Kako promovirati svoj video kanal; Youtube SEO

@Jeronimo034 ucenik moj :wink:

1 Like

Kako god ti kazes, samo da je ego namiren :wink:

Pa ajmo bit realni, ima i na osnovu cega da gradi ego,
jer ima zavidan uspjeh na Youtube i sa FB stranicom, tako da ima razloga

1 Like

Mago masis poentu. Ako nekome hoces da pomognes, onda pomognes. A ne pogledaj kako ja znam a onda kazes svasta a u stvari nista. Onda je bolje da cutis nego da mlatis. A osobe koje imaju potrebu da hrade ego su ili iskomplekairane ili su usamljene :wink:
Da on ima vestine i da je sposoban to sve stojj i za sve to skidam kapu i javno kazem svaka cast. Ali brate ne glumi da pomazes.
Ko god me je pitao za nesto sto uradim kako treba dobio je detaljno objasnjenje. A ovakvi pauni mi idu…
A sto se ticeFB promocije koju je kao podelio kad udjes na bilo koju stranicu videces to,“Like za crno srce za belo”. A ono sto je sustina kako dobiti najveci engage na to, e to cu za sebe da zadrzim.
Evo nek @themisheman kaze kakvo je objasnjenje dobio za FB promociju od mene i koliko ga kosta engage za zapadnu Evropu.
Na FBu niko nikome ne moze da bude konkurenciju i to svi znaju to se samo koristi kao izgovor. Za svaku nichu imas zilion stranica. Npr Aff je druga prica i to treba cuvati ali FB nema logike. A kad pomognes nekom, uvek se vrati. Ili ti ta ista osoba pomogne ili neko drugi. Nego jbg mi Balkanci smo zaostali…

Jeronimo034, Mozes li i meni poslati to FB objasnjenje za zapadnu Evropu, koje si slao @themisheman samo ga prekopiraj i moze na pp da ne bude offtopic ovdje

Saljem ti ujutru posto sam sad na tel.

Ja ne mogu da vjerujem sta se ovdje pise i koliko je ovaj @Jeronimo034 nezahvalan . Znaci tamo na temi o IA koju je pravio @BigTruck on je isto tako pisao kako ulaze odredjenu kolicinu novca svaki mjesec na razvijanje Facebook stranica i bilo je dosta upita da on napravi neki tutorijal kako razvija Facebook stranice jer bez njih nema ni IA.
Tad ja uletim sa tim nekim svojim tutorijalom gdje dizem Facebook stranicu od nule, pisao, stavljao slike i sl. Ja licno odgovarao @Jeronimo034 i usmjeravao ga sta i kako da podesi, sta da promjeni na Facebook stranici, kako da je vodi da bi sad na kraju po njemu sve to ispalo bezveze sve je on to znao a jedino sto mu je krivo sto nisam htio otkriti nisu i onda kao bocka me nesto vec drugi put na temi kao hranim ego. Sjedi jedan.

Ovdje da sam samo napisao da za 1$ dobijem 11.000 lajkova odmah bi se nasli koji ce skociti i napisati joj sto lazes, gluposti pricas i sl.
Postavis sliku onda se ide u drugu krajnost, pise se sto postavljas, hvalis se, hranis ego i sl.
Napisao da se moze zaraditi 100-300$ po danu od YT-a odmah je bilo par njih skoce na tebe, sto lazes i sl. postavis sliku onda ide odgovor sto se hvalis hahaha.

Tako isto i za YouTube, otvorila se ova tema, ja odmah ispod prvi poslije postavljaca teme napisem svoja iskustva sta i kako radim i to bas malo duzi post predjem sve bitne dijelove optimizacije jednog videa i onda postavim sliku da pokazem da to stvarno i radi i da ima smisla sta pricam da bi se pojavio drugi da napise da premalo dajem informacija a ja sve napisao u postu iznad. Apsolutno sve pise jos samo da mu uradim video i posaljem da ga uploaduje na svoj kanal.

Nakon toga pokazem im da mogu sa animacijama. Eto bukvalno ideja od milion dolara. Ako neko ima kreativnosti i znanja moze napraviti citav serijal, prodati ga i sl. ali ni to nije dovoljno.

Sutra ce isplata od ADSENSA treba li @Jeronimo034 screen kad mi legne $6K kad si vec bezobrazan da i ja budem malo?

3 Likeova

:slight_smile: Moze, naravno taj screen, da nam bude kao pozitivna motivacija kako se moze i to postici,

To ti se zove pricam puno a ne kazem nista. Jedina korisna stvar sta je rekao sto se tice fb-a je upotreba onih reakcija i to ocito ima foru na koji nacin pogodit srz jer nama ostalima to bas ne funkcionira.

Zasto ne zeli podjelit bas konkretan primjer i sve detalje za fb ne kuzim jer realno trziste je tolko da si ne mozemo bit konkurrncija jedno drugima , za youtube je drugacije znam da se niche mora cuvat i to razumijem. Sto se tice zarade mene tih 6k ne impresionira, mislim da je to realna cifra na netu kad si uspjesan a i imao sam i boljih mjeseci sto se zarade tice od tog iznosa.

1 Like

Iskreno da rečem ja podržavam @AMG , dovoljno je on rekao i natuknuo šta treba raditi ostalo je na vama koliko ste sposobni to odraditi i još da napomenem ovaj forum je nezahvalan zbog pojedini osoba i ovih špijuna što se nisu registrovali još, sjetite se šta je bilo sa @Anteloff -ovim tutorijalom, čovjek je išao u krajnost sa objašnjavanjem da bi mu na kraju onaj bezobrazni lik razotkrio nišu tj. sajt…

Niko ovdje nije dužan nikome ništa objašnjavati, to je volja dobrih ljudi.

3 Likeova

I to si u pravu. Mislim da ce biti kako je i bilo svaki za sebe hehe :smiley:

Odlično. :thumbsup: A bojao sam se da neće biti mnogo postova u ovoj temi.
Doduše, zadnja 33 (od 52) posta su offtopic, :frowning:

Predlažem da bacite (ne nužno bijesan) pogled na naziv teme, i… zašto da ne; napišete nešto o tome. :smile: :o:

Generalno problem je što svi trče i menjaju mreže i niše kao čarape, umesto da se posvete projektu do kraja i pronađu nove načine kako da što bolje ispromovišu veb sajt, fb stranicu, insta profil itd…

Pročitao sam prvi post u temi, i na kraju šta tu nije jasno, osim što je @AMG uleteo sa jednim “test” kanalom i pokušao da uradi nešto potpuno drugačije, jbg uspelo je i sad svi hoće da saznaju koji je on to sadržaj kreirao i šta je privuklo korisnike.

Generalno, kod svih je nedostatak ideja i kreativnosti i to je vidljivo u svakoj temi, džaba da vam AMG kaže koja je niša u pitanju, da vam da i template, sažvaće do sitnih detalja, sigurno i jednako dobro niko neće biti uspešan kao on, jer onaj koji kreira sadržaj uvek ide korak napred i to je poenta…

Najbolje da svako pronađe sebe u niši koju najbolje poznaje, jer svaka niša ima milion varijacija i nedorečenih tema koje su otvorene, ali to svakako da neće postići za 2-3 dana, možda 6 meseci da prođe…

1 Like

Mene bi baš zanimalo ako netko, naravno zna, kako da se podese reklame za YT, recimo samo da šibaju one najskuplje, jer ja sam recimo ograničen dužinom videa, tako da mi je to prosjek trajanja max 2minute. E sada, pitanje je kako iskoristiti te dvije minute maksimalno i bolje zaraditi?! A možda i videi sa boljim i skupljim reklamama se bolje proguraju kroz YT algoritam… Ako ima ko kakvu ideju, molim…

Pozdrav Wolfe, dobrodošlica u topic (gdje si bio do sad’). :blush:

Bojim se da to neće ići tako, pogotovo u Youtubeu, zamisli samo koliko bi spammy kanala i prije nego prijeđu onaj limit od 10 000 pregleda htjeli samo najskuplje reklame na svom YT-u? :slight_smile:
Ono što svi znamo, cijenu uvjetuje niche i geo. pozicija gledatelja, a ti tu koliko znam, stojiš jako dobro. Znam i da su tvoji videi Top, tako da i ne vidim što bi više radio, osim snimao nove videe? :wink:

I tebe je, očigledno, pogodio novi Youtube algoritam. :frowning: Osobno se nadam boljim vremenima za tebe i sve vrijedne Youtube korisnike (držim to izvjesnim), ali naravno, dobrodošli su i daljnji odgovori na tvoj post. :wink:
I pitanje u naslovu. :o:

1 Like

Iako stvarno izbjegavam učestvovanje u svim vrstama rasprava, ovdje ću se morati ogrebati :yum:

Ovo što je @MojNalog rekao je tačno i pogađa srž čitavog ovog WebMajstorstva. Cilj je da se svi sami pronađemo u nečemu i da sami počnemo nešto svoje, ako želimo da budemo stvarno uspješni!

E sad, postavlja se pitanje - Kako nam neko može pomoći u tome?
Odgovora, po mom mišljenju, više - manje nema!

Da li će nam skrinšotovi isplata koje @AMG ima pomoći što se tiče dobijanja konkretnih informacija? Neće!
Da li će nas motivisati? Svakako da hoće!

Ipak, kada ti neko traži savjet, pomoć i slično (@AMG) nije dovoljno ostaviti samo skrinšot, jer ta osoba očigledno u tom trenutku ima motivaciju za rad samo ne zna odakle da počne, te smatra da mu upravo ti tu možeš pomoći.

Ono što sam primjetio za godinu ipo aktivnog boravka na forumu jeste da ljude treba pokrenuti. Mislim da je mentalitet malo iskvaren i da rijetko ko gleda dugoročno i temeljito u buduće planove na webu, većinom je tu u pitanju razmišljanje tipa “Ovo je sad trend, idem u to svom snagom, namlatiću se para i uživati do sljedećeg velikog trenda.” Moje mišljenje je da to baš i ne može ići tako :smiley: !

Za kraj bih samo volio reći, iako sam vjerovatno jedan od mlađih ovdje, bezveznim raspravama nećemo ništa postići, a apelujem na sve forumaše, a naročito samog sebe (:laughing:), da prije svakog posta dobro razmislite šta taj post može značiti za nekoga, kakve informacije pružate, ne pružate i kako se odnosite jedni prema drugima!

Živjeli i @c3po nemoj previše zamjeriti za ovaj ogromni offtopic :slight_smile: :sunny: !

1 Like

Šta da ti kažem osim da si ovim citatom zakucao sve do sada rečeno i nije to samo u net svetu, nego uopšte u biznisu kod naših ljudi. Tanka je linija između online i offline biznisa, skoro pa identična situacija u svakom segmentu poslovanja, kratkoročno razmišljanje DA, dugoročno NE.

Nadam se da imate priliku da ispratite rad poznatih blogera i da shvatite njihovu suštinu i razmišljanje u razvoju i ulaganju Neil Patel, njega ću izdvojiti kao osobu koja je dugo u biznisu, a evo vam i njegovi saveti u vezi YouTube.

How to Hack YouTube SEO – 26 Tactics for Gaining Top Results
How to Drive 1000 Visitors from YouTube Every Month

Takođe pogledajte kako gradite sebe kroz bloga i besplatne savete, nije samo screenshot nego mnogo više od toga, kada je reč o pravim i vrednim savetima, ali svakako da uvek postoje ljudi koji žele ključ u ruke, jer treba puno vremena naučiti i proučiti sve savete koje jedan bloger napiše, a mnogo je jednostavnije istog unajmiti i dati par $$$$, nego proučavati godinama kako šta funkcioniše :smiley:

Zamislite jednu situaciju: Majstor Pera (majstor za veš mašine), ima svoj blog, na blogu daje besplatne savete iz njegovog ličnog iskustva. Ima posetioce i pratioce, jer su došli na osnovu nekog teksta “Kako zameniti pumpu na veš mašini”, problem nastaje što je Pera dao savet za jednu veš mašinu, a za druge ipak treba da pozovete majstora ili u prevodu “Hajde, još da menjam i pumpu, zovem čoveka koji ima znanje, skuplja pita nego tepsija”. Majstor Pera je samo na osnovu bloga povećao obim posla, sa svakim povećanjem posla idu i novi izazovi, onda je Pera odlučio da kreira video snimke, a osim kreiranja video snimaka Pera je ubacio i šaljive situacije (lično iskustvo sa terena), na YouTube je postao zanimljiv, besplatni saveti + besplatna reklama = povećanje obima posla…

Postavite samo situaciju koliko je ljudi spremno da samo menja pumpu veš mašine na osnovu jednog pročitanog teksta, možda 5%, jer postoje i one nepredviđene situacije, a i nagađanje da li je u pitanju pumpa za veš mašinu kao kvar ili je nešto više…

1 Like

Dragi moji Forumaši i Youtuberi, :blush:
želim vam ovdje prezentirati jedan domaći kanal koji će potvrditi teoriju iz mog prvog posta; da SEO za Youtube nikako nije primarna stvar za razmišljanje nego da je to - snimanje videa. Onda opet snimanje videa, što kvalitetnijeg i sve tako… :slight_smile:
Ako ste uz to i atraktivna djevojka tim bolje, no nije uvjet. :smile:
U ovom slučaju autor ipak to sve jeste, i više od toga:

Ana Bučević u temi koja će vam svima biti interesantna. Youtuberi će primijetiti i da njen kanal u 4 godine ima preko 90 tisuća pretplatnika i preko 50 i pol miliona pregleda. :thumbsup:
Ana je multimedijski autor i motivacijski govornik. Uz titule koje sam preskočio, moj je sugrađanin, mada se ne poznajemo (još). :blush:

Nadam se da će vam se video svidjeti, nekima (još bolje) biti i koristan, a Ani hvala i poseban pozdrav. :o:

1 Like

Ok,ali ne voli svakoga kamera jednako niti svi imaju ugodan glas,tako da ovo ne moze svatko raditi.

Slažem se Mrgoode, istina je to što kažeš, tada se može stati s druge strane kamere. :blush:
No nisam ovo, naravno, postavio kao kliše po kojem bi svi trebali raditi, samo kao primjer uspješnog kanala napravljen na jedan, samo na prvi pogled, jednostavniji način. :thumbsup:
Još jednom čestitke Ani. :smile: :o: