mi da moram uraditi asocijaciju sa adsense akauntom i kliknem dole na next
  3. izbaci mi da biram da li da koristim postojeći mejl (koji je inače yahoo-ov) ili da se logujem na drugi mejl
  4. izaberem da se logujem na drugi mejl
  5. izbaci mi da se logujem na gmail nalog ili da otvorim novi gmail nalog
    (ja izaberem da se logujem na gmail nalog pošto ga imam - na njega mi je registrovan adsens)
  6. ulogujem se sa gmailovim nalogom, pita me opet da li hoću da povežem moj jutub kanal (gore prikaže link
    od kanala) ja idem na potvrdno.
  7. izbaci mi sliku koju gore vidite

Ne znam šta dalje treba da radim.
Kad uđem na moj adsens nalog nigde mi ništa ne piše da prihvatim ili da sam uspešno povezao taj stari jutub nalog sa adsesom…