Kako pozvati funkciju iz datoteke

Pozdrav!

Napravio sam jednu datoteku funkcije.php i u njoj sam stavio sve potrebne funkcije koje mi trebaju a koriste se na više stranica, datoteka je veličine ok 90kb ima oko 50 funkcija.

e sad na svaku stranicu includam funkcije.php, a na nekoj stranici je potrebno npr 3 funkcije iz datoteke funkcije.php dali šta opterečuje server velke datoteke, dali je bolje da za svaku funkciju stavim u jednu datoteku i onda includam gdje mi je potrebna ta funkcija?

Dali će stranica biti šta brža?

Ili je dobro i vako da budu sve u jednoj datoteci?

Svakako manja datoteka će biti lakša za server, ali ako ne radiš aplikaciju kojoj će pristupati velik broj ljudi istovremeno onda nije potrebna takva optimizacija.

Zbog sebe i lakšeg održavanja bi mogao malo posložiti te funkcije u nekoliko tematskih klasa / datoteka.

Evo vako radim sajt:

U root direktoriju imam foldere tema i folder funkcije

u folderu tema imam datoteke predlozak.php i predlozak_login.php

u datoteki predlozak.php imam tri funkcije u kojim drzim vrh i dno html dio stranice i html dio gdje ispisujem greske koje se desavaju na sajtu

u datoteki predlozak_login.php imam funkciju u kojoj drzim html od login stranice

e sad u folderu funkcije imam datoteku npr funkcije_greske.php

u root direktoriju sad napravim datoteku include.php i u nju includam sve datoteke iz foldera funkcije i iz foldera tema includam datoteku predlozak.php

i sad napravim u root direktoriju datoteku login.php

i tako radim odprilike sajt samo sto u mene ima oko 10 datoteka u folderu funkcije i u tim datotekama po npr 5 funkcija i sve su datoteke includane u datoteku include.php a datoteka include.php includana je nastranicama i sve potrebne funkcije samo pozovem na stranici.

Šta mislite dali valja vako raditi sajt?

Kratko i jasno: NE!

a zašto nevalja?
Na sličan način je rađen i smf forum

evo uplodo sam sajt jedan sto sam kreno raditi na ovaj način na free hostin
domena je

Admin

User: admin
Pass: aaaaa

pa možeš vidjeti da dobro radi,
neznam što nevalja na ovaj način raditi sajt?

Malo se sporije ucitava posto je spor hosting

Kada otvorim taj web kaze:

eto sad radi