Kako promovirati svoj video kanal; Youtube SEO

Dobro, to je prvi dio rečenice. Ali tu postoji i nastavak iste tipa; “…jer sam radio to i to, i vodio se time i time… promovirao svoj kanal tako i time…

Nadam se da ćeš ići u tom smjeru, u suprotnom… :blush: :o:

Pisao sam u postu gore na pocetku sta radim i kako radim tako da su ocigledno dobre smjernice i potvrda da idem u dobrom smjeru jer malo malo pa video ode ovako viralno za moju ciljanu publiku. Inace duzina videa 15 minuta pa cekam podatke audience retention da vidim hoce li biti oko 50% jer za tu dizinu to bi bilo odlicno.

Potvrda da ideš u dobrom smjeru na ovom Forumu bila bi da napišeš nešto ontopic u ovom threadu. :thumbsup:
Dakle, kako si postigao to da imaš viralan video? Ne moraš nam dati link videa, ali odgovori barem na pitanje iz naslova, jesi li propagirao video još negdje, ako da; gdje? :blush:

Ili je bio dovoljan onpage SEO u videu?

Evo za kraj jedno posebno pitanje s moje strane; imaš li uopće kameru? (da izvineš) :blush: :o:

Ja sam na domaćem najviše nabio 16,000 pregleda u sat vremena tj. 60 minuta…svaka čast…

E vala ako nisam konstruktivan na forumu onda ne znam.
Nigdje ne promovisem videe napisao sam na pocetku teme kako radim.

Imam kameru a najvise je koristim za selfie :smile:

Za ovaj kanal ne treba mi kamera, za magiju dovoljan je paket Adobe programa i tema koju zelim obraditi to je to.

2 Likeova

Slaže se sa kritikom, @AMG previše pišeš neke tajanstvene poruke a premalo si daješ informacija koje mogu pomoći nekomu, isto u temu o Faceu, no to je tvoje pravo, nikomu ne moraš ništa otkrivati ali staviš sliku i pokreneš reakcije pa poslije toga ništa.

5 Likeova

Sta ti imas protiv toga da covek hrani ego na forumu? :smiley:

1 Like

Ja sve sto napisem volim da postavim screenshot da pokazem da ne pricam u prazno vec da ono sto napisem stvarno i radi. Ako ti nije jasna tema o FB i ako nije sve detaljno kako radim ono je do tebe ili nisi procitao temu i nisi se drzao uputstava ili ti ne lezi to. Cini mi se da si ti uzeo onu sliku psa i macke stavio na neku random stranicu i napisao izjasnite se i normalno dobio nula reakcija i ti sad mislis da to ne radi.

Tebi je nista ali eto @Jeronimo034 nije jer je primjenio moj nacin na neke svoje Fb stranice i njemu radi. Drugi je par rukava sto svi odmah sa nula iskustva ili predznjanja krenete na USA, UK, i sl. zemlje pa “slomite zube” i sad eto kao ne radi. Radi jarane samo ne moze preko noci :slight_smile:

1 Like

Ti si napisao da si taj post stavio treći dan :smiley:

Sve što si napisao je da moramo pronaći dvije suprotnosti i tražiti reakciju, glasanjem ili slično. To smo probali skoro svi iz one teme i nismo dobili nikakav odaziv. Sad ili ti lažeš, ili ima nešto što ne želiš reći, jer ispada da samo tebi to funkcionira. Ne mislim da lažeš, ali opet nisi ništa konkretno rekao ili dao neki primjer.

Pa da, treci dan na onoj stranici (Moguce da je i prvi dan, drugi dan ne znam dok ne bih vidio :slight_smile: ). Stranicu dizao od nule. Pa sta mislis ja se samo jedno jutro probudio i rekao sad cu to da postavim i onako postavio kao grom iz vedra neba i ono krenulo. E pa nije. I eto ako neko zna bolji nacin da dize FB stranicu od nule nek napise ja cu rado usvojiti nova znanja.

E pa nije istina da nisu svi dobili odziv. Naveo sam primjer @Jeronimo034. Kazem ti problem je sto odmah krenete svi na USA i slomite zube i mislite to ne radi. E pa ja ti kazem da radi, napisao sve detaljno i potkrijepio slikama.

Tako isto tema o YT-u. Pogledaj drugi post na temi, moj post odmah ispod uvodnog posta koji je napisao @c3po. Sve detaljno napisao kako radim kroz sve stavke koje su bitne za YT video i sad ti nak kraju napisao kako samo slike kacim. Sliku zakacim da dokazem da ono sto pisem stvarno i radim isto kao i @c3po kad sam zakacio sliku zarade nekad davno jer me isti prozvao (YouTube - S koliko zarade sa YT-a ste zadovoljni?). I ovo cu opet ponoviti sa svakom nisom se mozete probiti ako ste dovoljno kavalitetni. Imas hiljade kanala na YT-u i izaberes sebi nisu i proucavas kanale iz te nise, kako rade uspjesni kanali i radi postepeno.

EDIT

Evo konkretan primjer i poziv na saradnju:

Eto da ima ko nadaren za scenario i tekst mogao bi se napraviti neki serijal sa ovim. Ja znam raditi ove animacije ali nisam nadaren da osmislim pricu za animacije…Eto ideje, ako je ko kreativan na ovom ima potencijal milione uzeti.

2 Likeova

Evo na brzinu video samo da poakzem :smile:

1 Like

Dobro je, dobro, doduše, ovaj kanal nije ni izdaleka viralan, no animacija je jako dobra. :thumbsup: Drugi je malo lošiji (od prvog), ali dobar za naše prilike. :blush:

Sigurno ćeš naći nekoga za suradnju, možda se i ja javim ako me primaš. :blush:
Ovo su znači tvoji videi? Oba? :o:

Prvi video nije moj a drugi jeste jer sam na brzinu samo zelio da pokazem da znam raditi te animacije (normalno ne izgleda kao prva jer je ulozeno 5 minuta truda) a sad zamisli sta se sve moze sa dobrim planom uraditi na ovu temu.

Evo jedan isjecak sam nasao nekad davno sto sam nesto pokusavao hahaha

1 Like

Pa u kojem ovo programu radis animacije, cini mi se nije neki od Adobeovih,
Koji program je najbolji za te animacije

E ovo je prva konkretna informacija koju si dao na forumu, što i kako radiš. Znači animacije i parodije na njih. Nije loše
Ovaj jon bez je tvoj kanal?

Prvo nije prva konkretna informacija koju sam dao na forumu a drugo uopste ne radim to. Mogao sam tako okaciti i video o PewDiePia i reci ima potencijala :slight_smile:

Ne, nije moj kanal a ta zadnja dva videa sto sam postavio preko vimea jesu moji ali kazem da u tome ima potencijala i da bi se mogla napraviti dobra prica ali treba dosta truda uloziti u to i raditi planski.

Muvizu

E sad sam i ja malo zbunjen kakve videe radis na kanalu, jer prvo kazes:

  • za magiju dovoljan je paket Adobe programa i tema koju zelim obraditi i to je to.
  • pa onda pokazes ove animacije koje se prave u Muvizu, ali da uopste ne radis to (znaci ne radis trenutno takve videe),
    nego je to kao prijedlog koji ima potencijala, jel tako ili grijesim?

Tako je i prvo i drugo.

To je bilo da pokaze koliko on zna :wink: Da jos malo dohrani ego :slight_smile: