Kako povratiti "owerwrited" txt fileove

Pozdrav,

radio sam neku “sumnjivu” funkciju koja će mi prčkati po fileovima…na osnovu contenta file-a je trebala samo nešto dopisati u isti.
Naravno…da nebi bilo…kopirao sam sve fileove prije pokretanja iste. No, nije mi palo na pamet da bi mogla dohvatiti neke foldere na koje nisam računao…tako da sam dobio dar mar. Funkcija se zavrtila kroz path neočekivanog foldera…i pobrisala mi svašta…grr. (Jer nekim čudom nije niti dopisivala…nego ostavila iza sebe sve emtpy čega se dohvatila…grrr)

Jel imam neki elegantan način da vratim izgubljeno?? …da restoram fileove u ono što si bili prije 10-ak minuta? :slight_smile:

Mislim, nije tako strašno…imam ja kopije svega…samo nisu nešto previše svježe …a neda mi se ništa tipkat isponova…

Help :slight_smile:

Ima ova fora sa file history http://windows.microsoft.com/en-us/windows-8/how-use-file-history …ali sam našao da je kod mene ta opcija ugašena u postavkama.

Ostaje mi restorat cijeli win system…ali me to malo strah, jer zadnji puta kad me neki virus napao…i kad sam to probao napraviti, nije uspjelo u više pokušajeva. Pa to ostavljam kao zadnju opciju.

Ono čega se nadam…da iskopam te filove iz cache memorije browsera…jel se to može nekako??

Obrisao si datoteke na disku pozvavsi neku php funkciju kroz browser? I sada bi ih zelio vratiti iz cache memorije browsera? To su ti kruske i jabuke :smiley: Ako si obrisao datoteke s diska i u medjuvremenu nisi nista novoga zapisao odnosno ta funkcija ti nije nista prepisala po blokovima na kojima su ti bili ti podaci, imas sanse vratiti. Recuva, testdisk probaj.

System restore ti neće vratiti te podatke. Jedino ako imaš image back up pa da uradis restore
Ne znam o kojem OS je riječ.

Valjda je obrisao sadržaj datoteke. Ako sam dobro skužio

U tom slucaju, jedino iz backupa. Zato je bitno raditi backup, po mogucnosti incremental da se sadrze verzije…

Tako je…obrisao sam samo sadržaj fileova…ne i njih.
Nije mi baš bilo svjedeno nakon što sam i sam skužio da system restore nije rješenje …i nakon što sam skužio da sam zadnju kopiju file-ova napravio prije točno mjesec dana …a skoro svaki dan ovaj mjesec sam tipkao po osam sati…huh.

Ali spasio me browser cache memory, hihi…iako sam pomislio da sam i to zaebao u startu. …jer sam na prvu lupao ctrl+F5 dok mi nije bilo jasno zašto stvar ne šljaka, nakon što sam povratio taj folder čiju sam kopiju napravio za svaki slučaj.
Tad mi još nije palo na pamet da sam više foldera “ukenjo”.

Uglavnom, uspio sam skoro sve povratiti iz cache memorije :smiley: